Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Event Larkas - Dla Was od Was! 
Autor Wiadomość
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 441 razy
Otrzymanych podziękowań: 511 razy
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Post Event Larkas - Dla Was od Was!
Kochani kiedy na zlocie krzyczałem ze sceny ze platyna którą wygrałem na konkursie wiedzy o Taernie bedzie rozdana na evencie na Larkas (okrągły 1000) mówiłem serio i nie, nie zapomniałem o tym (dzięki Voliene za powtórne zapytanie na PW).

Nie z powodu lenistwa a po prostu braku wolnej chwili nie jestem w stanie zrealizować tego w lipcu. Niech moją wymówką będzie to, że biorę 30 lipca ślub więc przygotowań mam bezliku i wciąż o czymś razem z narzeczoną sobie przypominamy. Ale do rzeczy:

Event od Was dla Was:
- Do 23:59 1 sierpnia w tym temacie możecie zamieszczać propozycje swoich eventów im bardziej rozbudowany fabularnie tym lepiej, zamieszczamy ogólny zarys fabularny wszelkie informacje typu pytania konkursowe, konkretne zadania dla graczy, rzeczy które powinny być niespodzianką ect. Nie powinny się tu znaleźć. Dogadamy je na privie.
Wybiorę najlepszą propozycję (liczę, że będzie wysoki poziom konkurencji wszak mamy Vanessę i Gromaka których eventu udało mi się już kiedyś tworzyć)
- osoba która stworzy najlepszą wybraną przeze mnie propozycję, będzie pomagała mi (na ile możliwości pozwolą) w realizacji eventu oraz dostanie fajną niespodziankę (nie skin, nie rar) - ale fajna.
-mam do rozdania 10x 100 platyny plus dodatkowe gadżety (mapki, dusze ect.)

Co będzie na evencie:
- nie wiem to zależy od Was (http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=40929) temacik poglądowy z rodzajami eventów
- Ile osób może zaproponować event i pomoc w evencie (od 1 do calej gildii w zależności od formy eventu)

Czego wymagam:
- fajnego opisu fabularnego
- mierz siły na zamiary, nie wymyślę i nie stworze ci nawet najfajniejszych mechanizmów, nowych mobów i nowych NPC
- posiadaj Tsa, żebyśmy mogli obgadać szczegóły
- minimum 1,5 maksimum 4h czasu trwania eventu ( z przygotowaniami i tak to bedzie sporo czasu)

Event ma być do ogarnięcia przez 1 osobę z uprawnieniami (czyli mnie) i może (nie musi) wymagać pomocy osoby bez uprawnień (czyli Ciebie) - nie chce wciągać to innych członków Ekipy jeśli nie ma takiej konieczności:)

Co mogę zrobić:
1) przywoływać nierarowe potwory z expem (agresywne/nieagresywne)
2) puszczać voicy na serwer
3) teleportować się w wybrane lokacje, ewentualnie przenosić gracza/niewielką grupę graczy
4) poruszać się niewidzialny na mapie
5) dodawać itemy (nie rary) dla wygranych, nagrody
6) załatwić postawienie NPC który przeniesie na stare alaril graczy
7) ubrać kozacki sprzęt i przyzwać kozackiego peta - niech próbują mnie ubić a co
8) rozsypać zielone skrzyneczki
9) nie mogę dać HH (zresztą nie chcę słyszeć jego nieuzasadnionych propozycji)
Dowolną fabularnie spójną wariację powyższych.

Kiedy Event?
-daję sobie 2-3 dni na wybranie najlepszej propozycji
-następnie czas na dopracowanie szczegółów z twórcą takiego eventu i ugadanie z nim terminu kiedy
- następnie z odpowiednim wyprzedzeniem ogłosimy jego datę (zapewne koniec 1, lub 2 tydzień sierpnia)

Do zobaczenia na Larkas
GM ViconiaDeV

Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...

21 Lip 2016, o 21:15

Podziękowali: 3 Bryan (21 Lip 2016, o 21:27), NashVille (21 Lip 2016, o 21:26), Voliene (21 Lip 2016, o 21:25)
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Event Larkas - Dla Was od Was!
Dzień z Bosem

Prosty Event nie godzinny czy dzienny a weekendowy, Sam event polega na Zdjęciu mobków na wejściu czy dojściach do boska, bądż ich zmniejszeniu.

Opisze to na przykładzie Mało popularnego Lodowego:

Obecnie dojście do boska to około 5/10 grupek sopli czy tych 2, usuwamy bądz zmniejszamy ilość mobów na dojściu, lecz klucz zostawiamy bez zmian, gracze zadowoleni i ekipa syta ;)

Inne boski bądz systemy mogą być podobne typu czysty charm, czy brak jakiś agresywnych mobów na respach czempów.

Jeśli pomysł by się spodobał mogę dalej opisać zasady i ułatwienia co do poszczególnych bosów/czempów :D

Nie mam możliwości regulowania tempa respa czy ilości grupek na drodze. Mogę jedynie dorespiać więcej z różnymi parametrami doświadczenia ale muszę być przy tym (czyli nie dzieje się to automatycznie). Ale pomysł wydaje sie ok. Czekam na dalsze - Vic

Ale mozesz je przestawic :twisted:
Nie bo musiałbym je zabijać ręcznie, tak to nie dziala:P -Vic
To się dryga zmęczy :D 8-) :roll:

Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista

Ostatnio edytowany przez Ares 22 Lip 2016, o 08:44, edytowano w sumie 2 razy

21 Lip 2016, o 21:27

Podziękowali: Bryan (21 Lip 2016, o 21:45)
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 227 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Nick w grze: Voliene
Odpowiedz z cytatem
Nareszcie! :D

Bardzo się cieszę z eventu, mam małe pytanie.
Czy możesz tworzyć/przyspieszać/ustalać czas tych mini eventów, typu Sana, Wyspa Tryfkina itd. oraz modyfikować nagrody?
Nie, nic co wpływa na ogół serwera. Wszystkie rzeczy które moge robić wypisałem w tej liście 9 punktów -Vic

Chyba mam mały pomysł na event, ale muszę go trochę dopracować :(

Proszę o dzięki za przypomnienie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:roll:

Edit: Ok, trochę zmodyfikuję swój event w takim razie, Vic :)

Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem

W Taern gram od: 2012-05-05

Ostatnio edytowany przez Voliene, 21 Lip 2016, o 21:56, edytowano w sumie 1 raz

21 Lip 2016, o 21:37
Uciekinier Taernijczyk

Miejscowość: Barcice/Sparta
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: GawlaQ
Odpowiedz z cytatem
Myślę że Fajnym pomysłem byłyby tzw.
Zielone skrzynki i niektóre skrzynki miałyby większa zawartość.
Nie mam możliwości zmieniania dropu ze skrzynek zielonych jest jaki jest - Vic
Miałem na myśli gdy otworzysz jedną dropnie ci 2 skrzynki.

Oczywiście przedział poziomu postaci jak najbardziej mile widziany mam na myśli to by każdy miał równe szanse na owej mapie wiadomo taki 120lv szybciej obejdzie wszystkie mapy niż 10lv bagna. Przykladowo przedziały poziomu postaci były podobne jak na turniejach.[/size] ;)

(20-35)
(36-50)
(51-65)
(66-80)
(81-100)
(101-110)
(111-140)

By każdy miał równe szanse.
Pozdrawiam DelaVega. 8-)

Ostatnio edytowany przez Bryan 21 Lip 2016, o 23:06, edytowano w sumie 2 razy

21 Lip 2016, o 21:43
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 150 razy
Otrzymanych podziękowań: 99 razy
Nick w grze: NashVille
Odpowiedz z cytatem
Czy będzie możliwość przeniesienia, gracza na mapę starych okolic Trentis czy tylko Alaril?
patrz punkt 6 (czytaleś to w ogole?) - mam npc do przeniesienia na mapę starego alarilu (tą z wieżą) na inne mapki nie bo musiałbym ręcznie przenosić -Vic
Tak czytałem i się pytam czy tylko do Alaril, nie wiedziałem że tylko taki npc istnieje. Gdybym nie czytał to bym się spytał czy w ogóle da się przenieść, pozdrawiam.

Gildia: TITANIUM
16.07.2018 - Washi
Pierwsza Morana ubita na 110 poziomie - 18.01.17 22:17 - ..., Madziox, Balitazaar, Jaackob, Sabazios.

Ostatnio edytowany przez NashVille 21 Lip 2016, o 23:04, edytowano w sumie 3 razy

21 Lip 2016, o 21:44
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bielsko Biała
Podziękowano: 0 raz
Nick w grze: ATlant
Odpowiedz z cytatem
Event:

Pro exp i mobki po całej planecie taernijskiej.

Idealny przykład jak nie planować eventu! - Vic

Expa ssa tyle, że mu przestrzeni w kosmosie zabrakło.

ATlant (ryc) 82, Atlantyda (sol) 82;
Mulder (mo) 46;

21 Lip 2016, o 21:59
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Silforus
Odpowiedz z cytatem
Czy NPC teleportujący na Stary Alair może się "poruszać" jak np Rock Ollon? Bo mam bardzo i to bardzo rozbudowany pomysł inspirowany filmowym klasykiem :)
Mógłby gdybym to ja go stawiał i usuwał, niestety musi to robić Admin więc wole żeby raz go postawił a po evencie zdjął. Nie mój poziom uprawnień:P - Vic

Ryc ?? off
EU
Sh 47 (rośnie)

21 Lip 2016, o 22:01
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Event z biciem grupek, które blokują dostęp do npc teleportujacego na arenę (lub na czerwone pod karczma), gdzie organizowany jest last man standing, lub grupowe igrzyska śmierci. O ile jest możliwość zamknięcia dostepu dla ludzi nie biorących udziału w evencie.
Musiały by być tylko zakresy lvlowe, tak jak są organizowane turnieje.

Mam NPCa na mapkę z czarnym polem (głownie) ale po śmierci się tam zostaje nie wyrzuca z niej. Pomysł ciekawy możesz go rozwinąć? Jak mówiłem fabuła kluczem, jesli nie chcesz tu pisać szczegółów to zapraszam na PW na forum:) - Vic

21 Lip 2016, o 22:22
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: HereticVd
Odpowiedz z cytatem
Moim pomysłem jest event na dłuższy czas, dajmy na to kilka dni, każdego dnia trwałby godzinę. Gracze musieliby zdropić odpowiednie itemy z mobków, pozbierać ziółka i inne pierdółki, a następnie znaleźć Ciebie na losowej mapce wyłączając tereny Dmorther i Beirn. Zwycięzcą byłby wtedy ten, kto pierwszy Cię odnajdzie.
Dodatkowo nagrody mógłby wybierać gracz jednak nie znając ich, wielka loteria, zresztą jak cała gra :D Można by było przerobić karty śmierci w ten sposób, by gracz po wybraniu jednego z numerków (tu liczba nagród, więc i kart zależna od liczby dni, w czasie których event by trwał) otrzymał ss, co się znajduje na odwrocie wybranej karty. Czyli dajmy na to trochę złota, jakieś bibeloty od Maga, może platyny, coś specjalnego ^^
Yes or no?

Nie mam możliwości dodawania czegokolwiek do mobów, tworzenia nowych mobów ect. Specjalne grupki na podstawie ssa ich ubicia wypłacane nagrody owszem. przerabianie kart to ingerencja w serwer - odpada. Musicie myśleć o tym jakbyście wy tworzyli event z tego co macie (lista 9 rzeczy) nie ma nic ponadto i trzeba to odpowiednio miksować. No kurcze jak na apollo 13 mieli tylko to co bylo na statku nic wiecej. Oczywiście można to dowolnie miksować ale o wiele lepiej brzmi obrona wieży przez zuchwałych bandytów i szajkę frajerów oraz zabicie Ghadiry niż opisanie rzucisz pare specjalnych grupek i wyplacisz nagrody. Ludzie trochę fantazji -Vic

Mnie nie chodzi o specjalne mobki, jakieś zwyczajne dziki, pająki, niepająki, cokolwiek z czego dropią różne śmieciuchy :P Przerabianie kart nie w tym sensie, przerobione zostałyby tylko na ss'ie np. w Gimpie.

Ostatnio edytowany przez Gromadon, 22 Lip 2016, o 22:35, edytowano w sumie 1 raz

21 Lip 2016, o 23:19
Uciekinier Taernijczyk

Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 0 raz
Nick w grze: Winod
Odpowiedz z cytatem
A może wszystko po trochu ? Otóż mój pomysł rozdziela się na kilka rozrywek dla graczy,gdzie nie tylko my na sobie będziemy polegać a też na innych.Przechodze do eventu jak ja go widzę.

Na rozgrzewkę bym rozsypał zielone skrzyneczki.Po rozgrzaniu się rozsypać grupki mobów po całym Taernie(Będą 3 specjalne grupki dla prawdziwych koxów,gdzie dostaną nie dość,że solidny exp to mały podarunek :P ) Po długim expieniu gracze będą musieli Cię znaleźć i zabić z petem(Po każdym ataku będziesz pojawiać się gdzie indziej,pet musi paść pierwszy),gdzie wypadną z Ciebie itemki....klucze na lodowego..mapka na robaka.....a może coś lepszego :D ?
Prawie na samym końcu byłyby zadawane pytania,która pierwsza osoba odpowie prawidłowo należy się nagroda.No i na samym końcu zorganizować wojnę miedzy czaszkami a blaszkami,gdzie uczestnicy zostaną przeniesieni na prawdziwe pole walki !!!

Przewiduje event na 3-4h
Na razie mam taki pomysł mógłbym go udoskonalić jeśli będzie potrzeba :)

Ano trzeba, bo ten pomysł to wypisanie paru punktów tego co mogę zrobić bez żadnej lini fabularnej. Masywne eventy pvp przerabialem i wymagają wielodniowego przygotowywania dzielenia sil, rozmów ze stronami itp, na spontanie wypalają tylko typu "każdy na każdego". - Vic

21 Lip 2016, o 23:57
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości