Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Czy coś się zmieni? 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Czy coś się zmieni?
Witam, jestem byłym graczem taernu. Wszedłem na forum by zobaczyć czy nastąpiła jakaś zmiana co do handlu postaciami. Widzę, że kiedyś handel był możliwy, skończyło się to w 2012r. Czy handel postaciami wróci? Wiem, że pewnie podczas handlu mogły pojawiać się próby wyłudzenia, oszustwa ale... Bardzo chciałbym wrócić do gry, lecz nie zaczynać od nowa. Wpadłem na pomysł taki.. (nie wiem czy ktoś już tego nie proponował wcześniej lub czy takich tematów nie było)

wiadomo można mieć jedno konto a na koncie kilka postaci, a co gdyby te postacie można było "zamykać" w specjalnych skrzyniach i sprzedawać je za platynę ??
Gdzieś kiedyś w innej grze widziałem coś takiego więc raczej jest to możliwe.? :)

Pozdrawiam

ps. ja nie mając na dzień dzisiejszy nic, a chcąc kupić jakąś postać to... zakładam nowe konto, postać, kupuje platynkę, a za nią kupuję postać od kogoś :)

26 Wrz 2018, o 12:54
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Nick w grze: Havada
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy coś się zmieni?
To fajny pomysł, można to zrobić tak, że nie byłoby żadnej możliwości oszustwa. Plus, żeby nie dochodziło do nadużywania tego mechanizmu, można zachować się jak każdy rząd na świecie i nałożyć na kupującego podatek (hehe) w postaci platyny, proporcjonalny do poziomu kupowanej postaci. Ps. to chyba zły dział :p

10 Gru 2018, o 10:51
Współpracownik Gnarla

Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Uiopek
Odpowiedz z cytatem
Skoro było i nie ma, to znaczy, że nie będzie i dobrze. Kara śmierci za handel postaciami. Śmierć postaci. Perm ban. Nic nie trzeba zmieniać

10 Gru 2018, o 10:54

Podziękowali: 2 AvadKevadra (10 Gru 2018, o 11:02), kolega112999 (10 Gru 2018, o 15:54)
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Poymysł oczywiście dobry ale ekipa woli udawać, że temat nie istnieje a w szarej strefie niech dzieciaki się okradają na jakieś grosze a co sprytniejsi handlują.. i taka sytuacja

11 Gru 2018, o 00:07
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Ja w takim rozwiązaniu nie tylko nie widzę opcji pozbycia się "szarej strefy", ale nawet możliwość ułatwienia kupowania i sprzedawania postaci za złotówki. Co prawda nie ma w tym temacie bardziej szczegółowego pomysłu dotyczącego kosztów, ale zakładam, że osoba sprzedająca postać musiałaby mieć z tego zysk + musiałby być jakaś opłata manipulacyjna, tzn. opłata w platynie/złocie za samą wymianę.
I teraz - ktoś ma postać 140lvl, zarzuca bonus do alta i nabija lvle kolejnym postaciom, tylko po to, by je sprzedać za pln. Ot powiedzmy 50zł przelewem, a w grze ponosisz jedynie koszty manipulacyjne i ewentualnie symboliczne 10platy. Interesik się kręci, a wszystko jest z pozoru czyste. Inna sytuacja - ktoś ma super kox postać, dużo wartą w przeliczeniu na pln i chce skończyć z Taernem, a przy okazji na tym zarobić, wiec wystawia ją na czarnym rynku - o ile więcej miałby ofert, gdyby taką postać można było przyłączyć do istniejącego już konta...
Oczywiście, raczej nie wszyscy korzystaliby z tego rozwiązania tylko w taki sposób, by zarobić złotówki, ale nawet patrząc na nie z perspektywy specyfiki Taerna i wewnętrznej ekonomii gry, byłoby ono mocno inwazyjne. Nie chce mi się jednak na ten temat rozpisywać. To, że w innych grach coś się sprawdza, nie znaczy, że w tej ;) - wg mnie pomysł nie ma racji bytu.

12 Gru 2018, o 03:18
Moderator Czatu

Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Nick w grze: Garrow
Odpowiedz z cytatem
Temat warty przedyskutowania, ale dopiero po jakimkolwiek odzewie z góry. Jeżeli zostaniemy jednoznacznie poinformowani, że absolutnie nic się w tej materii zmienić nie może, to nie warto nawet próbować wdawać się w poważniejszą dyskusję.

12 Gru 2018, o 12:25
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
1. czarny rynek istniał, istnieje i będzie istniał - czy to itemami czy kontami

jak zaczną mahety być farmione na handel to wtajemniczeni - jedni mocno zarobią a drudzy mocno kopertami posypią :)

2. handel dopuściłbym samymi gołymi spakowanymi postaciami

ktoś chce wrócić, ale nie chce mu się expić od zera, więc kupuje gołego charka na X lvl i zaczyna zabawę

3. koszty bym ustawił LVL * 50 platy + stałe 200 platy opłaty administracyjnej

charki koło 60 lvl gotowe do ubrania epola łatwo by były robione i dawałyby fajny start, a te pierwsze bosy to jednak nudą wieją ....

4. w grze wieje nudą, może to by dało napływ świeżego mięska na serwery :)

tak wiem, eq można cisnąc na 8lvl, watahe expić, ale dla tych "mniej normalnych" graczy wbijających na mały relaks od dawna wali nudą na serwach, fajnych nowych bosów bitych z uśmiechem brak, pvp osiągnęło dno i kilka metrów mułu, ale oczywiście wszystko jest OK :)

12 Gru 2018, o 22:04
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości