Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Pomysły na ev 
Autor Wiadomość
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 182 razy
Otrzymanych podziękowań: 729 razy
Nick w grze: Szymdaro
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły na ev
@up - to ciekawe jaki pomysł - wyścig kto dojdzie najdalej w solowaniu bossów? Czy może wersja drużynowa - oczywiście zgon = wypad z insty. Postawić na byle jakiej mapie bossy po kolei i tym, którzy przejdą wszystko czy dojdą najdalej dać jakąś nagrodę. Oczywiście bez omijania i skakania, na przykład nadaje się wężowisko. Brzmi nieźle, szkoda tylko, że "na przyszłość". Wiemy przecież jak ta przyszłość jest odległa, chociaż nieokreślona. Wiemy też jak dużo jest innej pracy, która ma wyższe priorytety.

Dantalion napisał(a):
Przeanalizuję to co Szymdaro napisał i się odniosę niebawem. Dziękować.

To czekam na analizę i wnioski, może wspólnymi siłami coś uda się ogarnąć, poprawić, przerobić gdy uporacie się z ważniejszymi sprawami.

Cytat z bloga:
"Biorąc pod uwagę propozycje ze wspomnianego wątku, niebawem przeprowadzimy część eventów, o które prosiliście."

Będzie można spodziewać więcej szczegółów na forum? Pojawią się zapowiedzi eventów z zakładce? Chociaż informacja czy jeśli w ogóle będą jakieś eventy przeprowadzane zależne to będzie od administratora czy ekipy danego serwera, czy może taki sam event będzie na każdym z serwerów?

Pozdro

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

25 Maj 2018, o 01:06
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Podziękowano: 48 razy
Otrzymanych podziękowań: 294 razy
Nick w grze: Dantalion
Odpowiedz z cytatem
Szymdaro napisał(a):
1. Zacznę właśnie od przypomnienia, że kiedyś odbył się konkurs na event stworzony przez graczy. Chciałbym zobaczyć powtórkę zwycięskiego eventu, ewentualnie z lekkimi zmianami pod kątem zwiększenia trudności - wiadomo, obecnie postacie są znacznie silniejsze. Można czerpać sporo inspiracji.
viewtopic.php?f=70&t=19668

Ogólnie kiedyś chyba ktoś jeszcze próbował stworzyć konkurs na event, ale - o ile mnie pamięć nie myli - była też spora fala hejtu, że to gracze wymyślają eventy za ekipę. No, ale jest też sporo graczy, którzy mają naprawdę wiele ciekawych pomysłów ;) Jeśli chodzi o sam zwycięski event, to można o tym pomyśleć.

Szymdaro napisał(a):
2. Tak jak napisano wyżej - event zaduszkowy, podobał się wielu graczom, nawet ostatnio o nim rozmawialiśmy w gildii. Słabsi mogli poexpić postacie, silniejsi brali udział solo, expiąc pety i przyzwoicie zarabiając. Bardzo fajna odmiana.
viewtopic.php?f=137&t=51899

Zrozumiałe. Mi też się podobał. Prosty i przynosił korzyści dla różnych grup graczy. Bardziej mi jednak chodziło w temacie o eventy, które nie są zautomatyzowane.

Szymdaro napisał(a):
3. Kolejnym eventem, który bardzo ciepło wspominam była olimpiada gildii. Event zorganizowany bardzo dawno temu, tylko raz, w zupełnie innych realiach. Obecnie wymagałby liftingu, może jeszcze dorzucenia czegoś nowego - mamy inne ceny, inne przedmioty, wiele nowych map. Może część konkurencji należałoby odpuścić, trochę zmienić, może dorzuć jakieś nowe. Z chęcią zobaczyłbym kolejną odsłonę.
viewtopic.php?f=141&t=14029

Można pomyśleć również nad rozwiązaniem nie koniecznie co do Gildii, ale na zasadach zabaw drużynowych z wcześniej uruchomioną listą zgłoszeń. Tutaj jest spore ole manewru, bo można połączyć i wdrożyć zabawy z wielu wcześniej prowadzonych eventów.

Szymdaro napisał(a):
4. Innym eventem, które mi się podobał był wielki wyścig z jeźdźcami apokalipsy na końcu. Widziałem ten event podobnie tylko raz na Ostlor, a cieszył się ogromną popularnością. Pomimo długiej drogi, kilku godzin nie brakowało emocji. Co prawda tylko jedna drużyna dostawała jako taki słaby profit, ale nie o to chodzi - zabawa była przednia.
viewtopic.php?f=254&t=44510

Bardzo fajny pomysł ;) I jak najbardziej jestem za. Wymaga tylko trochę planowania, przygotowania i czasu.

Szymdaro napisał(a):
6. Walka z trudną, wymyśloną grupą, za pokonanie której przewidziana jest jakaś symboliczna nagroda. Najprostszy do zorganizowania, ale dający satysfakcję koksom :)
viewtopic.php?f=254&t=47018

O tym pisałem. Dość często stosowana przeze mnie opcja i faktycznie sporo koksów brało udział. A i gracze, którzy nie brali udziału, zbierali się żeby popatrzeć jak im idzie.

Szymdaro napisał(a):
8. Eventy nastawione na PVP. Tu mam na myśli coś w stylu "last man standing" z zapisami i wpisowym, czyli wybijanie wszystkich na mapie, gdzie wygrywa ostatni żyjący gracz. Kiedyś śmiesznym eventem była walka bez eq na pięści, ale to chyba raczej wspomnienia, obecnie jakoś tego nie widzę.
viewtopic.php?f=141&t=32484

Jak dla mnie bardzo dobry pomysł. Raz było już coś podobnego na Duneb. Wiadomo, zapewne do dopracowania czy modyfikacji.

Szymdaro napisał(a):
9. W podobnym stylu jak wyżej - wojny gildii. Event niestety się nie odbył. Nie wiem jakie byłoby zainteresowanie teraz - wojen nie ma od lat, może przydałoby się pomyśleć nad reaktywacją? Sądzę, że dla chętnych zapaleńców pvp byłaby to świetna okazja to mega wojny bez żadnych konsekwencji.
viewtopic.php?f=141&t=21274

Tutaj bardziej bym się skłaniał do przeprowadzenia w dalszej przyszłości ;) Ale sam pomysł jest w mojej opinii spoko.

Szymdaro napisał(a):
Cytat z bloga:
"Biorąc pod uwagę propozycje ze wspomnianego wątku, niebawem przeprowadzimy część eventów, o które prosiliście."

Będzie można spodziewać więcej szczegółów na forum? Pojawią się zapowiedzi eventów z zakładce? Chociaż informacja czy jeśli w ogóle będą jakieś eventy przeprowadzane zależne to będzie od administratora czy ekipy danego serwera, czy może taki sam event będzie na każdym z serwerów?

Tak, jak będą jakieś wyraźniejsze plany, poczynione przygotowania czy same relacje oraz analiza już po przeprowadzeniu jakichś eventów, to pojawi się to na blogu ;) Co do drugiego pytania, to eventy, które nie są zautomatyzowane, są zależne od ekipy danego serwera.

25 Maj 2018, o 14:38

Podziękowali: Szymdaro (26 Maj 2018, o 09:00)
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 51 razy
Nick w grze: Malibu
Serwer: Duneb
Odpowiedz z cytatem
Dantalion napisał(a):
Co do drugiego pytania, to eventy, które nie są zautomatyzowane, są zależne od ekipy danego serwera.

W takim razie który z eventów zrobisz na Dunebie :D ?

25 Maj 2018, o 15:10
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
No nie, maraton szybkich bossów od Herszta do np. Morany to naprawdę znakomity pomysł! Nie dosyć, że wydaje się to proste technicznie (choć pewnie jak zwykle diabeł będzie tkwił w szczegółach), to jeszcze taki event naprawdę będzie mógł być dla każdego. Czyli od totalnych nupków do prawdziwych koksów, od przypadkowych zbieranin po zgrane i doświadczone składy, a także jak najbardziej solo, ze znajomym lub ze zwierzakami - jak kto chce lub jak będzie mógł :)

