Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
 Przesadzone receptury 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Taeren
Serwer: Duneb
Post Przesadzone receptury
Witam wszystkich zgromadzonych.

Chciałbym poruszyć temat przesadzonych receptur jak i kwestia ich balansu bo jak wiadomo w taernie występuje system craftingu, ale niektóre receptury na przedmioty są tak przesadzone, że szkoda gadać ...
Spoiler:

14 Maj 2018, o 18:13
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 575 razy
Otrzymanych podziękowań: 431 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Post Re: Przesadzone receptury
No ale to powiedz co ci się nie podoba, jak powinno być twoim zdaniem. Bo nawet nie załapałem czy chcesz zwiększać czy zmniejszać poszczególne wymagania w recepturach.

14 Maj 2018, o 20:21
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 23 razy
Nick w grze: Uiopek
Nicolay napisał(a):
No ale to powiedz co ci się nie podoba, jak powinno być twoim zdaniem. Bo nawet nie załapałem czy chcesz zwiększać czy zmniejszać poszczególne wymagania w recepturach.

Szanowny kolego, jak dla mnie to albo jesteś ignorantem, albo nie umiesz empatii, albo po prostu z założenia swojego czepiasz się wszystkich o wszystko(nie polecam). Wyraźnie widać, że autorowi tematu nie podoba się, że flaszkę jest zrobić za trudno(wg autora). To w sumie ode mnie tyle, prawie. Faktem jest, że niektóre flaszki robi się źle, ale po to jest handel, żeby wymagane składniki kupić. Ja osobiście bym nic w grze nie zmieniał, ale prosiłbym również o nie pisanie takich postów, jak autor cytatu, bo to zło.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia/nocy/wieczoru/poranku

14 Maj 2018, o 23:16
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 303 razy
Otrzymanych podziękowań: 340 razy
No autor tematu mógłby się bardziej postarać. Napisał w zasadzie "Zaczynam temat o..." i na tym się skończyło. Skoro sam wspomniał o tym, że przeglądał inne tematy to mógłby dać link/linki do tych tematów, żebyśmy się tutaj nie powtarzali.

I mógłby zacząć już od jakiegoś wkładu w dyskusje, a nie czekać aż zrobi to ktoś inny.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz do sedna:

Mam na druidzie wszystkie trzy aquapety, na mosia planuje kupic drzewo ale jeszcze nie teraz (a z drugiej strony na pewno przed 90 lvlem, zeby zrobić mu obroże w łatwiejszej wersji i przygotować kolejna obroże na ploxa/tona) Najpierw mu zbiore wszystkie flaszki :)

Z recepturami miałem dużo styczności, przepisy (te dostepne u npc za 500 platy) zawsze kupowałem od innych graczy za mniejszą cenę albo używałem przepisów, które zdobyłem w questach. Flaszki hp z reguły sam składałem z zakupionych pół-składników. Czasem farmiłem amulety krwii przy uzyciu mojego mo/sh ale amulety orków kupowałem. Inne flaszki kupowałem lub zdobywałem przy okazji na bossach takich jak modla/fyo/valdek/dz. Elementy też w wiekszosci robiłem sam.

Rzeczy które są okej:
- Uważam, że zwracanie uwagi, na to jakie rodzaje flaszki są wymagane u określonych aquapetów nie ma sensu. Ceny flaszek też się same regulują więc nie płaczę, że jeden pet ma flaszki sily i kondy, a drugi zreki i wiedzy.
- Ogólnie jakoś się z tym pogodziłem, że utrzymanie aquapetów jest droższe i bardziej wymagające. Ale pety też się typowo różnią od petów gildyjnych, gdzie 3 klatka jest op, druga klatka jest nijaka, a w pierwszej jest tylko motyl i plox. W przeciwienstwie do petów gildyjnych aquapety zawsze mają jakąś użyteczność.
- elementy cyjanowe - ot spowalniacze, tutaj liczy sie glownie czas zbierania ryb (ilosc filmow/seriali do obejrzenia)
- elementy antracytowe - tez spoko, bije nietoperki, szczególnie idzie łatwo jak masz juz sola. Troche sie wydłuza jak pojawi sie inny zbieracz ale nie mogło byc tak łatwo.

Co mnie irytuje:
- że wataha 3 aquapetów jest taka słaba. (Szczególnie długość animacji połączenia ton+sol i bezsensowności używania ich razem)
- w przepisie na drzewo po pierwsze to, że musze kupić przepis za plate
- po drugie ilosc flaszek wiedzy/zreki i ze sa razem. Nie potrafie zrozumiec po co mu te flaszki zreki. Nie przeszkadza mi cena flaszek tylko ilosc. Jesli ide na fyo/dz/modle/valdka to zdobywam flaszki losowo. Nawet jakbym mial jednych wiecej i chcial wymienic na te inne brakujace to w przypadku wiedzy i zreki jest taki problem, że wiedze wymienia sie na zreke, a zreke na wiedze. Tak wiec ostatecznie musze zebrac dużo flaszek wiedzy i dużo flaszek zręki. A inne flaszki które przy okazji zdobędę chyba bede zostawiac na przyszłe wskrzeszenia.
- nie lubie elementów amarantowych ponieważ potrzeba do nic skór wilka. To jest strasznie duzy problem. Najlepszym miejscem na zbieranie skór wilka jest alpha. Ale jesli zbieram skóry przy okazji robienia miesek to się okazuje, że zanim zbiore 20 skór to uzbieram tyle miesek, że bez problemu znajde kogos kto mi zalatwi z 2 lub 3 takie elementy, wiec po co zbierać tam skóry? A jakbym chcial je zbierać poza alpha to się okazuje, że wilki w lesie koldów wcale nie chca mi dawać skór (szczególnie jak są 3 w grupie), a te obok karczmy, w dojsciu do bodajże "Wilczej nory" również skąpią i daja mi losowo od 0 do 2 skór.(chyba losowo, za grp z 1-3 szarymi wilkami) Szał.

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

Ostatnio edytowany przez seba11pl, 15 Maj 2018, o 09:29, edytowano w sumie 1 raz

15 Maj 2018, o 02:59
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 575 razy
Otrzymanych podziękowań: 431 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Uiop napisał(a):
Nicolay napisał(a):

Szanowny kolego, jak dla mnie to albo jesteś ignorantem, albo nie umiesz empatii, albo po prostu z założenia swojego czepiasz się wszystkich o wszystko(nie polecam). Wyraźnie widać, że autorowi tematu nie podoba się, że flaszkę jest zrobić za trudno(wg autora). To w sumie ode mnie tyle, prawie. Faktem jest, że niektóre flaszki robi się źle, ale po to jest handel, żeby wymagane składniki kupić. Ja osobiście bym nic w grze nie zmieniał, ale prosiłbym również o nie pisanie takich postów, jak autor cytatu, bo to zło.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia/nocy/wieczoru/poranku

Mamy więcej receptur niż tylko te dotyczące flaszek. Są przede wszystkim pety, ale i glify czy inhibitory. Nikogo się nie czepiam i nie wiem co cię tu razi, temat jest na tyle nieokreślony że nawet nie skojarzyłem go ze sprawą reformy przepisów na niektóre flaszki.

15 Maj 2018, o 08:30

Podziękowali: MaxMar (15 Maj 2018, o 12:02)
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Taeren
Serwer: Duneb
Dobra skoro temat jest nie sprecyzowany to temat zamykam i hejka :twisted:

15 Maj 2018, o 13:02
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość