Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Zlot Taerncon 2018 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Podziękowano: 125 razy
Otrzymanych podziękowań: 266 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Zlot Taerncon 2018
Na tegorocznym zlocie chcielibyśmy powrócić bardziej do jego integracyjnych korzeni (czyli impreza, impreza i jeszcze raz impreza), mocno ograniczając część “oficjalną”. W zeszłym roku mieliśmy wrażenie, że niektóre nasze sceniczne atrakcje były trochę przeciągnięte i mogły znużyć część uczestników zlotu.

Zamiast bogatego programu na scenie chcielibyśmy dodać bardziej rozproszone atrakcje, z których korzystalibyście według Waszego uznania (np. ścianka do robienia zdjęć z gadżetami do przebierania się - rozbudowana wersja tego, co kiedyś zrobiliśmy na PGA).

I teraz pytanie do Was. Które ze scenicznych atrakcji były na tyle fajne, że chcielibyście aby były kontynuowane na tegorocznym zlocie. Ratujemy konkurs cosplay, czy konkurs wiedzy o grze, coś jeszcze, czy wszystko do zaorania?

Aha, data to na 90% 7 lipca. Niedługo potwierdzimy na 100%.

9 Kwi 2018, o 16:43

Podziękowali: 5 GiveLife (9 Kwi 2018, o 17:05), Jachu (9 Kwi 2018, o 17:03), Knoxi (9 Kwi 2018, o 20:39), polmos (9 Kwi 2018, o 23:57), ZuzekN (9 Kwi 2018, o 17:50)
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zlot Taerncon 2018
Cosplay nie jest konkursem uczciwym bo zależy od tego . która część sali zna daną osobę i będzie wydzierać jape głośniej.- To tylko moja subiektywna opinia .
Ale pewnie znajdą się chętni do wzięcia udziału w tym totalnym przekroczeniu. :D
Pewnie nie jeden komornik i proboszcz dzielnicowy będą zadowoleni z przebrań naszych braci.

Konkurs wiedzy o naszej wspaniałej Dumie Taernu jest jak najbardziej ok .
Każdy ma równe szanse na wygraną która nie zależy od salonowych trolli .
Tutaj aby nie było zbyt nudno i oklepanie proponuje aby dodać kilka pytań z s0 na które tylko Willy zna odpowiedź.

9 Kwi 2018, o 17:21
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych
Podziękowano: 43 razy
Otrzymanych podziękowań: 127 razy
Nick w grze: Jachu
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Cześć, dzięki za wpis. Od pierwszego zlotu na Wyspy Słodowej z 2011 roku minęło parę lat, a i tak zawsze chętnie co roku do Wrocka przyjeżdżam.

Co było dobre, a co zniknęło z programu, to Pytania do Ekipy - mikrofon latał po sali i każdy mógł o coś zapytać. To też przyciąga ludzi, bo na żywo mają okazję mieć kontakt z "górą".

Szkoda że w tym klubie nie ma takich "loży" dla osobnych ekip, jak w Turbulencji z 2013, tam też część eventowa była w fajnym miejscu wyżej, a "pijalnia" na dole klubu. W Sali Gotyckiej jest upchane wszystko w jednym miejscu. Dobre i klimatyczne miejsce, lecz może za mało miejsc siedzących... Nie wiem. Rok temu i dwa lata temu, dużo graczy chodziło do "Piątaka" na sam dół lub siedzieli w ogródku albo przed klubem.

Cosplay wiadomo, dla chętnych być musi, otwiera całą zabawę, lecz kryteria wyłaniania zwycięzcy powinny ulec zmianie, tak moim zdaniem.

Czar Par fajna sprawa, ale akurat na tym konkursie widownia moim zdaniem była mała (najmniejsza?), może dlatego że mało chętnych było do wzięcia udziału lub za długo to trwało, bo czym dalej tym bardziej Sala się wyludniała... Można zamienić np. Na pytania do ekipy.

Konkurs wiedzy na pewno gratka i fajnie rywalizować. Ciekawy punkt i nagrody na prawdę robią robotę, by zachęcić do startu(mimo że nigdy nie udało mi się być w czołówce :) )

Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, napiszę... Do zobaczenia :)

9 Kwi 2018, o 17:31
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 103 razy
Nick w grze: Daro
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Siema!

Wg mnie to co powinno zostać: konkurs wiedzy o grze, wspólne rysownie peta/czegoś z gry z p. Tomkiem (sytuacja jak Drygu śmigał po sali z mikrofonem i pytał uczestników o pomysłu jak najbardziej props! :D ), cosplay obligatoryjnie - mi się osobiście nawet podobał, ale pewnie za sprawą KGB, który fajnie to prowadził.

Co do wyrzucenia? Wg mnie Czar Par trochę słabo wypadł. Zamiast tego może jakąś prezentację Gildii? O ile by byli chętni.

Do dodania: więcej interakcji z Ekipą - jakieś pytania w formie Q&A, można by pytania wcześniej naszykować, nakreślenie planów na przyszłość, postęp prac nad 3D (chyba że wypuszczacie do wakacji xD), może pojedynki PvP w 3D (oczywiście w grze :D) - na PGA podobno coś takiego było, wg mnie zaciekawiłoby publikę.

Jak najbardziej ludzie korzystają z tego zlotu aby się ze sobą spotkać, często ten jeden raz na rok, więc przeciąganie części oficjalnej nie ma sensu - ja osobiście opuściłem chyba czar par i niestety mobilne ogrywanie gierki - doszły mnie słuchy że na Dziedzińcu przed klasztorem grasują jakieś potwory - poszedłem sprawdzić :P

Czekam na lipiec!

Pozdro.

9 Kwi 2018, o 17:51
Walczący z drzewcami

Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Odpowiedz z cytatem
Cosplay i konkurs wiedzy o grze to jedyne dwa konkursy, które według mnie cieszą się popularnością widowni, więc decydowanie między tymi dwoma sytuacji może nie zmienić.
Osobiście nic nie trzyma mnie np. na wspólnym rysowaniu :roll: , oczywiście nie ujmując talentowi Pana Tomka :D , ale siedzenie i czekanie aż powstanie 1500 różnych koncepcji jest po prostu nudne. Czar par też mnie jakoś nie interesuje jak nikt znajomy na scenie nie stoi. Chociaż sytuacje ratuje KGB, bo zawsze jakoś wybrnie nawet jak się przebieg nie klei.

Torg zdradzę Ci pewien sekret, to nie do końca z powodu nudnej części oficjalnej wszyscy się rozeszli, po prostu w piątaku jest piwo, a nie droga, zabarwiona na żółto woda z odrobioną gazu :P
W tamtym roku nie można było wnosić piwa z dołu, bo było w szklankach, a nie ukrywajmy, że przelewanie go do plastikowych kubeczków, które skończyły się prawie tak szybko jak pilnujący ich Rado :D, było upierdliwe.

9 Kwi 2018, o 21:13
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 179 razy
Otrzymanych podziękowań: 714 razy
Nick w grze: Szymdaro
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem sam zlot to przede wszystkim okazja do spotkania mnóstwa znajomych, z którymi w zasadzie okazję do pogadania na żywo mam często raz na rok, czasem rzadziej i w zasadzie tylko przy okazji imprezy we Wrocławiu. Z tego względu zawsze brakuje czasu, co roku chciałoby się pogadać i pobawić więcej, stąd może dobrym pomysłem jest nieco skrócenie części oficjalnej. Widać było po ostatnich zlotach, że w miarę upływu czasu (wzrostem stężenia) wiele osób się rozchodziło ze swoimi znajomymi, a część oficjalna nie przykuwała uwagi wszystkich czy nawet większości. Warto pomyśleć może nad zawężeniem oficjalnych części, ich podziałem, reorganizacją czy jak sugerujesz dobrowolnym dostępem, najlepiej równolegle. Oczywiście to zlot Taernu, a nie impreza znajomych, więc uważam, że co nieco powinno być przez ekipę przygotowane.

Pozwoliłem sobie wkleić zeszłoroczny skrócony program, który wyglądał następująco:

Skrócony plan akcji:
17:00 – otwarcie i konkurs Cosplay
18:00 – Konkurs wiedzy
19:00 – rysowanie pamiątkowego pomnika
20:00 – Czar Par

Po kolei:

0. Otwarcie - wiadomo, musi być. Krótkie, konkretne, przedstawienie harmonogramu imprezy.
1. Cosplay - moim zdaniem dobrze, że jest na początku (żeby nie kazać czekać osobom w pełnym przebraniu). Fajna sprawa, zarazem moim zdaniem to gwóźdź programu, część skupiająca największą publiczność (może dlatego, że na początku?) i budząca spore emocje. Ja bym ten punk zostawił z całą pewnością, dobry na start, na luźne pogawędki. Wszystko jednak zależy od ilości chętnych, którzy się zgłoszą (około 10 osób moim zdaniem jest OK) - tu moim zdaniem potrzeba wcześniejszych zapisów, konkretów - jak będzie mało chętnych to przeskakujemy do punktu 2. Zgadzam się, że wybór zwycięzcy w formie jak ostatnio jest średni, decyduje w dużej mierze ilość znajomych czy chociażby eksponowanie ten, ekhm, wiecie czego :) Nagrody były bardzo zacne, więc i chętnych nie brakowało.
2. Konkurs wiedzy - to fajny punkt, podoba mi się opcja z szybkim testem na telefonie, następnie krótka dogrywka. Może nieco zmienić jej formułę, aby przyspieszyć ten etap. Powiedzmy 5 najlepszych osób na scenie w dogrywce, ale bez losowania pytań czy zgłaszania się do odpowiedzi, tutaj mogą pojawiać się głosy o wpływie szczęścia - chociaż to też fajna sprawa, są emocje. Nie wiem w jaki sposób to zmienić, może kolejny test? Dać każdemu kartkę, długopis, 10 pytań zamkniętych i tyle, szybkie sprawdzenie przez ekipę i podsumowanie, z prezentacją pytań i prawidłowych odpowiedzi. A jak się nie uda wyłonić zwycięzcy to dogrywka do 1 pomyłki. Ten punkt bym zdecydowanie zostawił.
3. Rysowanie ... - nie ważne czego, pomnika, peta, czempiona. Ci, którzy byli na zlocie wiedzą już co potrafi Pan Tomasz, znają jego kunszt i talent. Moim zdaniem to była fajna sprawa raz, dwa, ale co zlot powtarzanie tego punktu staje się coraz mniej atrakcyjne. Do tego "wspólne" tworzenie czegokolwiek, co ma "cycki" idąc za głosem tłumu czy podając komuś mikrofon to średni pomysł. Nie wiem o ile jest potrzeba rysowania jeszcze czegoś nowego - moim zdaniem to jest większa potrzeba zaimplementowania tego co już narysowano na poprzednich zlotach i z tego ekipa powinna się wywiązać.
Ja bym ten punkt może nie tyle wyrzucił całkowicie, co zmienił. Wydaje mi się bardzo fajną opcją zamiast unikatowego peta - unikatowy skin jako nagroda dla zwycięzcy cosplay / konkursu wiedzy. Możliwe dwa dodatkowe przedmioty w grze to chyba nie przesada? Ten punk realizowałbym jednak symultanicznie z innymi, o czym dalej.
4. Czar par - moim zdaniem słaby pomysł, nie wydaje mi się, że mocno przyciągał uwagę, a wiadomo spora część taernijskiej braci o 20 była już wystarczająco mocno zintegrowana. Wybaczcie, ale ja bym z tego punktu zrezygnował całkowicie. Niezbyt ogarnięta formuła, organizacyjnie średnio.

Tym samym po skróceniu, usprawnieniu i okrojeniu oficjalnej części dla wszystkich zostałyby dwa, powiedzmy max godzinne, punkty i o 19 każdy byłby wolny.

I tu to co bym widział jako część oficjalna, ale już nie jedno wydarzenie, ale kilka rozproszonych równolegle, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, powiedzmy godzinka max na kilka propozycji i zaczynamy imprezę o 20.00!

Powróciłbym do kontaktu z ekipą - wiele osób chce zadać pytanie. Inaczej niż kiedyś czyli kolejka do KGB czy wymachiwanie łapami, jedno pytanie do wszystkich i odpowiedź odpowiedniej osoby słyszana globalnie. Proponowałbym kilka takich "stanowisk", z pewnością Drygu będzie oblegany najbardziej, ale sądzę, że Torg, Beron, Sokół, Nazgul, Kidda, Desacred czy ktokolwiek inny (wybaczcie jak nie wymieniłem) udzieli odpowiedzi na pytania ciekawskich graczy. Wystarczy rzucić oficjalne ogłoszenie kto jest gdzie, z jakimi pytaniami do kogo się zgłosić, rozstawić się pod sceną czy w kilku miejscach sali i pozwolić graczom pytać. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a jak kolejna będzie długa to pójdzie zapytać kogoś o coś innego i tak rotacyjnie można pogadać z ekipą.

W tym samym czasie płeć piękna administracji Taernu może pozować na ściance do pamiątkowych fotek, a wiem, że dziewczyny mają co roku branie :D To co wspomniałeś Torg, może nieco rozbudowana opcja albo foty z cospleyerami? [Tak, to miałem na myśli - trgrd]

Trzecim, równolegle dziejącym się punktem mogłoby być wspomniane wcześniej rysowanie przez Pana Tomka czegoś dla zwycięzców cosplay / konkursu wiedzy, o ile oczywiście wyraziliby chęć posiadania jakiegoś unikatowego skinu i mieli jakiś pomysł. Z pewnością można by poświęcić im łącznie 30 min (po 15 na osobę) dosiąść się do Tomka na scenie i wspólnie coś tworzyć. Oczywiście podgląd na żywo z rzutnika na scenie. Wszyscy widzieliby powstawanie "czegoś" - no właśnie, nikt nie wiedziałby co będzie efektem finalnym, z zaciekawieniem. Można byłoby obserwować jak co roku rysowanie live, pod dyktando gracza, ale bez tych krzyków, domagania się tego samego i powstawania dziwolągów.

Mamy zatem 19,30, zdjęcia się pstrykają, ekipa odpowiada, Tomek kończy rysować i, o ile będziecie gotowi w sensie grafik, programistycznym, nie będzie to wymagać wielkiego wysiłku, ogromu pracy to może uda się wam zorganizować coś co było zapowiadane - czyli pokazówkę 3D w walkach pvp na żywo. Wystarczą 2 kompy, rzutnik na pół i będzie można pooglądać kilka walk, przez te 20-30 minut, gdy reszta będzie zajmować się w/w atrakcjami. Żeby nie tracić czasu przygotować dwa zalogowane konta na s0 z 7 postaciami do wyboru, każdą profesję zrobić "standardowo" - 140 lvl, wyposażyć w full eq i tyle. Posadzić dwóch graczy, niech wybiorą co chcą - element zaskoczenia i ogień. Chodzi przede wszystkim o zabawę, kupę śmiechu i przy okazji pokazania mnóstwa nowych grafik, animacji. Jako pierwszych pojedynkowiczów wytypowałbym osoby zajmujące podium w dwóch pierwszych konkursach, ewentualnie jak starczy czasu to pozostałych uczestników.

W ten magiczny sposób dobijamy do 20, kończymy część oficjalną i rozkręcamy balangę :D

Pozdro i do zobaczenia!

ps To o czym wspomniał wcześniej Kuki nie pomaga - ciepła wódka :cry:

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

9 Kwi 2018, o 21:39
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 148 razy
Odpowiedz z cytatem
Ooo i jeszcze mnie oświecili co do spraw organizacyjnych, żeby nie zwalać wszystkiego na konkursy, pomijając piwo... chociaż może nie, nie pomijając :D
Dym, nawaliliście tego dymu, że wysiedzieć się na górze nie dało, a 2x prosiliśmy żeby go zmniejszyć i nic, zwłaszcza że po części oficjalnej było coraz gorzej + muzyka zdecydowanie za głośno, nie dało się rozmawiać miedzy stolikami, więc trzeba się było zmyć.

9 Kwi 2018, o 22:38

Podziękowali: Arga (11 Kwi 2018, o 21:49)
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 316 razy
Otrzymanych podziękowań: 107 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Mój plan ramowy imprezy:
1. Przebieranki, gołe pupy, nagie biusty.
(chlanie i szukanie mojego plecaka)
2. Wielka Gra - zaprasza Stanisław "KGB" Ryster, czyli telefony w dłoń i oranie quizu na czarnym.
(chlanie i szukanie opatrunku na łokieć, bo znów się wytentego na mokrej podłodze przy barze)
3. 1000 panoramicznych, czyli pytania do załogantów.
(chlanie i szukanie mojego telefonu celem nawigacji w gugyl mapsach punktu 4 planu imprezy)
4. Puńśćie do Pasażu Ribenfitzenschlupfen.. [pomidor - przyp. trgrd][Krowidołek - przyp. trgrd, omijając pożyteczną automagiczną edycję niektórych wyrażeń] tego którego na tym etapie imprezy zwykle wymówić nie potrafię, a gdzie kończymy co roku.

I czego chcieć więcej?

Gildia: Wytrawni Smakosze
Profesja: Barb [Ostlor]
http://www.wytrawnismakosze.pl
http://kursjazdy.pl

10 Kwi 2018, o 10:42
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Podziękowano: 125 razy
Otrzymanych podziękowań: 266 razy
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za opinie. Ja już napisaliśmy na blogu, mocno wzięliśmy je wszystkie pod uwagę. Może ktoś jeszcze skusi się i napisze co o tym myśli?

11 Kwi 2018, o 20:49
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wwa/Krk/Hamburg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 128 razy
Odpowiedz z cytatem
Mnie uproszczony zarys planu Szymdaro sie w miare podoba, w sumie to co roku jest dla mnie bardziej na + niz -
Moze w tym roku zamiast "czaru par" cos innego, zalezy to rozumiem ile osob sie zglosi. Ale ciekawie by bylo jakby wlasnie co roku zmienial sie konkurs, ktory jest pod koniec
Zamiast tez mikrofonu krazacego, mozna by postawic pudlo gdzies przy barze, a obok karteczki i dlugopis. Ludzie by wpisywali pytania te bardziej serio i to mniej, z opisem do kogo jest skierowane, albo jakies pozdrowienia. A pozniej loza ekipy by czytala i wybierala, ktore jest sens czytac i odpowiadac tym samym. Niektorzy chcieliby pewnie jakies anonimowo pytanie zadac, wiec nie beda musieli sie podpisywac
Zastanawialem sie tez jeszcze nad jednym, bo rozumiem, ze lokal jest ten sam (czyli Klasztor). Na glownym pietrze jest "taras", czy nie mozna z niego zrobic jakis uzytek. Wiem, ze bar na gorze jest oddany do uzytku publicznego, i on nie jest rezerwowany poniewaz mozna tam czesto spotkac gosci nie majacych nic wspolnego z gra. Ale co z tarasem, ktory jak mi sie wydaje jest dosc pojemny. Pytam sie, poniewaz czesto wychodze (i nie tylko chyba ja, i pomijam sytuacje kiedy sie na fajke wychodzi) bo na dole jest tloczno, duszno albo za duza kolejka do baru

-dlaczego nazwales nasza gildie NoName?
-bo to gildia bez nazwy, ona nie jest wazna, tylko osoby ktore w niej sa
Image
Dzieki. Wszystkim.

12 Kwi 2018, o 00:17
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: GoodTank, Skarem oraz 9 gości