Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pożyczka z % - pora zakończyć krąg pożyczkowy na serwerach. 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: PiriiPiri
Odpowiedz z cytatem
Post Pożyczka z % - pora zakończyć krąg pożyczkowy na serwerach.
Witam!

Ostatnio sporo na czacie na serwerze "Ostlor" czytam na handlu o pożyczkach z oddanym % i spisywaniem umów. Domyślam się, że na innych serwerach dzieje się tak samo i myślę, że pora zakończyć to koło z pożyczaniem i niepotrzebnymi tematami na supporcie: "Kowalskiemu udzieliłem tyle pożyczki i nie oddaje blablabla". Zaoszczędziło by to niepotrzebną dodatkową pracę Administracji na supporcie. Taern jest grą, w której grają gracze, a nie lichwiarze, którzy bawią się w Vivusa czy Providenta i udzielają pożyczek z %. Moja propozycja to wprowadzenie całkowitego zakazu próśb na handlu oraz innych czatach o pożyczkę z %, kończyłoby to się banem, proponuje na miesiąc, a później na stałe. Dodatkowo na takich pożyczkach z % traci gra bo traci się zysk.

Z wyrazami szacunku.
PiriiPiri

Bez czerwieni proszę. Szymdaro

„Stąpasz wśród gwiazd korytarzy, i nawet Ci się tu wracać nie marzy, bo Twój świat jest tak daleki... Niech Cię Pan Bóg swoją miłością otoczy Na wieki” - 26.12.2018 Na Zawsze w Mojej pamięci pozostaniesz Dziadku [*]

18 Mar 2019, o 16:43
Moderator Czatu
Awatar użytkownika

Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Evea
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pożyczka z % - pora zakończyć krąg pożyczkowy na serwera
Jeśli przeczytałbyś regulamin to w pewnym podpunkcie jest napisane:
Cytuj:
Kategoria A: ostrzeżenie / warn:
- pisanie WIELKIMI literami;
- żebranie;
- cytowanie wypowiedzi prywatnych (w jakiejkolwiek formie) na czatach ogólnych;
- rekrutacja do gildii na czatach ogólnodostępnych;

Branie pożyczki to również żebranie, a więc reagujemy na to. A im więcej recydywy tym wyższa kara.

18 Mar 2019, o 16:58
Uciekinier Taernijczyk

Nick w grze: PiriiPiri
Odpowiedz z cytatem
Ja regulamin czytałem, ale uważam, że mimo wszystko kara jest za niska i trzeba to zaostrzyć i działać w tym kierunku.

„Stąpasz wśród gwiazd korytarzy, i nawet Ci się tu wracać nie marzy, bo Twój świat jest tak daleki... Niech Cię Pan Bóg swoją miłością otoczy Na wieki” - 26.12.2018 Na Zawsze w Mojej pamięci pozostaniesz Dziadku [*]

18 Mar 2019, o 17:00
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 826 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Czemu przeszkadza Ci to, że administracja ma jakieś sprawy na supporcie? Skąd o tym wiesz, że takie są? Skąd wiesz o problemach?

Ja nie widzę sensu całkowitego zakazu, jak gracz chce pożyczać to zrobi to, z zyskiem czy bez niego. Nie widzę potrzeby sankcjonowania surowiej takiego zachowania, oferta jak oferta. Grunt, żeby na priv nie spamować i takie żebranie karać.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

18 Mar 2019, o 19:21

Podziękowali: HELLSING (18 Mar 2019, o 20:21)
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk

Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Qweta
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Niech sobie taki co chce pożyczyć na %, idzie na miasto i weźmie chwilówke, albo zastawi telewizor w lombardzie i nakupi platy. W grze są setki sposobów na zarobek, nawet zaczynając od 0 i nie kupując absolutnie żadnej platy, można stać jak hrabia. Na ~13 lvlu istnieje możliwość produkowania mniejszych flasz. Z takiego przychodu wykupić można całego kowala razem z jego chatą. Im się po prostu nie chce kombinować albo zwyczajnie są na to za głupi i liczą na naiwność innych. Należy na nich zwyczajnie nie zwracać uwagi.

18 Mar 2019, o 19:34
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 451 razy
Otrzymanych podziękowań: 373 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Dokładnie jak pisze Szymdaro, przeszkadza Ci coś co Ciebie nie dotyczy. Pod żebranie bym tego nie podpiął ponieważ żebrak piszę "daj na eq".

Osobiście w grze często pożyczałem od znajomych jeżeli była okazja kupić coś w dobrej cenie a nie miałem golda, jak i również inni pożyczali ode mnie.

Zakazywać pożyczania to totalna głupota, w tej grze już dosyć rzeczy jest zakazanych, nie odbierajmy sobie swobody jeszcze bardziej.

MALDITO SH OSTLOR 101
RYC TOLNOR 56
HELLSINGMO MO OSTLOR 44
VIP BRB OSTLOR 37
OZ DRUID TOLNOR 31
-

18 Mar 2019, o 20:25
Uciekinier Taernijczyk

Nick w grze: Diegodr
Odpowiedz z cytatem
Pożyczki fajna sprawa, nie raz mi brakowało do kupna jakiegoś przedmiotu.
Jeśli znajomy prosi mnie o pożyczkę i mam trochę złota, które na razie nie jest mi potrzebne, pozyczam mu.
Ale, jeśli ktoś jest zbyt nachalny, spami na priv, nie znam go do tego ma niski poziom, nie udzielę mu pożyczki, pewnie jak większość graczy.
Jak ma wysoki lvl to mogę mu zaufać, bo wiem że jego postać jest cenniejsze dla niego, niz te złoto które otrzymał.

19 Mar 2019, o 11:36
Jedną nogą w Haligardzie

Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Ja nie czaje po co robisz problem gdzie go nie ma, irytuje cię to, to daj gościa od pożyczek do ignora i po temacie.

Nie sądzę aby ktoś rozsądny udzielał pożyczek 100k na 10% - a jak ktoś gamoń i myśli że się na tym dorobi niech leci na support jak go wykiwają - support coś musi robić aby wypłatę dostać :)

osobiście pożyczyłem w gildii hlvl graczowi 90kk na 3 dni, po pół roku skończyliśmy na supporcie i jak koleś wyśmiał moją ofertę rat to go support lekko zjechał i pomalutku oddaje co wyłudził :)

osobiście uważam że support w tej kwestii działa bardzo dobrze, a prośby o pożyczki na % to nie problem, nikt nie każe na to reagować

22 Mar 2019, o 17:47

Podziękowali: JakubEM (23 Mar 2019, o 09:07)
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Jak ktoś udziela pożyczki musi brać pod uwagę, że mu nie oddają, ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej:)
Inna sprawa to zaangażowanie modów na supporcie, osobiście też myślę, że działa to raczej dobrze, problem czy jest sens. Osobiście widziałabym system pożyczek od NPC (z systemem ograniczeń: główne sprowadza się do tego, że od pewnego poziomu taka osoba jest ścigana (czy to przez formę red sculla, czy przez NPC, nie ma wstępu na instancje, być może ma ujemne modyfikatory w walce... pomysłów było na ten temat sporo).

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS

7 Kwi 2019, o 11:27
Współpracownik Gnarla

Podziękowano: 448 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Calipsis napisał(a):
Jak ktoś udziela pożyczki musi brać pod uwagę, że mu nie oddają, ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej:)
Inna sprawa to zaangażowanie modów na supporcie, osobiście też myślę, że działa to raczej dobrze, problem czy jest sens. Osobiście widziałabym system pożyczek od NPC (z systemem ograniczeń: główne sprowadza się do tego, że od pewnego poziomu taka osoba jest ścigana (czy to przez formę red sculla, czy przez NPC, nie ma wstępu na instancje, być może ma ujemne modyfikatory w walce... pomysłów było na ten temat sporo).

Gorzej jakby potem przekładali kasę na inne konto/postacie/koledze, trzeba by było jeszcze zrobić rozdzielenie takiego golda od zwykłego,a to raczej trudne :P W dodatku o to chodzi w grze by zarabiać,a nie brać kredyty na 30 lat :D

7 Kwi 2019, o 11:39
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Balitazaar oraz 3 gości