26 Maj 2018, o 00:33
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 198 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
A może rozpowszechnimy tak mało używane warcaby oraz szachy?
Myślę, że losowanie można by było zrobić na początek tym losowaniem z turków, a następnie bazować na bazie danych, w które by było zapisane kto wygrał (2pkt), remis (1pkt dla każdego) i przegrana (0 pkt), a żeby wyeliminować problem, że x graczy ma 1/2/3 miejsce wystarczy zrobić kilka grup po mniej więcej takiej samej liczbie graczy.
Myślę, że wartościowanie można po prostu z bazy danych (liczba zwycięstw przeciwników z którymi dany gracz walczył, tak samo remisy)

A jak to wpleść w Taern?
Można poprzez historyjkę, która by wyglądała tak:

Pewnego popołudnia lesgar, właściciel karczmy, zauważył, że jego klienci zaczeli się nudzić i zajeli się czymś innym niż jego potrawy, więc zagadał do nich.
L: Czcigodni goście, cóż robicie?
G: A szanowny panie, gramy w warcaby oraz szachy.
L: A cóż to do diabła jest?
G: Gry polegające na ruszaniu pionków w taki sposób, żeby wygrać. W warcabach chodzi, żeby zbić lub unieruchomić pionki przeciwnika, a w szachach trzeba zmatować króla przeciwnika.
L: Z tego co słyszę te gry muszą być fantastyczne! Czy któryś z Was mógłby pomóc zorganizować turnieje z tych gier?
G: Ja mógłbym pomóc. Nazywają mnie sędzią.

I pojawia się npc sędzia, u którego można się zapisać na turniej warcabowy lub szachowy.

Oczywiście wiem, że taki turniej wymagałby ciut pracy, która niestety teraz jest podtrzebna nad 3d, więc jeśli ten pomysł przejdzie, to dużo wody przepłynie w wiśle.

Jeśli masz jakiejś sugestie/porady proszę zostawić pod filmikiem którymś :D

27 Maj 2018, o 09:09

Podziękowali: Dantalion (15 Cze 2018, o 14:32)
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Nick w grze: Dresmiks
Odpowiedz z cytatem
Pomysł nawet spoko ale szachy warcaby są mało dynamiczne i wymagają skupienia oraz cierpliwości, a niektórzy gracze takiej cierpliwości i skupienia nie mają :P

A co do uwag:

1. Dynamika- mała, eventy powinny być bardziej dynamiczne.

2. Ilość graczy- mała gdyż no bądźmy szczerzy taern to gra o zabijaniu głównie, a nie o nudnej grze w szachy/warcaby :P

3. Nagrody- To jest jedyne co może skłonić do przyjścia na event (oprócz podszlifowania umiejęstości :D ) bo jak za 1 miejsce byłoby np. 50 esek jakiś rarek losowy to już widzę 140 lvl tam :D

4. Przedział- Tu nie mam zastrzeżeń jedynie co można by na czas eventu znieść bramkę lvlową przy przejściu do alaril żeby małe lvle mogłyby też uczestniczyć :)

Co do pomysłu wyciszonego bardzo dobry jeszcze jakbyś dodał jakąś fabułę do eventu to naprawdę byłby mega :)

27 Maj 2018, o 10:28

Podziękowali: Dantalion (15 Cze 2018, o 14:32)
Błądzący w Tunelach

Odpowiedz z cytatem
1. 5 min + 3 sekundy i masz dynamiczną grę :p I tak są takie partie i jest to po prostu blizc. Spotykane w obu dyscyplinach, częściej jako 10 min w warcabach, a w szachach nie wiem do końca, nie uczestniczyłem w nich na tyle, żeby zagrać w tej rodziaj turnieju

2. Racja, ale miał być pomysł na event :p

3. Eski są potrzebne :p Więc czemu by nie? Nawet taki 140 lvn by się pokusił o nie, żeby mieć ich o jedno pełne ładowanie więcj :p

4. Zamiast lesgara w karczmie, mógbybyć emilka w karczmie w trentis i problem ze bramką lvn jest już zlikwidowany :p

A co do fabuły? Hmmm
Każdy pewnie kojarzy początek swojej gry, mam tu na myśli, że jak uciekamy ze swojej wioski, to jesteśmy pózniej w mieście a następnie na statkach i tam można by było umieściowić fabułę warcab oraz szachów jako urozmaicenie podróży, wkońcu coś tam marynarze oprócz wiosłowania musieli robić :p

27 Maj 2018, o 15:10
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Nick w grze: Dresmiks
Odpowiedz z cytatem
Szachy i warcaby hmm mnie zastanawia czy nie zbyt banalne jak na event?
Na takim eventcie powinno być coś unikatowego, a w szachy i warcaby to sobie mogę pograć w pierwszej lepszej kawiarni a po takiej grze jaką jest taern spodziewał bym się więcej niż gra w szachy i warcaby i nie przekonałaby mnie do tego nagroda nawet 1000 esek :P

30 Maj 2018, o 18:47

Podziękowali: kolega112999 (30 Maj 2018, o 21:55)
Błądzący w Tunelach

Odpowiedz z cytatem
To może apokalipsa zombii? Wkońcu mamy wymarłą, podzamcze oraz zamek? :p

I tutaj event mógbły się dzielić na kilka przedziałów lvn:
1-19lvn w Trentis
20-39 w Karczmie
40-84 Kenemak
85+ Garnizon
(W tym, że tu by mogły być 2 przedziały, alenie dotarłem porządnie do garnizonu)

A polegałoby to na wysypie grupek zombii/szkieletów/upiorów/dybuków/mobków z zamku oraz miniczempów związanych z nieumarlakami np Treven oraz bosków np Biblio.
Oczywiście niektóre szkielety by miałyby szansę na piszczel, tak samo czempy i boski szansę na drop lepszy.

Poza tym takie grupki by miały zwiększony exp no i leciałyby z nich drop "pył" który byłby skupowany w wiosce Romana, przez Cyganów, u koldzicy, tak samo kowal w beirn (lub u kogoś w bern, nie znam się na tej lokacji). Można by też było przerobić npc "Stary rok" na "Gandalf" :p a tak na serio "Mędrzec" lub "Stary czarodziej/alchemik" pasowałoby tu bardziej.

W rozmowie z czarodziejem, mógłby on powiedzieć, że mu ten pył jest potrzebny do zaklęć, a alchemik do experymentów.

Ceny mogłyby być takie same jak za gwiaztki/czapki u npc "Stary rok"

Poza tym z czempów/bosków byłaby też szansa na zdropnięcie specjalnego klucza, który u czarodzieja byłby wymieniany na psychoexp, a u alhemika na potki +200

I tym sposobem mamy event który daje ludziom wbić lvn (także psycho), zarobić, dorobić się potek, dać kilka dropków, więc myślę, że większość graczy weznie z nim udział, gdyż jest to w pewnym sensie dziecko eventu świątecznego, który moim zdaniem cieszy się popularnością :p

A i bym zapomniał. Można by tu też wstawić dalekie nawiązanie do całkiem niedawno wprowadzonych bosków od orków. Wkońcu jest wokół nich historia, że są to przodkowie obecnych orków.

Postarałem się napisać tu event, który by niewymagał tyle pracy (ponieważ wystarczyłoby dostosować już obecnie używane środki i niewiele zrobić nowych) oraz by zachaczał o kilka popularnych rzeczy w Taernie, co by mu przysporzyło popularności :D więc jakbym o czymś zapomniał, to proszę piście, a ja postaram się pouzupełniać w tej wypowiedzi lub poodpowiadać, jeśli by chodziło dlaczego tak a nie inaczej :p

30 Maj 2018, o 22:30
Administrator
Awatar użytkownika

Podziękowano: 48 razy
Otrzymanych podziękowań: 294 razy
Nick w grze: Dantalion
Odpowiedz z cytatem
Cieszę się, że jest tak wiele pomysłów na eventy oraz samych sugestii co do przeprowadzania czy powtórzenia atrakcji, które już kiedyś miały miejsce. Na pewno wszystko wezmę pod uwagę. Wiadomo, część osób lubi expić, inni pomyśleć i w ten sposób się wciągnąć w rozgrywkę, a jeszcze inni podejmować wyzwania. Niektóre pomysły są mniej wymagające, a inne bardziej. Postaram się przeanalizować je i zobaczyć co da się wykrzesać ;)

1 Cze 2018, o 20:05

Podziękowali: kolega112999 (2 Cze 2018, o 07:00)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości