Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Łączenie kont a depozyt 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Sennar
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Łączenie kont a depozyt
Witam mam pytanie do ekipy odnośnie łączenia kont. Posiadam 2 konta które za jakiś czas będą połączone i tu moje pytanie co będzie z moim depozytem na obu kontach posiadam wykupione 5 skrzyń na które wydałem pieniądze i platynę . Domyślam się że po połączeniu kont nie będę posiadać zwiększonego udźwigu . Dlatego jestem ciekawy jak ekipa zamierza zrekompensować stratę kasy i platyny za wykupienie depozytów patrząc na to że po połączeniu połowę skrzynek strace ( i nie chodzi mi o zawartość skrzynek bo wiem że będą przeniesione ).

8 Paź 2017, o 16:40
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Podziękowano: 255 razy
Otrzymanych podziękowań: 692 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łączenie kont a depozyt
Łączenie kont jest zyskiem dla gracza a nie stratą. Dopatrywanie się strat w tym procesie z punktu widzenia osoby "poszkodowanej" przez to, jest co najmniej nie na miejscu.

Informacja o depozytach pojawi się w stosownym komunikacie.

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."

8 Paź 2017, o 17:45
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Czy drogi inżynier czyta w ogóle to co pisze i zastanawia się nad sensem wypowiedzi?
Przypominam, że PRZED zmianą regulaminu, PRZED tym jak weszła zasada 1 gracz = 1 konto, sytuacje, gdy gracze mieli 2-3 konta, na których były postacie większe niż turniejowe lolki, była normalnością i wy też ówczesny stan rzeczy uważaliście za normalny. Logicznym więc było, że gracze rozwijali niezależnie te postacie, między innymi wykupując większe depozyty.
Teraz nagle wchodzi zapis o 1 koncie dla 1 gracza, robicie humanitarną akcję łączenia kont, a na proste pytanie gracza odnośnie depozytów odpowiadasz, że akcja ta jest zyskiem dla gracza..

Łączenie kont nie jest żadnym zyskiem dla nikogo, chyba że masz na myśli oszustów którzy łączą nieaktywne konta i podają się za ich właścicieli. Także proszę Cię nie rzucaj takich frazesów bo słabo się to czyta.

Każda sytuacja, w której osoba posiadająca 2 konta (które naturalnie założyła legalnie, tj. przed zmianą regulaminu), dostanie mniejszą ilość miejsca w depozycie niż posiada obecnie, to będzie sytuacja na niekorzyść gracza i tak, może się taki gracz czuć poszkodowany, bo sam za własne pieniądze te skrzynki kupił, a możliwe że je utraci.

P.S Ja osobiście żadnych kont nie łączę i też nie wiem jakie plany macie co do depozytów, ale Twoje pierwsze zdanie świadczy o tym, że Ekipie się wydaje że akcja łączenia kont to jakiś ukłon w stronę graczy - sorry, ale obiektywnie patrząc na sytuację tak nie jest :).

9 Paź 2017, o 01:31
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Pozostaje nam czekać na komunikat, ale gdzieś czytałem o planowanym zwrocie kosztów za zdublowane depozyty.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

9 Paź 2017, o 06:39
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Wykupienie całego dapozytu na jednym koncie kosztuje jakieś 1200 platyny. Największy z magazynów (zaiste niezbędny dla postaci turniejowych) ma pewnie niewielki odsetek graczy. Dano Wam możliwość bardzo szybkiego ekspienia altów i przywoływania graczy na instancję. Powiedzcie proszę czy 1200pl jest więcej warte od nieudanych wypraw na Moranę i innych mocnych bosów? Jak porównywać 1200pl z rarem z Morany? Pomijajac to, ja już nie chce wspominać jaką forsę można zarabiać dzięki kilku wyekspionym altom. Tak pazerna i wredna to nawet ja nie jestem :D.

@edit. Po za tym nigdy nie rozumiałam jak może komuś brakować miejsca w depozycie. Tworzycie sobie 3 nowe alty na 2 poziomie (wystarczy zaliczyć prolog) i macie tyle samo pojemności magazynowej co w pierwszych pięciu skrzynkach. Za darmo. Jedyny koszt to 20 min czasu. Taki sposób przechowywania przedmiotów nie jest przecież zabroniony.

Ostatnio edytowany przez Jeean, 9 Paź 2017, o 09:15, edytowano w sumie 1 raz

9 Paź 2017, o 07:44
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
namebis napisał(a):
Czy drogi inżynier czyta w ogóle to co pisze i zastanawia się nad sensem wypowiedzi?
[...]
Mam to w zwyczaju. A szanowny użytkownik?

Utrzymujesz więc, drogi graczu, że naturalne i w jakiś sposób opłacalne było zakładanie x "legalnych" kont na rożnych mailach, wykupując tam depozyty zamiast mieć jeden mail z y kont na nim ze wspólnym dla serwera depozytem. Jakoś nie przemawia do mnie ta logika, a wręcz przeciwnie. Nikt nie zmuszał graczy do robienia x "legalnych" kont i wykupywania tam depozytów. To była świadoma decyzja graczy chcących "z jakichś powodów" mieć więcej kont niż jedno.

9 Paź 2017, o 09:13
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
To nie istotne des, czy było opłacalne czy nie, czy te konta dostali od kogoś, czy stworzyli inne aby pograć czasem anonimowo. Istotne jest że, nie było to wtedy zabronione a więc normalne i powszechne. Nie można więc nikogo teraz oskarżać o to że miał "złe zamiary".
Ta sprawa z depozytem ma raczej wymiar chciwej, ludzkiej natury. Dostali palec, teraz chcą rękę. Dostaną zwrot za depozyty to będą chcieli zadośćuczynienia za rary i konta premium na kontach których nie da się połączyć. :D.

9 Paź 2017, o 09:48
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Jeean napisał(a):
Tworzycie sobie 3 nowe alty na 2 poziomie (wystarczy zaliczyć prolog) i macie tyle samo pojemności magazynowej co w pierwszych pięciu skrzynkach. Za darmo. Jedyny koszt to 20 min czasu. Taki sposób przechowywania przedmiotów nie jest przecież zabroniony.

Wielu graczy ma takie noobchary jako depozyty. Problem jest taki, że później maksymalnie co miesiąc (tak mi się zdaje) trzeba wszystkie te postacie przelogować, aby nie zostały skasowane. W myśl regulaminu punkt 13 to jednak trzy miesiące:
Spoiler:

Tu były niejasności czy miesiąc, czy 3, czy 5 poziom, czy 10. Kiedyś się dopytywałem jak działa ten automat do kasowania postaci, po tym, jak skasowana została moja postać-depo z drugim poziomem, na której miałem 500 WF zręki ...

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

9 Paź 2017, o 12:19
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
desacred napisał(a):
namebis napisał(a):
[...]
Mam to w zwyczaju. A szanowny użytkownik?

Utrzymujesz więc, drogi graczu, że naturalne i w jakiś sposób opłacalne było zakładanie x "legalnych" kont na rożnych mailach, wykupując tam depozyty zamiast mieć jeden mail z y kont na nim ze wspólnym dla serwera depozytem. Jakoś nie przemawia do mnie ta logika, a wręcz przeciwnie. Nikt nie zmuszał graczy do robienia x "legalnych" kont i wykupywania tam depozytów. To była świadoma decyzja graczy chcących "z jakichś powodów" mieć więcej kont niż jedno.

Jak najbardziej, ja też mam w zwyczaju czytać to co piszę. Dlatego uważam, że odpowiedź jakiej udzieliłeś nijak się miała do pytania, które gracz zadał (a zadał bardzo sensowne), a jednak wypowiedzi kolorowych mają większą wagę od wypowiedzi zwykłych graczy :-). Ale mniejsza o to.

O opłacalności rozmawiać nie będę. To że ktoś miał 2,5,10 kont na różnych mailach i sobie na nich legalnie pogrywał to sprawa tylko i wyłączenie tego gracza, który to robił. Wygoda takiego grania była na pewno niższa (relogowanie), potencjał do oszustw był wyższy (od razu przychodzi na myśl multi), ale pieniądze i czas na stworzenie tego konta zostały poniesione, więc zmieniając regulamin, żeby ukrócić falę zasiadania i multikont, nie powinno się obciążać w żadnym stopniu konsekwencjami finansowymi graczy.
Zwrot platyny na skrzynki powinien na pewno zostać poczyniony. Dodatkowo wg mnie, można by się zastanowić nad nowym, jeszcze większym i droższym depozytem dostępnym na jednej postaci (np. 20000 udźwigu - 2k pl?).

9 Paź 2017, o 17:38
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Dziękujemy za opinię. Nadal jednak kwestię określana jako dobrowolną stawiasz jako obligatoryjną. W tej kwestii raczej się nie dogadamy.

Odnośnie pytania gracza stwierdzenie:
Cytuj:
Informacja o depozytach pojawi się w stosownym komunikacie.
Wyczerpuje temat. To, że twierdzisz inaczej to Twoje zdanie a nie stan faktyczny.

Pozdrawiam.

9 Paź 2017, o 18:32
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości