Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Usunięcie nowej blokady relogów na serwerze HC 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Nick w grze: Osiolke
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Usunięcie nowej blokady relogów na serwerze HC
Wraz z nową blokadą reloga przy uciekaniu z walki pojawił się szereg problemów, chciałbym przedstawić dwa, moim zdaniem, najważniejsze:

Pierwszy z nich występuje podczas bicia m.in. Kowala Lugusa, Jastrzębiora czy techników na instancji Aquy. W walkach z tymi mobami często zachodzi potrzeba, by uciec z walki, wypotać i wbić w tej samej rundzie (analogicznie do sposobu bicia Maheta na zwykłych serwerach).
Normalnie zrobiłbym reloga, na spokojnie wypił mikstury i wskoczył do walki z dużym zapasem czasu.
W obecnej sytuacji w ciągu 10 sekund muszę wczytać się na mapę, otworzyć ekwipunek, szybko przeciągnąć poty i wbić do walki.
Nawet jeśli nie wystąpią żadne przeszkody jest to dosyć trudne zadanie, natomiast jeśli nie daj Bóg da o sobie znać jakiś lag bądź błąd gry (a tych, jak wiemy, nie brakuje) wskoczenie do walki w tej samej rundzie jest awykonalne.

Drugi problem: można grać na najlepszym dostępnym połączeniu internetowym i mocnym sprzęcie, ale i tak raz na jakiś czas każdego może spontanicznie wyrzucić z gry.

Hipotetyczna sytuacja: bijemy sobie jakiegoś Vidvara albo Htagę (lub nawet coś jeszcze mocniejszego), aż tu nagle mi (jako druidowi) zrywa połączenie na 15 sekund. Moja postać ucieka z walki, ja próbuję się zalogować z powrotem do gry. Zaraz zaczyna się kolejna runda, niestety teraz muszę odczekać 25 sekund aż będę mógł wrócić do walki. Po najnowszym upku, uwzględniając wszystkie opóźnienia po drodze, moja drużyna może stać nawet 3 rundy bez druida, w porównaniu do 1, jak było dawniej.
3 rundy bez druida na tak mocnym bossie to prawie gwarantowana śmierć.

Z uwagi na specyfikę serwera HC i na to, jak ogromne u nas są straty przy śmierci, zwracam się z prośbą o cofnięcie zmiany blokady przy relogu.

Andrzej Sapkowski, "Chrzest ognia"

23 Sty 2019, o 21:40
Walczący z drzewcami

Podziękowano: 465 razy
Otrzymanych podziękowań: 171 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Usunięcie nowej blokady relogów na serwerze HC
Jak dla mnie należy system poprawić, tak aby nawet jak relogniemy pokazywało dalej walkę jaką toczymy. Jeśli tak się nie da,to na teraz skłoniłbym się do tego, iż jak nie masz w taktyce ucieczki to nie masz kary (wydaję mi się, że dałoby się rozróżnić ucieczkę+zegar vs ucieczkę poprzez system taerna).

Niestety kicki jak i zerwanie neta to naturalna rzecz, na którą nie mamy wpływu,a wiadomo, że relogi robiło się w danych momentach zanim wsadzono kary,czyli w momentach gdzie gracz specjalnie ogarniał taktykę "jak relogać".

Co do początku posta ciekawi mnie czy gracze nadarzą potać potkami 500/1k w obecności walki, która wymusza na Nas ucieczkę, wydaję mi się, że tak, nie wiem jak na serwerze hc,gdyż tam inaczej gracze grają.

23 Sty 2019, o 21:55
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Nick w grze: Osiolke
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Usunięcie nowej blokady relogów na serwerze HC
Way napisał(a):
Co do początku posta ciekawi mnie czy gracze nadarzą potać potkami 500/1k w obecności walki, która wymusza na Nas ucieczkę, wydaję mi się, że tak, nie wiem jak na serwerze hc,gdyż tam inaczej gracze grają.

W normalnych warunkach zapewne w 99,5% przypadków gracze by nadążyli, natomiast problem się pojawia gdy flash się poprawnie nie wczyta po ucieczce z walki, na przykład wystąpi notoryczny błąd z całym czarnym ekranem.
Ten błąd o którym mówię zazwyczaj występował w sytuacji ucieczka+relog, natomiast spotkałem się z nim (i z tego co wiem, nie tylko ja) także przy uciekaniu z walki "po bożemu".

Andrzej Sapkowski, "Chrzest ognia"

23 Sty 2019, o 22:03

Podziękowali: Way (23 Sty 2019, o 22:08)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości