Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Działania szkodliwe a tylko niestosowne i kary. 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 179 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Serwer: Duneb
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działania szkodliwe a tylko niestosowne i kary.
Avad tu nie masz racji. Ja mam dzieci i nie zgonie zainteresowania tym w co grają na nikogo innego. To do mnie mają przyjść i przychodzą gdy chcą pobrać jakąś aplikacje lub grę. Zapoznaje się z daną rzeczą i udzielam zgody albo jej nie udzielam. To rodzice mają czuwać nad tym.

Inna sprawa jest taka że moja córka chciała kiedyś grać w Taern i uprzedziłam o tym poprzez support że na moje konto może logować się córka. Przyjęli do wiadomości, uprzedzając że niezależnie od tego kto pożytkuje czas na postaci obowiązują go ten sam regulamin i nie ma odwołania gdy córka złamie go, postać poniesie konsekwencje w postaci knebla, bana, etc. etc.

12 Wrz 2018, o 19:41

Podziękowali: sokolisko (12 Wrz 2018, o 20:32)
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Miejscowość: Salem
Podziękowano: 211 razy
Otrzymanych podziękowań: 138 razy
Nick w grze: MrocznyAvad
Odpowiedz z cytatem
To nie jest żadne wytłumaczenie, skoro ekipa przyjmuje punkt regulaminu to chyba zwykły gracz ma prawo oczekiwać że będzie on przestrzegany? No chyba że się mylę?

W oczekiwaniu na reżimowy regulamin.

12 Wrz 2018, o 19:51
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 179 razy
Otrzymanych podziękowań: 721 razy
Nick w grze: Szymdaro
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Polecam jeszcze paragraf 18 punkt 5:
"Fakt, że Usługodawca nie korzysta w danym momencie z jakiegokolwiek z uprawnień i/lub nie sprzeciwia się niewykonywaniu przez drugą stronę jakiegokolwiek zobowiązania zawartego w niniejszym Regulaminie nie może być interpretowany jako rezygnacja przez Usługodawcę z możliwości późniejszego skorzystania z jednego z uprawnień lub akceptacja niewykonywania zobowiązań przez drugą stronę."

Cała ta rozmowa nijak ma się do tego o czym była mowa na początku tematu. Prosiłbym o pisanie postów związanych z pierwotnym tematem. Kwestia punktu regulaminu o pełnoletności została omówiona w innym wątku, również z odpowiedzią administratora, temat został wyczerpany i zamknięty. Kontynuowanie poprzedniej dyskusji w tym wątku skutkować będzie nakładaniem kar.

Jeśli masz podstawy do tego, żeby twierdzić iż ktoś łamie regulamin to zgłoś sprawę na supporcie, przedstaw dowody i tyle. Nie trzeba pisać tu 20 postów o tym samym.

Moim zdaniem gradacja kar za opisywane naruszenia regulaminu jest jak najbardziej dobra. Spam / flood to drobnostki, zupełnie inaczej traktowane są wulgaryzmy, obrazy, opisywanie erotycznych czy drastycznych scen. Nie widzę tu potrzeby zmian.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

12 Wrz 2018, o 19:58
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 179 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Odpowiedz z cytatem
Przepraszam Szymdaro ale muszę napisać jeszcze jedną rzecz.

Tak Avad mylisz się. Punkt regulaminu który tak usilnie chcesz egzekwować absolutnie cię nie dotyczy. Pozostaw to w relacjach rodzic-dziecko-ekipa.

Przeprosiny przyjęte - Szymdaro

12 Wrz 2018, o 20:25
Taernijczyk z ekwipunkiem

Miejscowość: Toruń
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: Zlomierz
Odpowiedz z cytatem
Szymdaro napisał(a):
Moim zdaniem gradacja kar za opisywane naruszenia regulaminu jest jak najbardziej dobra. Spam / flood to drobnostki, zupełnie inaczej traktowane są wulgaryzmy, obrazy, opisywanie erotycznych czy drastycznych scen. Nie widzę tu potrzeby zmian.

drobnostki? wklejanie co 5 minut reklamy (np kanału na yt)
a flood - wystepuje zbiorowy - jednoosobowy jest z automatu blokowany
a i nie jest floodem poprawienie siebie czy rozwinięcie własnej wypowiedzi - floodem jest zasypywanie czatu do stanu ograniczającego jego użyteczność (lub podejmowanie takich prób).

wulgaryzm niewycelowany w kogokolwiek, pojedynczy - drobnostka, co nie znaczy że ma być to dozwolone - dozwolenie zależnie od kontekstu komplikuje sprawę, a nie ma takiej potrzeby.

a co do opisywania scen - tu dla odmiany jest jedna ogromna kara i ... ogromna swoboda interpretacji, swoją drogą, ktoś zaszaleje i rozwinełoby się wczucie w rolę i tworzenie opisu ucieczki przed wojną i podboju Taernu przez Utor - treści drastyczne, sam ss z ogarem utoru niewątpliwie powinien podpadać pod treści drastyczne, a taki komandor stopiony w jedno z okrętem, czy to nie jest drastyczne?

16 Wrz 2018, o 19:50

Podziękowali: Olejdovteca (16 Wrz 2018, o 20:31)
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: ExpolesT
Odpowiedz z cytatem
Zlomierz czytając Twoje wypowiedzi mam wrażenie, że najchętniej założyłbyś schronisko dla psiaków z trentis, bo to przecież drastyczne sceny iż od pierwszych leveli Simon mówi żebyśmy na nie polowali. Gra nie bez powodu jest od 15? 16 lat? mówisz że wulgaryzmy są niewycelowane w kogokolwiek i pojedyncze w co ja szczerze wątpię bo zazywczaj na globalu czy innych czatach ogólnodostępnych wulgaryzmy są kierowane do konkretnych osób, co innego na czacie grupowym/gildyjnym gdzie czesto na sam ded reakcją jest 5 literowe slowo na K .. jako tak opisy scen erotycznych są nieetyczne według mnie a podteksty stosowane tylko żeby podbudować własną wartość powinny być jak najbardziej karane, bo co jak co to nie da się ukryć że dzieci sporo w to gra.

Zlomierz napisał(a):
Flood - czyli atak na funkcjonalność czatu,

Co do floodu to w godzinach szczytu na Dunebie na globalu jedynym spamem jest mag?oddaje xD ewentualnie można podciągnąć spam "gz" po dropie epika

Znajomy mi często powtarzał w różnych sytuacjach "Mądrzejsi od nas o tym myśleli" więc wątpię żeby coś w tej kwestii się zmieniło szczególnie że przez spory czas to się sprawdzało

16 Wrz 2018, o 21:34
Taernijczyk z ekwipunkiem

Miejscowość: Toruń
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Nick w grze: Zlomierz
Odpowiedz z cytatem
Euzen:

Nie mówię że wulgaryzmy zwykle są niewycelowane - mówię o paragrafie na wulgaryzm jako taki - wycelowane podpadają pod obrażanie (które jest możliwe i bez) - za to niewycelowane, mogą być zaplątane w ss zawierającym czat drużynowy czy też okna walki.

powtórzę żeby było jasno rzecz nie jest o tym żeby nie karać za przekleństwa, ani o tym że rzeczywisty flood jest zbyt często - a o stopniach kar oczywiście żeby zaostrzyć karanie za flood - należy przy tym jasno przeszkolić moderatorów czym flood jest, i że poprawienie czy uzupełnienie własnej wypowiedzi tymże floodem nie jest.

No i dołożyć do tego wyczulenie na spam - który dopóki nie osiąga ilości krytycznej i nie przyjmuje znamion floodu jest w ogóle przez moderację niezauważany. "Zapraszam na kanał", a "dowiedz się jak bezrobotny kosi hajs" bez wyrażenia zgody na otrzymywanie takich treści jest takim samym spamem.

Co do treści drastycznych - to co zwróciłem uwagę - dopóki są opisowe trudno żeby przekroczyły to co występuje w samej grze
treści erotyczne - wiadomo to nie miejsce na to - jednak kara względem innych kar nieproporcjonalnie wysoka, to samo z treściami obrzydliwymi.

A co do "mądrzejsi od nas" jakby każdy wszystko co już jest dane traktował z góry za bezwzględnie lepsze od jego własnej opinii w danym temacie to nie mielibyśmy żadnego postępu. Z pewnością ktoś układający regulaminy spędził nad tym więcej czasu i poświęcił więcej uwagi, jednak może to jeszcze raz zweryfikować po trafieniu na takie opinie.

17 Wrz 2018, o 16:39
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Cleo, namebis oraz 21 gości