Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Mechanizm protekcji za platyne 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 403 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanizm protekcji za platyne
Jeszcze gdyby pvp reprezentowalo jakis godny poziom to mozna go bronic. Ale tak nie jest. Jedyne czego mozna sie spodziewac ze jakis znudzony h lvl (albo noob ktory musi sie dowartosciowac) zlapie mniejszy z miejscowce przeznaczonej dla tych mniejszych.

Taki system na całkiem sensowne podłoże

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

29 Paź 2017, o 12:16
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Dlaczego każdy, skąd masz takie informacje? Wiesz, czy ludzie odchodzą z gry i dlaczego, masz takie dane?

Wydaje mi się, że nic takiego nie napisałem ani nic takiego nie potwierdziłem. Jedynie podałem przykład, że twój pomysł dopuszcza opcję w skrajnym przypadku całkowitego zablokowania pvp, bo każdy mógłby z opcji wykupu ochrony skorzystać. To czy znajdzie się grono graczy, którzy z niego skorzystają, czy będzie to 1%, 10%, czy 100% graczy ewentualnie czas by pokazał. Na tym poprzestanę, bo widzę, że moje argumenty nie są w stanie Cię przekonać, a jedynie interpretujesz je w przeciwny sposób, aby dopasować do swojej idei.

Samo pvp od zawsze ma zwolenników i przeciwników, zawsze będzie grupa osób, którym się podoba i dla których jest słabe, źle zrobione. Ostatnio przeszliśmy spore zmiany w pvp, jednak głosy niezadowolenia będą zawsze.

Pozdrawiam

edit: nie mam w zwyczaju bicie przypadkowych osób, w szczególności zdecydowanie mniejszych. I jestem często ofiarą, głównie wrogo nastawionych gildii, często w przewadze liczebnej i jakoś mi to nie przeszkadza. Wykupienie takiej ochrony bardzo ułatwiłoby łapanie jastrzębiora, wendigo czy innych czempionów na jeziorze lub w Beirn.

edit2: nie widzę problemu, aby dodać do tematu ankietę.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

29 Paź 2017, o 12:30
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: KrokoHeal
Odpowiedz z cytatem
@Szymdaro
Ochronę kupowały by tylko osoby, które pvp nie lubią (lub nie chcą być orane przez dwa razy większe lvle). Mówisz, że autor patrzy tylko ze swojego punktu widzenia, a czy ty nie patrzysz na to tylko ze swojego - 140 wykokszonego ryca, który nie może być zorany przez większe lvle? Pvp powinno sprawiać przyjemność, niech biją się tylko osoby, które je lubią. A może czasem sam orasz mniejsze lvle, wiec pomysł ci nie podpasował ;) ?
Cytuj:
Na czerwonym padasz max raz na dwa dni, więc nie jest to moim zdaniem ogromny kłopot.
- aha, czyli nie ma żadnego problemu w zoraniu jakiegoś lolka, bo tylko raz na 2 dni? Nawet jeśli to nie jest zbyt często, może być bardzo irytujące dla mniejszych lvli które chcą sobie poexpić - i chętnie z takiej ochrony za platynę by skorzystały.

Cytuj:
Dlaczego każdy, skąd masz takie informacje?

Wydaje mi się, że sam to zasugerowałeś -
Cytuj:
Skoro dopuszczasz opcję wykupienia ochrony, to znaczy, że nie będzie kogo bić, bo każdy z niej skorzysta

Przypominam, że ochrona nie bedzie obowiązkowa, więc jeśli są ludzie, którzy tak lubią pvp, to nie powinno być problemu ze znalezieniem partnera do bitki :)
Pozdrawiam

29 Paź 2017, o 12:39
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
@up Dokładnie, pozwole sobie powtorzyc, ze system pvp w taernie nie jest mily i przyjemny. Z reguly generuje straty chyba ze to ty jestes tym lolkiem ulepszonym +10, ktory w razie deda loga na swojego 140 lvla zeby sie zemscic bo nikt nie ma prawa cie zabijac

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

29 Paź 2017, o 12:47
Uczeń Simona

Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Założeniem nowego pvp miało być, że ktoś kogoś nie ubija w rundę. I zostało to wyeliminowane chyba tylko w stosunku do vd. Obecnie pvp mo vs ktoś nawet przy założenym sercu seleny często kończy walkę w rundę. W sytuacji gdy postać fizyczna brb/sh chce odwdzieczyc sie takiemu delikwentowi nawet przy posiadanu 80% resa na ogień ma realne szanse przegranej - balansu na tej lini nie ma, mo ma wbudowane resy fizyczne na poziomie 68% (nie wliczając możliwości założenia tarczy i bufa) mimo, że niczego nie ubiera. Dodając do tego, że taki napastnik zwykle ma jeszcze przewagę lvlu to pojedynki takie cieszą tylko jedną stronę.

Sam mechanizm ochrony za platynę dla osób bez znaczka nad głową mógłby być rzeczywiście wprowadzony i obowiązywać na polach poza polem czarnym- jak dla mnie nie jest on konieczny bo można otrzymać ochronę w inny sposób. Ale jeśli istnieje większe grono osób chcących (nie wliczając autora tematu) chcących korzystać z takiej ochrony należałoby rzeczywiście taką ochronę wprowadzić. Sugerowałbym autorowi odnalezienie takich osób, które poprą jego "petycję" na forum w niniejszym temacie.

29 Paź 2017, o 13:21
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ale jeśli istnieje większe grono osób chcących (nie wliczając autora tematu) chcących korzystać

Mysle ze to zle okreslenie, nie powinnismy tak tego klasyfikowac. Z reguly w takich dyskusjach brakuje nutki obiektywizmu. Np ja na cala sprawe przez pryzmat słabego systemu pvp dlatego popieram autora. System w ktorym mozemy tylko staracic (peta/exp/gold/czas itp), ktory nie daje zadnych nagrod, bo czacha i tarcza to raczej rodzaj kary. Do tego bezuzyteczny ranking. Istnieje pewna konkurencja miedzy gildiami np o czempy ale jeśli nie jesteś jeszcze na end game wiec system nie ma dla ciebie ŻADNYCH plusów.

29 Paź 2017, o 14:33
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Podziękowano: 255 razy
Otrzymanych podziękowań: 692 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ochronę kupowały by tylko osoby, które pvp nie lubią (lub nie chcą być orane przez dwa razy większe lvle).
Podejście do tematu zahaczające o moralność Kalego :) Dlaczego? Już tłumaczę.
Jeśli kox zabije mid lvl to źle. Dla mid lvl. No bo ten kox to zły i w ogóle, bije słabszych. Ale jeśli mid lvl na przykład wbije się w kolejkę po klucz na fyo przed koxem, a kox nie może go za to zabić bo tamten ma ochronkę, to już jest ok i tak powinno być. Czy raczej nie powinno?

Konkludując. PvP funkcjonuje również jako forma kary / dyscyplinowania graczy między sobą - taka forma jest konieczna. Ochronka całkowicie by to zniwelowała w skali gry.

I na koniec taka dygresja odnośnie bicia ;)
Spoiler:

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."

29 Paź 2017, o 17:13

Podziękowali: Apsik (29 Paź 2017, o 19:58)
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak jak poprzednicy napisali, PvP to nie tylko znęcanie się nad lolkami przez znudzonych hlvl, ale i forma karania za głupotę lub złośliwość.
Ogólnie system zaproponowany przez autora mógłby funkcjonować, ale pod warunkiem, że w każdym miejscu gdzie jest potencjalny zysk i zarobek robimy czarne pola - klucz na fyo, dojście do zielonej, płaskowyż - bo zlecko na hajs i Wend, całe Beirn poza miastem, całe jezioro - z uwagi na czempy. To są miejsca newralgiczne gdzie atakowanie innych powinno być możliwe, gdy już każdy będzie miał tą platynową ochronkę.

30 Paź 2017, o 02:11
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Jestem za czarnym na kluczu na fyo i pod zielona, są to nieobowiązkowe aktywności więc nie powinno być źle ewentualnie by wyszło, że jednak jest za dużo znudzony h lvlow którzy lubią prac słabszych :lol: ale masyw/paski to już głupota bo ekipa powinna zrobić jakis krok żeby znowu zachęcić graczy do expienia tam solo/we 2 zamiast odstraszania.

30 Paź 2017, o 03:06
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
A jaki jest powód do tego żeby Ekipa miała zachęcać graczy do gry solo/ we 2? Taern z założenia to gra oparta na kooperacji 5 osób, po za tym expienie we 2 na płasko w porównaniu do expienia na instancjach typu DZ/v1 czy potem pod lodem jest całkowicie nieefektywne i nieopłacalne finansowo z uwagi na brak dropa.
Przy obecnym systemie, osoby nie lubiące pvp, zaliczając jednego deda na 48h, mają możliwość swobodnego biegania wszędzie oprócz Stoku. Według mnie to sytuacja o wiele bardziej korzystna niż jakiekolwiek inne rozwiązanie, które było tu przedstawiane.

30 Paź 2017, o 15:42
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości