Forum - Taern.pl
https://forum.taern.pl/

Mistrzowie opowiadań.
https://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=122&t=46957
Strona 1 z 1

Autor:  Nezorf [ 21 Kwi 2016, o 11:11 ]
Temat postu:  Mistrzowie opowiadań.

Witam, zanim przejdę do swojej głębi wypowiedzi chciałbym zaznaczyć iż ja człowiek godny, nie łamiący żadnych zasad i żyjący w zgodzie z naturą Taernu uprzejmie oświadczam: temat ten będzie krótki zwięzły i na temat; jeżeli Twoje oczy mają syndrom ADHD, opuść tą stronę natychmiast!

Przeglądając różnego rodzaju tematy na forum, zauważyłem jedną bardzo ważną rzecz:


Nie ma tematu odnośnie klimatycznych opowiadań w formie konkursów (nie chodzi mi o "TWÓRCZOŚĆ TAERNIJCZYKÓW"), tudzież jakich kolwiek opowiadań! Dlaczego?


Wpadłem na pomysł, aby w dziale: Wydarzenia i konkursy, założyć temat dotyczący opowiadań napisanych przez graczy, drobna nagroda (w zależności od GM, administratora czy innych), większość ludzi (do których ja należę) nie lubi brać udziału w "eventach" podczas gry, woli jednak wykazać się kreatywnością i wyobraźnią tworząc opowiadanie, bądź skromną ale klimatyczną historyjkę!

Temat ten jest kierowany do GMów lub Administracji!

Autor:  RycerzKróla [ 22 Kwi 2016, o 10:44 ]
Temat postu:  Re: Mistrzowie opowiadań.

Szybciej chyba takie coś spotkamy wśród konkursów organizowanych przez graczy w Karczmie. Zawsze możesz sam coś takiego zorganizować ;)

Autor:  Darkhen [ 22 Kwi 2016, o 12:54 ]
Temat postu:  Mistrzowie opowiadań.

Proponuję napisać do Ivonic na kopertę w grze.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Autor:  Nephalem [ 25 Kwi 2016, o 21:23 ]
Temat postu:  Re: Mistrzowie opowiadań.

Jest bardzo zaniedbany dział klimatyczny w tej grze służący do gier (często takie gry stanowią formę opowiadania tworzonego przez wielu autorów).

Sam jakiś czas temu założyłem tam swoją kartę postaci i był to ostatni post w tym dziale od dwóch czy trzech miesięcy, nie szukałbym więc nowego działu, a rozwoju tam...

Poza tym mamy coś takiego jak "Twórczość Taernijczyków" gdzieś tam w czeluściach tego forum... wiem, że napisałeś, że nie o to Ci chodzi, ale... można by tam w reglaminie działa zamieścić konkurs cykliczny, żeby ludzie umieszczali co chcą i kiedy chcą a np co wtorek będzie wybierane najlepsze coś twórczego z ostatniego tygodnia z nagrodą uznaniową.

P.S. W pewnej innej grze nie raz i nie dwa pisywałem do cyklicznej "gazetki" tak to nazwali - czyli coś organizowanego przez jednego z GMów przy udziale grafika (GM był tekściarzem, questy pisywał i takie tam), no i w gazetce były stałe elementy (chyba dwutygodnik to był) okładka opracowana przez grafika, wywiad z kimś ważnym, jakimś topowym graczem, grafikiem, modem, GMem, etc. opowiadanie, wiersz i grafika od ludzi na cykliczny konkurs z nagrodami (po tym jak wygrałem 2 zostałem współredaktorem, ale nieważne) no i opowiadania stałych redaktorów - zazwyczaj przynajmniej jedno w formie odcinkowej, często przewijane grafikami nawiązującymi tematycznie czy to od graczy czy od grafików ekipy. Gazetka była do ściągnięcia po zalogowaniu do gry, początkowo wszystkie archiwalne numery później ileś tam wstecz.

Nie mówię, że tak to ma wyglądać, ale fajnie by było, aby to nie był eventowy konkurs twórczy, ale rzecz cykliczna i póki nie zabraknie zapału graczom - stały element gry.

Autor:  Onion [ 25 Kwi 2016, o 21:36 ]
Temat postu:  Re: Mistrzowie opowiadań.

A w moim odczuciu jak na tym forum ktoś napiszę "Konkurs! Nagrody do wygrania!" to owszem posty odpowiadające pojawiają się, ale odchodzą strasznie poziomem od tych, które zostały wystawione dla satysfakcji użytkownika.
Nie warto tego zaśmiecać, zamiast organizować konkurs możesz napisać coś sam, zachęcić innych do poetyckiej dyskusji i wymieniać się twórczością. Nic na siłę, bo jak ludzie słyszą można coś dostać za darmo, wystarczy, że skleisz parę zdań to wychodzi tak jak to brzmi.

Autor:  Nephalem [ 26 Kwi 2016, o 09:54 ]
Temat postu:  Re: Mistrzowie opowiadań.

A ja myślę, że mimo wszystko nie jest tak jak mówisz, owszem, sporo chłamu zostanie wstawione, ale jak to mówią poławiacze pereł warto wyłowić 1000 pustych małży dla jednej pięknej i wartościowej perły.

Poza tym zazwyczaj w tego typu konkursach frekwencja jest niewielka mimo wszystko - na dobrą sprawę w takim konkursie udział biorą 2 grupy osób - pierwsza to Ci co biorą udział w każdym konkursie, ale wtedy opowiadania będą krótkie i bezwartościowe oraz Ci, którzy uważają, że coś potrafią, z czego połowa rzeczywiście coś potrafi a kilka osób potrafi wiele i czyta się to z przyjemnością. I co najważniejsze, Ci co biorą udział w każdym konkursie odpuszczą sobie jeśli nagroda będzie niewielka, natomiast już niewielka zachęta wystarczy tym, którzy faktycznie maja coś do pokazania, bo tutaj działa już nie tylko wizja nagrody, ale sam fakt i możliwość podzielenia się, ale hamuje ich jeszcze wstyd i mniejsze grono potencjalnych odbiorców, żeby się swoim dziełem podzielić tak po prostu poza konkursem.

Zresztą w konkursie nie jest ważne kto w nim weźmie udział, ale jaka będzie kapituła konkursowa - mało to w TV jest programów talent-show? Mnóstwo debili bierze udział, ale odpadają po jednym, często przerwanym występie i najwyżej krążą na filmikach po internecie jako pośmiewisko, a zazwyczaj po prostu się o nim zapomina. Podsumowując - warto zaryzykować chlam, ale trzeba mieć porządnego moderatora forum, który to ogarnie i wybierze tylko dobry materiał. Zawsze można tego też nie robić na forum, tylko mailowo a na forum zamieścić tylko wyniki, a odrzucenie chłamu odbędzie się bez świadków, ale wtedy cykliczność konkursu odpadnie a jedynie będzie to jednorazowy event, czyli nic się nie zmieni a tylko da masę roboty komuś z ekipy, kto będzie to organizował.

A jak bym to widział technicznie? Każdy kto bierze udział w specjalnym dziale zamieszcza swoje działo jako nowy temat z dodaną ankietą mającą tylko numerki jako odpowiedzi i limit czasowy, prace poniżej powiedzmy 10 ocen odpadają na starcie, a dalej decyduje średnia, skala albo 1-6 albo 1-10 czy coś. Możliwość oczywiście też komentowania. Bo jak wszystko będze w jednym temacie a ocenianie względem danych piw to będzie tylko wielki spam.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/