Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Nowy czat do szukania slota 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: SmilodonKyx
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy czat do szukania slota
teoretycznei zmiana fajna w praktyce tzreba przyzywyczaic sie do nowych rzeczy a ja cenie taern za to ze go znam i interfejs do ktorego sie przyzwyczailem no coz tych zmian zapewne tez ekipa nie cofnie :/ moze sie przyzwyczaje ale naprawde zbedne dodatki

21 Wrz 2017, o 19:15
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 93 razy
Otrzymanych podziękowań: 189 razy
Odpowiedz z cytatem
Nowy czat już pare razy na forum przewinęła się propozycja takowego i cieszę się, że powstał. Ze względu na aktualnie dużą ich ilość proponuje aby była możliwość rozdzielenia czatów. Wtedy nie trzeba byłoby skakać między tymi wszystkimi znakami tylko mieć możliwość kontrolowania dwóch lub więcej czatów jedynie wzrokiem. Ten pomysł również się przez forum przewinął, ale teraz gdy doszedł czat wypraw ma jeszcze większy sens.

Jak ja bym to widział? Najprościej przytrzymujemy ikonę czatu i przenosimy poza jego obszar. Najlepiej jakby była również możliwość doklejania innych ikonek do przeniesionego czatu. Dodatkowo można byłoby przez to przenoszenie dodać możliwość zmiany kolejności na liście, ale to nie jest konieczne a jedynie możliwość dla graczy którym obecna nie do końca pasuje.

Kończąc zgadzam się z wypowiedziami wyżej fiolet gorszy od zielonego. Ciekawi mnie skąd pomysł na zmianę koloru. To jest po to aby gracze nie zapominali na jakim czacie są?

Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park

21 Wrz 2017, o 19:17
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
handlowy straszny kolor nicków razi w oczy

21 Wrz 2017, o 20:09
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Jak najbardziej wszystkie zmiany na +, a kolor na handlowym to wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi, ale nie jest zły.

21 Wrz 2017, o 22:47
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie troszeczkę bez sensu, że są teraz dwa czaty do rozmawiania, w dodatku rozdzielone lvlowo, a jeden czat do wypraw.
Dlaczego?
1. Jeśli ktoś chce porozmawiać, to jego lvl jest wtedy najmniej istotną rzeczą. Ot, toczy się jakaś ciekawa dyskusja i ktoś chce dodać coś do niej albo przedstawić argument, który zbiłby wszystkich z pantałyku i pozamiatał całą sprawę, a tu bach - za mały lvl. Słabo.
2. Jeśli mały lvl będzie się chciał dowiedzieć czegoś na temat gry na takim czacie, to chyba lepiej, gdyby odpowiedzieli mu bardziej doświadczeni gracze. Tymczasem koksy nie będą przesiadywać na kurce, a małe lvle nie mają możliwości pisania na globie.
3. Czaty do rozmawiania w godzinach szczytu będą na pewno rzadziej odwiedzane niż czat do wypraw. W końcu do tej pory w dzień na globalu zawsze było więcej ofert i poszukiwań slota niż jakiejś innej treści, która i tak nikła w morzu "druidów na dz".
4. To, co ktoś już wspomniał - na czacie do wypraw jest teraz zbyt duży rozstrzał lvlowy, przez co ciężej znaleźć slota.

Ergo, według mnie powinno być odwrotnie - dwa czaty do wypraw i jeden klimatyczny, do rozmówek wszelakich. Global i kurka w wersji wyprawy. Nawet bym podniosła granicę do 50-60lvla na kurce, żeby ci, co idą na dz nie mieszali się z tymi, co idą na loski, ale to już taki mój kaprys.

No i miejsce tego czatu jest nieco nieprzemyślane - ludzie szybciej by się przyzwyczaili, gdyby czat do wypraw był w tym samym miejscu, gdzie szukało się slota do tej pory, czyli żeby był umieszczony jako pierwszy.

Jeśli chodzi o handlowy - ametystowy to bardzo ładny kolor i trafiłby w mój gust wszędzie, tylko nie tam. Po prostu im dłużej się patrzy, tym bardziej się zlewa, nicki w zasadzie zaczynają niknąć, a czasem jednak zapamiętanie jakiegoś nicku się przydaje, żeby komuś przekazać, kto co miał na sprzedaż. Już lepszym wyborem byłby różowy, ale nie sądzę, żeby taernijskiemu zdominowanemu przez mężczyzn społeczeństwu się to spodobało. :P Zielony, czerwony, niebieski i pomarańczowy odpadają, bo są zarezerwowane. Może jakiś inny odcień zieleni? Miętowy na przykład, albo turkusowy. Ciemniejsze barwy raczej odpadają, bo będą się zlewać z tłem... Może szafranowy? Albo złotorudy? Chociaż w sumie purpurowy też mógłby być spoko. Tak czy siak, przydałby się bardziej wyrazisty kolor.

22 Wrz 2017, o 05:27

Podziękowali: 6 Antaran (23 Wrz 2017, o 15:27), Cikła (22 Wrz 2017, o 11:31), Maerle (22 Wrz 2017, o 10:00), NashVille (22 Wrz 2017, o 06:49), Rabu (22 Wrz 2017, o 09:21), Szymdaro (22 Wrz 2017, o 07:18)
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
@up - uwielbiam to, prawdziwa kobieta :) wymieniłaś więcej barw niż znam :D

Odnośnie samych zmian zgadzam się z wieloma osobami. Czat handlowy troszkę przeszkadza z tym kolorem.

Zdecydowanie jeśli rozdzielać czaty to tylko te do wypraw względem poziomu, to ma sens. Obecnie wszyscy od 1 do 140 poziomu szukają ekipy na jednym czacie. Jest to na pewno największa aktywność, zatem proponowałbym zostawić dwa czaty do wypraw z podziałem poziomu na 40, zlokalizowane od góry tak jak obecnie, czyli glob i kurka, nie zmieniać ikonek - będzie to rozwiązanie intuicyjne. Generalnie żadnych zmian w tych dwóch czatach, poza zwiększonym już progiem na 40 poziom i wyłączeniem z nich rozmów.

Następnie wyodrębnić nowy czat poniżej, czyli tu gdzie obecnie nowy do wypraw, lecz do rozmów, bez podziału lvl. Dyskutować można niezależnie od poziomu jak słusznie zauważyła Volakis. Jako ikonkę widziałbym coś na znak czatu, wiadomości - nie wiem jak to określić. Chmurka czy dymek z trzykropkiem.
Coś takiego:
Spoiler:

Wydaje mi się, że w takiej formie będzie najłatwiej się przyzwyczaić, dalej na tych samych czatach będzie spam o slota, a jak gracze będą chcieli porozmawiać to wybiorą kanał niżej. Ponieważ są w zdecydowanej mniejszości taka zmiana będzie łatwiejsza do zaaplikowania i przyzwyczajenia się.

Swoją drogą popieram inicjatywę, dodanie nowego czatu to dobry pomysł, ale nie w obecnej formie. Warto rozdzielić dyskusję od spamu w poszukiwaniu ekipy, będzie przejrzyściej, łatwiej i rozmawiać, i organizować wyprawę.

Nowy kolor na handlu z pewnością ograniczy ilość pomyłek czatów, a ze względu na 10 minut blokady to przydatna zmiana.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

22 Wrz 2017, o 06:48

Podziękowali: 3 Kasiek (22 Wrz 2017, o 07:53), Maerle (22 Wrz 2017, o 10:10), Rabu (22 Wrz 2017, o 09:21)
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 321 razy
Otrzymanych podziękowań: 108 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Pisałem na fejsie, napiszę także tutaj; kolor handlowego powoduje, że oczy mi się wylewają. Nie pomaga nawet zmiana wielkości czcionki (BTW. na teamowym po zmianie czcionki i napisaniu czegokolwiek, czcionka resetuje się do wielkości domyślnej).
Tak czy siak, na handlowym zdecydowanie jestem za złotorudym! :)

22 Wrz 2017, o 10:10
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: DrAlkoholik
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy chat do szukania slotów
Dzieki za przeniesienie Radogostt

Ogólnie zamysł mi się podoba Ciach - uważaj bardziej ze słownictwem. - Radogosttale zmienilbym troszeczkę wykonanie.

Moim zdaniem gracze z wyższymi lvlami chcieliby więcej chatow by oddzielić się trochę od niskopoziomowych graczy. Nie chcemy przecież składać pt na morane na chacie na którym kilkanaście innych graczy szuka składu na krzyzaka.
Z drugiej strony nowych graczy przytłacza liczba okienek na chacie i ciężko im ogarnąć i zapamiętać to, który chat do czego służy.

Wychodzę z pomysłem który scaliłby te dwie strony.

1. Chat do szukania slota podzielony na 4 przedziały:
-1-40
-40-65
-65-110
-110-140

Dany chat by się odblokowywal po wbiciu lvla (tak jak gildyjny gdy dochodzimy do gildii)
Do tego możliwość ukrycia poszczególnych chatow w ustawieniach gry - co by nam bocznego paska chatu nie zasmiecaly ikonki poszczególnych chatow lvlowych.
Np. Na 115 na geo i dz juz w ekipie nie chodzę wiec obydwa chaty 1-40 i 40-65 wyłączam. Zostawiam sobie próg 65-110 i 110-140 bo czasem pod lód polece.

2. Glob dla wszystkich na zasadach luznego gadania. Przecież lvl nie świadczy o człowieku wiec 5lvl tez powinien mieć prawo do dyskusji na normalne tematy.

3. Kurczak dla wszystkich z zasadą tylko i wyłącznie pytań, pomocy słownej

4. Klasyk grupowy

5. Klasyk prywatny

6. Klasyk gildyjny

7. Klasyk handlowy ze zmianą kolorku. Dzięki temu faktycznie ciężej pomylić chaty ale obecny jest ciut nieczytelny.

To chyba tyle, czekam na opinie :P
Jc pisane z tele, słownik w starej xperii obsysa

Post przenoszę do odpowiedniego tematu. - Radogostt

https://www.youtube.com/TobiBlow #Youtuber

Ostatnio edytowany przez Tobeł Nupeł 22 Wrz 2017, o 15:02, edytowano w sumie 4 razy

22 Wrz 2017, o 12:11
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 404 razy
Odpowiedz z cytatem
Dla mnie moglby zostac taki jaki jest teraz, tylko bym wyrzucil pomoc w questach na globala (bo z reguly to spamowanie nupkow) I przesunal ten czat na sama gore.

A handlowy dla mnie o wiele bardziej czytelny. Wreszcie widac co ludzie pisza zamiast ich nickow

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

22 Wrz 2017, o 12:37
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
handlowy jaby tak troche przyciemnic kolor ników to by było gites troche za jasny i nie czytelny

23 Wrz 2017, o 13:22
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości