Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
 Regulamin Forum ob. od 1.11.2018 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2015, o 21:41
Posty: 307
Podziękowano: 86 razy
Otrzymanych podziękowań: 604 razy
Nick w grze: Dantalion
Post Regulamin Forum ob. od 1.11.2018
REGULAMIN FORUM

§ 1. Postanowienie ogólne
Forum gry przeglądarkowej The Pride of Taern znajdujące się pod adresem http://www.forum.taern.pl jest częścią serwisu należącego do firmy Whitemoon. Jego głównym zadaniem jest integracja graczy, ułatwienie kontaktu z członkami Ekipy Taern oraz rozwój gry.

1. Niniejszy Regulamin jest zbiorem praw i zasad obowiązujących na forum. Dotyczy aktywności w działach forum, prywatnych wiadomościach oraz informacji zawartych na profilach użytkowników.

2. Shoutbox, będący jednym ze środków komunikacji między graczami oraz graczami i Ekipą, objęty jest przepisami regulaminu czatu, zgodnie ze specyfiką wynikającą z ograniczeń technicznych. Należy zachować na nim kulturę wypowiedzi.

3. Regulamin dotyczy każdego użytkownika forum, bez względu na rangę.


3a. W wyjątkowych i uzasadnionych okolicznościach, członek Ekipy ma prawo postąpić wbrew postanowieniom Regulaminu forum, jeśli jest to absolutnie niezbędne do zachowania przeznaczenia społeczno-gospodarczego forum lub ShoutBoxa.

4. Administracja zastrzega sobie prawo do zmieniania Regulaminu. O zmianach użytkownicy będą informowani za pośrednictwem forum.

§ 2. Rangi
Rangi zostały stworzone w celu zapewnienia porządku na Forum. Każda Ranga posiada swój unikalny kolor, odpowiadający uprawnieniom, jakie posiada użytkownik owej rangi na forum.

1. Rangą podstawową jest “zwykły użytkownik”, który nie posiada dodatkowych uprawnień.

2. Rangi specjalne, kolory oraz uprawnienia zostały szczegółowo opisane tutaj: http://www.wiki.taern.pl/index.php?title=Ekipa_Dumy_Taernu_-_podzia%C5%82_na_rangi_i_ich_uprawnienia

§ 3. Zasady Ogólne
Zostały stworzone z myślą o utrzymaniu porządku na forum. Zasady szczegółowe zostały ujęte w § 4.

1. Każdy gracz zobowiązany jest do przestrzegania zasad netykiety (http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta)

2. Każdy z członków Ekipy ma prawo napisać uwagę w każdym poście zgodnie z § 5.1

3. Na forum i ShoutBoxie obowiązuje język polski, z zachowaniem jego poprawnej i klarownej formy.

4. Maksymalna długość sygnatury to pięć linijek tekstu.

5. Tematy na forum
a) Przed założeniem tematu sprawdź, czy ktoś już nie poruszał tego samego wątku, aby nie dublować tematów.
b) Poruszaj tematy związane wyłącznie z grą “The Pride of Taern” lub innymi elementami wchodzącymi w skład serwisu (nie dotyczy działu "Twórczość Taernijczyków"). Tematy poruszające inne kwestie mogą zostać skasowane lub przeniesione do “Strefy Zgniotu”. W szczególności wystrzegaj się wpisów na tematy budzące burzliwe emocje - polityka, religia etc.
d) Nazwę tematu dobierz tak, by jasno przedstawiał poruszane zagadnienie.
e) Umieszczaj tematy w odpowiednich działach.
f) Nie umieszczaj bez zgody administracji reklam innych produktów, w szczególności gier. Takie tematy będą usuwane, a użytkownik karany. Konta reklamujące inne produkty zostaną zablokowane.
g) Członkowie Ekipy mają prawo do korekty, zmiany, przeniesienia, zamknięcia lub usunięcia danego tematu bez podania uzasadnienia. Uzasadnienie może zostać przekazane przez PW, bądź wpis w temacie według wcześniej określonych zasad.

6. Posty w tematach na forum
a) Nie używaj wulgaryzmów.
b) Nie prowokuj, nie obrażaj, ani nie oczerniaj innych użytkowników Forum. Staraj się dbać o dobrą atmosferę i szanuj rozmówców.
c) Nie spamuj (nie pisz postów w stylu "Jestem za", od głosowania są ankiety; oraz nic nie wnoszących komentarzy typu "żal", "głupi temat", wstawianie wyłącznie uśmieszków, itp).
d) Pisz konstruktywnie i na temat. W Karczmie dopuszczone jest odpisywanie na posty innych w związku z prowadzoną dyskusją.
e) Surowo zabronione są posty zawierające treści rasistowskie, pornograficzne, nawoływanie do popełnienia przestępstwa, bądź innych czynów niezgodnych z powszechnie obowiązującym prawem, oraz z Regulaminem Gry.
f) Kolorów, wielkości oraz innych narzędzi tekstowych używaj tylko do podkreślenia (wyróżnienia) fragmentu posta. Nie pisz całego posta z innym formatowaniem, niż zwykłe (dopuszczalne w “Targowisku”). Pisz posty w taki sposób, aby nie utrudniać przeglądania forum.
g) Nie podbijaj starych, nieaktualnych tematów, jeśli nie masz nic nowego do wniesienia. Staraj się używać opcji „bump”, która pojawia się przy starszych tematach. Jeśli zaktualizowałeś swój „sklep” w dziale “Targowisko”, to możesz podbić temat również postem ze stosowną informacją dotyczącą przeprowadzonych w nim zmian (aktualizacji).
h) Nie pisz posta pod postem. Korzystaj w tym celu z opcji “edytuj”. Napisanie posta pod postem jest dopuszczalne w Targowisku oraz tematach “ponadczasowych”.
i) Nie zamieszczaj treści o charakterze promującym hacki, błędy gry i obejścia. Do zgłaszania takich kwestii korzystaj z właściwego działu lub PW do odpowiednich członków Ekipy.

7. Pisanie Prywatnych wiadomości
Obowiązują takie same zasady jak w punktach powyżej. Przypadki łamania regulaminu poprzez PW będą traktowane indywidualnie. Prosimy o zgłaszanie każdego takiego przypadku do Moderatora forum, którego nick znajdziecie w tym spisie: viewtopic.php?f=161&t=36697


§ 4. Zasady Szczegółowe, dotyczące aktywności w działach.

Zbiór zasad powiązanych z aktywnością w działach forum. Charakter działu precyzują opisy widoczne pod nazwami konkretnych działów na stronie głównej Forum.

1. Usuwanie postów i tematów: tematy i posty, które w sposób rażący naruszają regulamin będą usuwane.
2. Archiwizacja tematów: tematy nieaktualne, nieaktywne, zamknięte przez autora lub Ekipę mogą być archiwizowane. Szczegółowe zasady archiwizacji dla poszczególnych zakładek mogą znaleźć się w formie ogłoszeń na forum.
3. Przenoszenie tematów: Ekipa może przenosić tematy na Forum, jeżeli uzna, że właściwym miejscem na nie jest inny dział.

§ 5. Sankcje
Za łamanie postanowień regulaminu nakładane będą na użytkowników odpowiednie sankcje.

1. Uwaga słowna
a) Członek ekipy ma prawo do zwrócenia użytkownikowi uwagi na temat nieprawidłowego zachowania na forum poprzez PW lub wpis w poście naruszającym zasady. Wpis taki sam w sobie jest sankcją o charakterze nagany. Ma na celu pouczenie użytkownika w przypadku mało znaczącego złamania regulaminu takiego jak np. przypadkowego skopiowania tematu, pojedynczego spamu / offtopu.
b) Jeżeli użytkownik po otrzymaniu uwagi słownej powtórzy proceder otrzyma ostrzeżenie.
c) Członek ekipy może zastosować tę sankcję zamiennie z karą ostrzeżenia.
2. Ostrzeżenia
1. Nakładane na użytkowników forum za zwykłe przewinienia, takie jak np. notoryczny spam / ostre wulgaryzmy / obrażanie innych użytkowników forum itp. Za zebranie odpowiedniej ilości ostrzeżeń na użytkownika nałożone zostaną ograniczenia:
a) 3 ostrzeżenia - ban na tydzień
b) 5 ostrzeżeń - ban na dwa tygodnie
c) 10 ostrzeżeń - ban na miesiąc
d) W przypadku większej ilości ostrzeżeń nałożone ograniczenia zostaną ustalone indywidualnie - aż do bana permanentnego.

3. Ograniczenia nakładane indywidualnie
a) Moderator Forum / Mistrz gry / Administrator lub inny członek ekipy posiadający odpowiednie uprawnienia ma prawo do natychmiastowego nałożenia na użytkownika bana o określonym lub nieokreślonym czasie trwania z podaniem uzasadnienia. Decyzją Administratora, użytkownik może otrzymać bana na forum za przewinienia w grze i odwrotnie. W przypadku pytań dot. nałożonej kary należy kierować się na http://www.support.taern.pl

§ 6. Odwołania
1. Każdy użytkownik ma prawo odwołać się od nałożonej na niego kary bana oraz ostrzeżenia.
2. Odwołania od kar forumowych należy składać poprzez support Taernu: http://www.support.taern.pl/
3. Treść odwołania musi zawierać nick użytkownika, odpowiednie uzasadnienie oraz jak najbardziej szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i informacje, w tym: tytuł, linki do tematów / postów (jeśli jest to możliwe) i/lub zrzuty ekranu, z powodu których użytkownik został ukarany.
5. Odwołania nieudokumentowane nie będą podlegały rozpatrzeniu.

§ 7. Przetwarzanie danych osobowych
1. Na forum, w celu obsługi użytkownika i realizacji postanowień regulaminów poszczególnych elementów wchodzących w skład serwisu Taern.pl, przetwarzamy takie dane osobowe jak IP oraz adres e-mail. Bardziej szczegółowe informacje dot. przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych w całym serwisie taern.pl, oraz inne informacje dotyczące danych osobowych i prywatności znajdziesz tutaj: https://www.taern.pl/polityka-prywatnosci/

------------------------

Poprzedni regulamin forum ob. do 31.10.2018:
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=16507


28 Paź 2018, o 22:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: