Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Uwięziony - modyfikacja 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: GoodTank
Odpowiedz z cytatem
Post Uwięziony - modyfikacja
Myślę, że najlepszym podrasowaniem byłaby zamiana ciosu pięścią na dyńkę. To dało by lepszą kombinację z gryzką nietoperza. Razem mogły by fajnie współpracować. Inna możliwość to ten sam problem co u aquatona, czyli wrzucanie skóry na małym %. Ta z wyższym poziomem wrzucana jest o zgrozo na bodajże 33%.!!!
Niech chociaż tą słabszą wrzuca na 100%

Przeniosłem wpis do działu zmian z nowym tytułem, to odpowiednie miejsce na dyskusję dotyczącą wzmacniania peta. Zdecydowanie ten post nie dotyczy zgłaszanego błędu, a do tego służy dział błędów w grze, nie do pisania propozycji czy dyskusji.

Post wydzielony został z tematu:
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=89&t=51955

Szymdaro

16 Lis 2017, o 18:24
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 242 razy
Nick w grze: Vanessa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uwięziony - modyfikacja
Dyskusja dotycząca zmian powiadacie... hmm... dział "zmiany" a nie "propozycje". Czyżby uwięziony faktycznie miał być wzmacniany?

Wypowiem się i ja!
Faktem jest, że uwięziony nie jest zbyt popularnym petem. Nie widuję go na poziomach 50+ a nawet na słabszych... bardzo sporadycznie... w sumie to nawet słowo "sporadycznie" nie jest odpowiednie, bo w ciągu ostatniego miesiąca widziałem go jeden raz xD (a po Alarilu latam sporo!)
Pet jest z wyglądu bardzo intrygujący, jednak już jego zastosowanie pozostawia nieco do życzenia według mnie. Uwięzionego bardzo ciężko jest sklasyfikować. Nie wiadomo czy jest on dmgerem, bufferem czy debufferem. Wszystkim naraz nie - ale zarówno niczym jednocześnie. Dlaczego tak sądzę?
Uwięziony jako dmger - siła ataku uwięzionego jak i jego zdolność trafienia jest słabsza od nietoperza na tym samym poziomie czy psa, więc odpada.
Uwięziony jako buffer - skóra na 1/2 poziomie czasem wbijana. Przydaje się, ale żaden szał.
Uwięziony jako debuffer - wbija taran zabierający 2PA. Chyba to za mało jak na tą klasyfikację.

Tak więc uwięziony obecnie jest wszystkim, a zarazem niczym, ponieważ nic nie jest dostatecznie dobre - tym bardziej na poziomach 50 czy nawet 100+ ponieważ skóra czy taran poziomu 2 raczej nie są jakimś szałem na tym poziomie.
Pies na pewnym poziomie zabija tarantule na 2 gryzy z czego uwięziony na tym samym poziomie potrzebuje aż 4-5 ataków.
Z pewnością przyda się zmiana, chociaż ciężko powiedzieć dokładnie czego.
Autor wspomina o dyńce. Na pewno byłoby to ciekawe rozwiązanie zamiast zwykłego ciosu pięścią. Jednak czy aby na pewno wystarczające by pet wrócił do łask?
Z pewnością przydałoby się nieco podrasowanie jego siły ataku, celności czy drobne zwiększenie resów. (w końcu postura uwięzionego sugeruje dużą warstwę kory, bądź jakiejś mieszanki materiałów organicznych z korą, która powinna być dość wytrzymała)
Rogaty z zwykłego ataku bije uwięzionego bez EQ po 500-600 na hita.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić co by mu sie przydało, aczkolwiek coś na pewno. Ciekaw jestem też zdania innych.

20 Lis 2017, o 17:48
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 93 razy
Otrzymanych podziękowań: 189 razy
Odpowiedz z cytatem
Lepsze resy + ochronka, brakuje takiego peta na najniższych poziomach. Jednakże czego brakuje nie usprawiedliwia tego aby zmienić go o 180 stopni. Skoro mowa o wzmocnieniu uwięzionego to najlepszym sposobem jest podrasowanie obecnych umek. Drobna sprawa z dyńką, zawsze coś da kilku postaciom. Zwiększenie poziomu gruboskórności również. Nigdy dłużej nie używałem tego peta, ale czy on przypadkiem nie miał tak jak jego zła wersja strachu?

Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park

20 Lis 2017, o 18:06
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
A no tak! Ma jeszcze strach, chociaż ten pewnie też na dość słabym poziomie. Nie wiem dokładnie na jakim... możliwe, że jak pies, albo niżej o jeden poziom.
Zgadzam się, że jego całkowita zmiana o 180 stopni nie jest tak potrzebna, a narobiłaby tylko zamieszania, chociaż dyńke można mu dać zamiast ciosu pięści. Dodatkowo podniesienie poziomu grubo chociaż o jeden i tarana. Bardzo miło by też było gdyby podniesiony mu został "zwykły atak" chociaż o jeden poziom. Zawsze to trochę większy dmg i celność. No i te resiska.

21 Lis 2017, o 03:17
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Nick w grze: Spopielona
Odpowiedz z cytatem
Sama z uwięzionego korzystałam głownie na sh, jak miałam ze 30 lvl, bo był "darmowy" (mam kilka postaci, wyrobienie rzeczy potrzebnych na odnowienie peta nie było problemem)i robił za "tanka" na krzyżaku - po prostu zwiększał pule hp, nic więcej. A i niestety zdarzało mu się wtedy padać. Teraz jak wprowadzono za niego cenę 2 platyny po prostu całkiem nie chce mi się z niego korzystać - wyexpić trudno tak samo jak psa, a korzyści z tego prawie 0. Osobiście uważam, ze po prostu na lvlu 50 peta czy coś powinien dostać kolejnego q do ulepszenia umiejętności - bez tego po prostu się nie sprawdza na jakimkolwiek wyższym lvlu. do 40 może sobie porobić za stojące hp, ale potem lepsze są muchy, albo pies jako dmg i hp jednocześnie.

11 Gru 2017, o 23:36
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Póki co, ja mam wrażenie ze ten pet jest bardziej dowcipem niż petem, a szkoda. Kiedyś to może bym się jeszcze na niego pokusiła ze względu na skórkę, jednak została ona zmodyfikowana i osłabiona na rzeczy tarczy u MO. Dmg? A co to jest przy tym pecie? Ktoś wcześniej wspomniał, że pety jak eq trzeba zmieniać, wraz z lvlem. Ale dlaczego? Wielu graczy nazywa swoje pety własnie dlatego, że się do nich przywiązuje. Expią razem z nami, poświęcają się dla nas,a dla niektórych to tylko głupie AI, stanowiące bardziej ciekawostkę. Jednak jakby na to nie patrzeć wyexpienie peta jest czasem bardziej kosztowne, niż wykupienie sobie tego tłuka, czy twiga na 80 lvlu (pomijając to że w klatce też musi być miejsce). Druga sprawa, nie każdy gracz być może chce należeć do gildi, więc dostęp do tych super koksów petów jest dla niego niemożliwy, ale trochę zbaczam z tematu.
Co do uwięzionego uważam, że w stanie, jakim jest teraz, wymaga modyfikacji. Szkoda, że pet o takim fajnym wyglądzie nie jest nawet rozpatrywany przez graczy, bo póki co pet ten nie spełnia żadnej funkcji.

17 Gru 2017, o 19:41
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Ogólnie z nim jest nieco dziwna sprawa... ciężko rozpatrzeć go jaki będzie na wysokim poziomie, gdyż nie wiem czy ktoś posiada uwięzionego 100+. Nie wiadomo więc w sumie jak będzie bił... debuffy fakt - będą działać kiepsko, ale o jego dmg trudno mówić. Póki co psy, małpka czy kruk biją o wiele mocniej, ale nie wiadomo jak to będzie wyglądać potem.... może jest jakiś specjalny próg po którym staje sie on koksem? No i posiada on modyfikator trafień... więc im jest większy tym jego celność powinna wzrastać jeszcze bardziej przez napływ zręki, ale i tu trudno powiedzieć ile on jej dostaje.

Zrobiłem z nudów małą kompilację jego ataków na różne stworki. Wiem, że niewiele daje, ale nudziło mi się i lubię patrzeć jak bije.
Uwięziony poziom 60, eq pod siłe i zręke.

Image

19 Gru 2017, o 20:29
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 403 razy
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
może jest jakiś specjalny próg po którym staje sie on koksem?

Niestety wzory na dmg tak nie dzialają xD przy stalym poziomie umki konstrukcja dziala na zasadzie takiej:

dla uproszczenia uznajmy ze pet ma ma x mocy i wiedzy

a wiec dmg z jakiejs umki to mod_dmg*(mod_wiedzy*x+mod_mocy*x)=x*mod_dmg(mod_wiedzy+mod_mocy)
czyli dmg to x razy jakas stala

Uznajmy ze wbijajac y poziomow udało mu sie osiagnac staty 2x mocy i 2x wiedzy
czyli jego dmg to teraz 2x razy jakas stala

Teraz wezmiemy pod uwage ze za kolejne y poziomow to juz bedzie 3x
czyli majac poziom rowny bazowy+2y bedzie miec 3x i tak dalej dla 3y, 4y o ile nie przekroczy 140 poziomu

w kazdym razie czym dalej tym wzgledna roznica dmg z poziomu na poziom bedzie mniejsza, a expienie peta bedzie wymagało coraz wiecej czasu/funduszy/cierpliwosci

Jedna nadzieja byloby lewelowanie umek u peta albo zmiana przyrostu niektorych statystyk. Oczywiscie ten model zaklada ze pet chociaz dubluje swoj dmg po pewnym czasie bo tak wynika z moich doswiadczen z chociazby ogarem.

No ale jesli jakis pet nie sprawia wrazenia mocnego po osiagnieciu 2x bazowego poziomu to ja bym nie liczyl ze dalej bedzie inaczej

jesli po 50 poziomach zwiekszyl mu sie dmg o 400 na danym mobie w stosunku do bazowego to po kolejnych 50 powinien mu sie zwiekszyc o kolejne 400. A uwieziony raczej nie ma atakow/debuffow zeby oslabiac pancerz/obrone i to wykorzystywac albo krwawienia zeby dzialac cuda

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

19 Gru 2017, o 20:53
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Image

Kolejna super sklejka z uwięzionym poziom 60 w roli głównej!
Oczywiście robi on różne ataki... z zwykłego ataku bije jakieś 80% więcej niż z ciosu pięścią... a z tarana to coś między pięścią o zwykłym.

Czyli jak tą Gorgone z zwykłego walnął za 207 to z pięści uderzyłby tak za 120... a w przypadku Chłoda - walnął z pięści za 98 no to z zwykłego by wyszło tak z 180.

Nigdy nie miałem psa więc ciężko mi ocenić jak on gryzie, ale wydaje mi się, że na 60 poziomie hity są już większe.

21 Gru 2017, o 19:01
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: GoodTank
Odpowiedz z cytatem
Też mam tego skubańca na 60+ poziomie, ale odstawiony na korzyść sola.
Mój ma husrion i czasem bywa tak, że w pierwszej rundzie ma zero defa. Nie pamiętam tylko, czy było to
z dystansu, czy w zwarciu. Nietoperz na 60 poziomie bije więcej z gryzki, gdzie gryzka z racji krwawienia jest z reguły słabsza od zwykłego ataku.
Więc ogar powinien gryźć jeszcze więcej.

Zauważyłem, że uwięziony jest odrobinę poprawiony. Chociaż tyle dobrego :)
Nie posiada już słabszej wersji skóry. Została ta lepsza (mocniejsza niż u aquatona)
Doszła też jedna taktyka, której wcześniej nie widziałem - Gruboskórność>okrzyk>rzut głazem>rzut głazem.
Jeszcze tylko brakuje dyńki zamiast pięści :twisted:

Proszę korzystać z opcji edytowania postów, nie pisać jeden pod drugim - Szymdaro

21 Gru 2017, o 23:49
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości