Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Nowy czat do szukania slota 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy czat do szukania slota
Po obserwacjach nowego czatu oraz po sygnałach płynących od graczy będziemy chcieli na czacie wyprawowym dodać filtry, które pozwolą ukryć zaproszenie/oferty od lvl, które nas nie interesują.
Jak dokładnie to będzie wyglądać jeszcze nie wiemy - mechanizm powstanie w ciągu kilku najbliższych dni. Dlatego jeśli macie jakieś sugestie (poza powyższymi) to teraz jest jeszcze czas na ich zgłaszanie.

28 Wrz 2017, o 22:42
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 93 razy
Otrzymanych podziękowań: 189 razy
Odpowiedz z cytatem
No taka komenda typu /hide 0-60 ukrywająca wiadomości wysyłane przez takie grono byłaby całkiem spoko.

Może jeszcze komenda na szukanie poszczególnych klas postaci? Coś na zasadzie, że jak ktoś szuka slota to pisze komendę /free , a jak ktoś potrzebuje dajmy na to maga ognia to pisze /look fm i wyświetlają mu się wszyscy wolni madzy ognia z lvl obok. Komenda /free przestaje działać po relogu, po 10 minutach lub po wpisaniu /deletefree . Wymaga to zaznajomienia graczy z takową mechaniką i spopularyzowania jej, ale jeśli coś takiego się przyjmie może mieć pozytywny wpływ na skrócenie poszukiwań drużyny.

Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park

29 Wrz 2017, o 07:05
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 217 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Myślę że wpisywanie komend to trochę może być denerwujące, nie dałoby sie tego inaczej w ustawieniach gdzieś wybrać i mieć z głowy?

Wchodzi się w ustawienia, a tam zakładka "Filtr czatu wyprawy" i się ustawia np. że nie chce się widzieć postów od graczy powiedzmy 80-, albo tak jak wyżej Onion wspomniał, żeby widzieć tylko magów ognia czy jakąkolwiek inną profesję.

Osobiście też uważam żeby dodać mały stoper czasowy powiedzmy 1 wpis na 2-3 minuty, bo nie raz widać jak ktoś co 15-30 sekund wrzuca to samo, bo go zaspamowują zaraz inni.

Inny pomysł to tak jak pisałem wyżej gdzieś. Globalny czat żeby był od rozmów zwykłych, ale jednak od powiedzmy 50/60 poziomu, żeby trollowe konta nie mogły zakłócać rozmów. Ten od wypraw też dać od około 60 poziomu, a kurczakowy żeby był typowo dla nowicjuszy i niech tam sobie gadają i szukają na co chcą. Tylko nie wiem czy wtedy kurczak nie będzie śmietnikiem przez trolli i dzieciaków.

29 Wrz 2017, o 08:39
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 70 razy
Nick w grze: Qomb
Odpowiedz z cytatem
Pomysł z ograniczeniem czatu od wypraw do 60+ lvl jest totalnie bez sensu, skoro jest to czat od wypraw to dlaczego miałyby być jakieś blokady. Do wypraw nie zalicza się tylko lugus,morana i admirał.

Najlepsze rozwiazanie to juz wspomniane wyżej komendy i ograniczenie czasowe +- 2minuty.

29 Wrz 2017, o 08:57
Błądzący w Tunelach

Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 76 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Nick w grze: Bali
Odpowiedz z cytatem
Przydałyby się czaty na dany przedział lvlowy pewnie by to ułatwiło bardziej grę niż sama zmiana koloru dla Graczy 100+ i poniżej

29 Wrz 2017, o 10:42
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem, jeśli już decyzja co do czatu zapadła i jest ostateczna, a tak to rozumiem to należałoby wprowadzić film z dwoma progami, aby był jak najbardziej efektywny. Próg dolny i górny, gdzie dzięki nim wytniemy zbędne przedziały a zostawimy tylko taki, który nas interesuje.

Powiedzmy niech będzie to prosta komenda z dwoma parametrami - poziom dolny i poziom górny. Wtedy zadowolimy wszystkich - tych, którzy szukają do 30 lv przez wpisanie 1-30, tych co szukają 100+ przez wpisanie 100-140, a jak ktoś ma ochotę iść na v1 czy DZ to sobie wpisze 40-60 i mamy prosty sposób na ustawienie interesującego nas przedziału poziomów.

Rozwiązanie z 1 parametrem wydaje mi się dużo gorsze, bo wtedy odcinamy lvl +/-, a w opisanym przeze mnie sposobie mamy pełną dowolność, możemy sobie nawet jak chcemy znaleźć tylko 79 poziom, bo taki mamy kaprys.

Jeśli już ma to być niezbyt skomplikowane to proponowałbym coś na zasadzie komendy jak do ignorowania na czacie - mamy dostępną z jednym parametrem poziomu minimalnego. Trzeba by ją rozszerzyć do dwóch parametrów: /ignore lvl_min lvl_max - wtedy znikną nam niepożądane wpisy.

Komendę z dwoma definiowalnymi parametrami przez gracza też macie opanowaną na przykładzie /timeuser X Y, więc stworzenie swoistej kompilacji tych dwóch nie powinno być chyba mega trudne.

Ważne, żeby ustawić ten filtr tylko na 1 czat, ale to też możecie zrobić, skoro da się indywidualnie zmienić kolor czatu lub odpisać profesję.

Ewentualnie jeśli chcecie to można zapisywać tą komendę do filtrowania automatycznie jak widoczność wpisów (kropkę) lub poprzez potwierdzenie /save jak dla pozostałych ustawień czatów.

To tyle z mojej strony w kwestii filtrowania poziomów.

Ciekawym pomysłem jest natomiast nałożenie drugiego filtru - profesji. Na czacie mamy widoczne profesje, więc może uda się stworzyć komendę, która pokaże nam tylko pożądane profesje, czyli analogicznie jak wyżej usunie z czatu niechciane, na zasadzie powiedzmy /ignoreProf X, przykładowo:

/ignoreProf KN, DR, FM, BR - w celu wyszukania debufferów pozostaną na czacie oferty AR, VD, SH.

Oczywiście wtedy mamy możliwość podania od 1 do 6 parametrów.

Pozdro

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

29 Wrz 2017, o 13:34
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 50 razy
Odpowiedz z cytatem
A gdyby zamiast czatu wprowadzic cos podobnego do pokoju na TS gdzie moznaby ustawic swoj status (tj. szuka slota) i jesli ktos chcialby "zabrac" delikwenta ze soba albo poprostu moze napisac na pv lub (co wedlug mnie wymaga wiecej pracy) moze wyslac mu zapytanie typu "Stefan(Fm) cgce byś dołączył do jego wyprawy na Morane, w sklad druzyny wchodzi takze Janusz(DR) oraz Grażyna(SH)", po zaakceptowaniu przenosi go do czatu druzynowego i usuwa z listy szukajacych slota.

To drugie rozwiazanie odbiega od dotychczasowych standardow ale rozwiazaloby problem wklejania "sh na more" 5razy co pol minute.

Jakieś orto? Wybacz, 95% rzeczy pisze z telefonu.

29 Wrz 2017, o 13:51

Podziękowali: Budda (29 Wrz 2017, o 18:21)
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 93 razy
Otrzymanych podziękowań: 189 razy
Odpowiedz z cytatem
Szymdaro napisał(a):
Ciekawym pomysłem jest natomiast nałożenie drugiego filtru - profesji. Na czacie mamy widoczne profesje, więc może uda się stworzyć komendę, która pokaże nam tylko pożądane profesje, czyli analogicznie jak wyżej usunie z czatu niechciane, na zasadzie powiedzmy /ignoreProf X, przykładowo:

/ignoreProf KN, DR, FM, BR - w celu wyszukania debufferów pozostaną na czacie oferty AR, VD, SH.

Oczywiście wtedy mamy możliwość podania od 1 do 6 parametrów.

Pozdro

Też o tym pomyślałem, ale jest tu jeden mankament. Mianowicie będzie nam wyświetlało osoby, które szukają slota jak i osoby, które szukają kogoś do swojej drużyny. Czyli jeżeli ustawisz filtr na ignorowanie wszystkich oprócz FM to będziesz widział zarówno:
xxx[100][FM] szuka slota
xxx[50][FM] dr i barb na v1
Poszukiwane grono zaśmiecać będą osoby, które robią coś innego i na pewno się nie zgodzą. Dlatego zapraszam do zapoznania się z moją propozycją wyżej, która jest bardziej praktyczna pod warunkiem, że zostanie spopularyzowana.

Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park

29 Wrz 2017, o 13:58
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Podziękowano: 45 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Platynowaty
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Chcialbym taki filtr profesji miec w znajomych, w zakladce wyszukaj wpisalbym sobie np dr i wyskoczyli by mi sami druidzi online lub nie .

29 Wrz 2017, o 14:22
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 330 razy
Odpowiedz z cytatem
Nie no.
Tylko nie komendy.

Co to, cofamy sie 2 dekady i gra jest na comodore 64?

Komendy nadają się dla informatyków czy programistów, ewentualnie osób funkcyjnych. Kierowanie takiego rozwiązania do ogółu graczy do mnie nie przemawia.
A na pewno nie można tego nazwać prostym i intuicyjnym rozwiązaniem.

Wiec albo go przerobić na szukaczke slota z prawdziwego zdarzenia, albo zostawić w formie w jakiej jest teraz, dopóki nie będzie czasu żeby zrobić tego z rozmachem.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ze w ogóle się taki czat pojawił,
ni z gruszki ni z pietruszki,
bo tematy w których ostatnio wałkowaliśmy czat wyprawowy, mogły by już kończyć przedszkole:)

Do poczytania temat z zamierzchłych czasów, gdy na forum toczyły sie dyskusje:
viewtopic.php?f=121&t=20726&hilit=burza+m%C3%B3zg%C3%B3w&start=30

1 Paź 2017, o 11:34

Podziękowali: Budda (1 Paź 2017, o 12:24)
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości