Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Indywidualność górą. 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 113 razy
Otrzymanych podziękowań: 203 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Serwer: Duneb
Odpowiedz z cytatem
Post Indywidualność górą.
Szarość dnia, szkoła, praca, trzeba się odstresować swoją indywidualnością w grze i na forum.
- W szkole wszak przemykam korytarzami w szarej masie tak samo przemykających ludzi z odliczaniem rzucenia plecaka w kąt i zając się pokazaniem swojej indywidualności.
- W pracy robię to co reszta pracowników, stoję lub siedzę na swoim stanowisko i w kółko to samo. Szary pracownik w korporacyjnej machinie. Zero indywidualności, ale po pracy to co innego.

Ale jest ostatni dzwonek z lekcji, jest koniec pracy i możemy w grze i na forum pokazać swoją indywidualność. Czyżby faktycznie tak było? Czy są tu indywidualiści? Czy jest to możliwe?

23 Sty 2019, o 19:39
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Miejscowość: Grudziądz
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Karinka
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Indywidualność górą.
Moje kredo wygląda tak...

Istnieją indywidualiści, lecz jest ich bardzo mało, może i też boją się postawić innym ze względu na to że zostaną ,,opluci,,.
Wiesz co? To można też zaobserwować w naszym życiu prywatnym, obserwując codziennie życie ludzi.

Nawet to forum może dać sobie na przykład.

Masz inne zdanie? Zostajesz wykluczony.
Jedno jest piękne, warto mieć własne zdanie i bronić to co uważamy za słuszne - swoje własne zdanie. Nie patrzmy na to co mówią nam inni, nie dajmy sobie powiedzieć że jest inaczej ;)
Stąd mój cytat zamieszczony w podpisie

Ostatnio edytowany przez karinaaaaa, 23 Sty 2019, o 20:03, edytowano w sumie 1 raz

23 Sty 2019, o 19:55

Podziękowali: AvadKevadra (23 Sty 2019, o 20:05)
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 605 razy
Otrzymanych podziękowań: 442 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Jako indywidualistka możesz pokazać tu wszystko co nie łamie regulaminu. A inni indywidualiści mogą się krytycznie wypowiadać na temat twoich postów, mogą ich też nie czytać (co sam robię jak widzę więcej niż kilka linijek tej indywidualności).

Ale jak ja bym pisał coś od czego zdecydowaną większość rozsądnych osób krew zalewa to zadałbym sobie pytanie, czy problemem jest to że jestem indywidualistą, czy może serio w większości piszę głupoty... Ale bywali i w historii geniusze niedoceniani przez społeczeństwo za życia. Może mamy kilkoro takich na forum.

23 Sty 2019, o 20:00

Podziękowali: 2 kolega112999 (23 Sty 2019, o 20:08), Way (23 Sty 2019, o 20:04)
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Miejscowość: Salem
Podziękowano: 270 razy
Otrzymanych podziękowań: 174 razy
Nick w grze: MajkMayers
Odpowiedz z cytatem
Jako indywidualista jesteś w Taernach skazany na bycie ciągle atakowanym pod pozorem łamania regulaminu i innych wymysłów, tu jakiekolwiek wybicie się ponad przeciętną jest nieakceptowalne. Czego przykładem był zmasowany atak na mój sklep w którym odważyłem się użyć obcojęzycznych zwrotów.

Mowa nienawiści (ang. hate speech) jest zjawiskiem, które polega na używaniu języka w celu rozbudzenia, rozpowszechniania czy usprawiedliwiania nienawiści i dyskryminacji, jak również przemocy wobec konkretnej osoby...

23 Sty 2019, o 20:12
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 209 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jedno jest piękne, warto mieć własne zdanie i bronić to co uważamy za słuszne - swoje własne zdanie. Nie patrzmy na to co mówią nam inni, nie dajmy sobie powiedzieć że jest inaczej.

O ile z pierwszą częścią zdania się zgodzę, tak druga już jest totalną bzdurą. Właśnie to jest problem niektórych ludzi. Nie patrzą na to co mówią inni, myślą że ich zdanie jest jedyne słuszne i uparcie tkwią w nim nawet jak często bywa błędne.

Nie weryfikują swoich poglądów, nawet pomimo tony argumentów na ich nieprawidłowość. Tacy ludzie się przez to nie rozwijają, a kto stoi w miejscu ten się cofa tak naprawdę.

Człowiek inteligentny wie jak bronić swoje zdanie i to jest dobra cecha, ale człowiek mądry wie kiedy się myli i kiedy powinien zaktualizować swoje myślenie by je udoskonalić.

Skrajna upartość i zacietrzewienie w swoich przekonaniach to cecha fanatyków i narcyzów, ale także i głupców. Bycie indywidualistą nie polega na tym.

PS. I niech nikt tych słów nie odbiera jako atak osobisty, to tylko ogólne zdanie odnośnie tematu.

Ostatnio edytowany przez Budda, 23 Sty 2019, o 21:03, edytowano w sumie 1 raz

23 Sty 2019, o 20:15

Podziękowali: 3 kolega112999 (23 Sty 2019, o 20:16), Onion (23 Sty 2019, o 20:19), Way (23 Sty 2019, o 20:24)
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 113 razy
Otrzymanych podziękowań: 203 razy
Nick w grze: Panisamozlo
Odpowiedz z cytatem
karinaaaaa napisał(a):
Moje kredo wygląda tak...

Istnieją indywidualiści, lecz jest ich bardzo mało, może i też boją się postawić innym ze względu na to że zostaną ,,opluci,,.
Wiesz co? To można też zaobserwować w naszym życiu prywatnym, obserwując codziennie życie ludzi.

Te forum jest tego przykładem. Masz inne zdanie? Zostajesz wykluczony.
Jedno jest piękne, warto mieć własne zdanie i bronić to co uważamy za słuszne - swoje własne zdanie. ;)

Codzienność niestety tak jak zauważyłaś, kreuje nas, ujarzmia nas do bycia wszędzie tłumem. To bardzo smutne takie życie w jednej barwie. Frustracja powoduje że wyżywamy się na kimś innym traktując to jako pseudo terapie za wszystkie zagryzanie zębów gdy przełożony w pracy się znów doczepił. Przeoczany jest fakt że robimy to samo innym to co nas samych krzywdzi. Czujemy się lepsi wtedy, zaspokajamy potrzebę swojej agresji. Smutne.

Nicolay napisał(a):
Jako indywidualistka możesz pokazać tu wszystko co nie łamie regulaminu. A inni indywidualiści mogą się krytycznie wypowiadać na temat twoich postów, mogą ich też nie czytać (co sam robię jak widzę więcej niż kilka linijek tej indywidualności).

Nie Nicolay, nie mogę pokazać wszystkiego, ogranicza mnie właśnie nie regulamin ale jego dowolna interpretacja. Krytyka owszem jest dopuszczalna, ale bez uraz słownych typu "idiotka" wtedy to już nie jest krytyka, jest to dla mnie zwykłą napaścią.

AvadKevadra napisał(a):
Jako indywidualista jesteś w Taernach skazany na bycie ciągle atakowanym pod pozorem łamania regulaminu i innych wymysłów, tu jakiekolwiek wybicie się ponad przeciętną jest nieakceptowalne. Czego przykładem był zmasowany atak na mój sklep w którym odważyłem się użyć obcojęzycznych zwrotów.

Nie można powiedzieć że wielkość nie budzi zawiści, ale tak naprawdę co można nazwać wielkością? Mam się nazwać wielką personą bo zrobiłam to czy tamto? Jesteś sobą, jedni to cenią, inni plują jadem. Nikt jednak nie przyzna że przestałeś być szarym Kowalskim tak w grze jak i na forum. Jesteś elementem potrzebnym tu w mojej opinii.

23 Sty 2019, o 20:22
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 265 razy
Otrzymanych podziękowań: 609 razy
Nick w grze: WildThing
Odpowiedz z cytatem
Cześć,

No wiesz, to zależy jakie cechy i wartości indywidualizmu Ciebie interesują.

Jeśli na ten przykład:
- postrzeganie świata przez pryzmat własnych uczuć,
- reagowanie w teatralny, groteskowy sposób,
- predyspozycje do pozostania outsiderem,
czy też wyznawanie wartości typu osiągnięcie celu jest ważniejsze od relacji
międzyludzkich - to kilka osób mi tu pasuje...

Jednakowoż podchodząc filozoficznie, stawiając w epicentrum intuicję i przyjmując ją za atawistyczną cechę gatunku Homo sapiens, to te powyższe osoby już mi tu nie pasują. Coś jakby nie słyszały, a z całą pewnością nie słuchały wewnętrznego głosu, tego nieświadomego przeczucia.

Natomiast jeżeli przyjmiemy, że indywidualiści to także etyczni egoiści, zakładający, iż moralność jest etyczna wyłącznie wtedy, gdy leży w interesie jednostki - to bingo! Znów kilka osób mi się tu kojarzy!

Jakby tak wziąć na warsztat jedną z najważniejszych wartości indywidualizmu jaką jest słynne stwierdzenie, że "każdy jest kowalem swego losu", to na tym forum to się co do zasady spina.

A jeśli chodzi o indywidualizm w literaturze, to nigdy nie lubiłem.

Kordian, Konrad Wallenrod, mimo wybitnie patriotycznych postaw, godnych naśladowania, to jednak ten wszechobecny ból istnienia, "jaskółczy niepokój" mnie nie porwał.

A i zapomniałbym o tej wartości indywidualizmu - interes jednostki jest ważniejszy od interesu grupy.

Wychodzi mi, że nie jestem indywidualistą :(

23 Sty 2019, o 21:08
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 161 razy
Nick w grze: CassidyM
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A i zapomniałbym o tej wartości indywidualizmu - interes jednostki jest ważniejszy od interesu grupy.

A bo ja wiem. Jakby tak spojrzeć na człowieka, którego filozofia jest punktem wyjścia wszelkiego indywidualizmu, czyli na Sokratesa, to jednak indywidualizm może łączyć się całkiem zgrabnie z interesem ogółu, o ile zawiera w sobie rozsądek - w końcu jego filozofia opierała się głównie na interesie jednostki i jej samodoskonaleniu, ale jednak miało to też cel społeczny. W końcu społeczeństwo złożone z jednostek nastawionych na samodoskonalenie, również się doskonali. W sumie dewiza "wiem, że nic nie wiem", uwielbienie dla rozmowy, dialogu (a nie wciskania swoich prawd na siłę, bez wysłuchania innych), ciągły rozwój umysłowo-duchowy, stawianie jednostki w centrum, ale nie w oderwaniu od rzeczywistości - to są cechy sokratejskiego indywidualisty. Takie tam wykorzystywanie świata w celu stawania się mądrzejszym, z czego korzysta również świat. Wzajemna dwukierunkowa relacja. Najlepsze wydanie indywidualizmu według mnie.

Oczywiście, nie każdy indywidualista musi wielkością dorównywać Sokratesowi - bez przesady. Ale by nim być, należy się kierować podobnymi wartościami. Indywidualista to nie jest ktoś, kto z uporem maniaka trwa przy swoim zdaniu i za cholerę go nie porzuci, choćby cały świat zasypywał go argumentami, że się myli. Indywidualista porozmawia z całym światem, zbierze wszystkie argumenty, rozważy je i spokojnie wskaże, czemu one są mylne, a jeśli w procesie rozważania stwierdzi, że jednak to inni mają rację, to zwyczajnie przyzna się do błędu i jeszcze się będzie cieszył, że z tego błędu został wyprowadzony.

Podsumowując - to, że ktoś uważa, że jest indywidualistą, nie znaczy, że nim jest. "Własne zdanie" to nie jest wyznacznik. Bo często te osoby z "własnym zdaniem" klikną w 2 pierwsze wyniki w Google, przeczytają pierwszy akapit jakiegoś newsa, dodadzą coś, co im się wydaje i voilà! - już mają "własne zdanie"! Bez zapoznania się z innymi poglądami, bez krytycznego podejścia do tematu, bez jakiejkolwiek refleksji. "Wiem, że wszystko wiem".

Nie określiłaś, co rozumiesz pod słowem indywidualizm, bo tak jak Gustavus napisał, jest to pojęcie szerokie i nie ma tak naprawdę jedynego słusznego zestawu cech, które reprezentuje indywidualista. Łącznikiem jest skupienie się na jednostce - a reszta... w zasadzie hulaj dusza! Można rozpatrywać indywidualizm zarówno w pozytywnym aspekcie jak i jako rak toczący społeczeństwo ("nie byłabym sobą, gdybym była inna" i tego typu sprawy). Tak że no.

23 Sty 2019, o 22:05

Podziękowali: 4 Budda (23 Sty 2019, o 22:41), Frania (24 Sty 2019, o 02:30), kolega112999 (23 Sty 2019, o 23:24), LesiakZLN (24 Sty 2019, o 16:06)
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 265 razy
Otrzymanych podziękowań: 609 razy
Nick w grze: WildThing
Odpowiedz z cytatem
Opierałem się na czasach od oświecenia, gdy powstawała definicja, acz trudno się nie zgodzić z ideami Sokratesa. W końcu to jeden z najmądrzejszych ludzi w historii, biorąc pod uwagę czas i miejsce.

Indywidualizm od czasów oświecenia ma całe mnóstwo złych cech.

I choć może fajnie i szpanersko brzmi "być indywidualistą", to jednak przyjmując indywidualizm z całym dobrodziejstwem inwentarza, tak fajnie już nie jest.

A nie sztuką jest wybierać sobie jedynie takie cechy i wartości, które nam w danym momencie odpowiadają.

23 Sty 2019, o 23:27

Podziękowali: Yzerman (24 Sty 2019, o 00:09)
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 463 razy
Otrzymanych podziękowań: 1934 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Odpowiedz z cytatem
A czy ty przypadkiem nie miałaś już nigdy nie wracać na te żalforum ?

leon.avenger napisał(a):
a ty również nie? 8-)

Jak już zobaczyłem, że musisz się wypowiedzieć, bo inaczej się udusisz, to zdając sobie sprawę (bo jesteś zwyczajnie przewidywalna) że użyjesz tego argumentu w pierwszej odpowiedzi, po tym jak o to zapytam, to jednak forumowy patriotyzm wziął górę. Tymczasem żegnam cię kaita, bo dyskusja z tobą już dawno przestała sprawiać mi przyjemność, w sumie to nawet uważam, że takie "indywidualności" jak Avad są dużo bardziej pożądane na tym forum, niż taka zgorzkniała baba jak ty.

Połączyłem posty. Wygląda to bez sensu, ale Kaita nie będzie tu pisać. Szymdaro

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda

24 Sty 2019, o 00:14
Profil ICQ WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości