Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Drop epików. O co chodzi ?! 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 403 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Drop epików. O co chodzi ?!
Morana dała strasznie duzo epiKow, mogli pomyslec przy wprowadzaniu i "karac" wtedy h lvle zamiast wszystkich teraz

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

20 Sie 2017, o 15:35
Uczeń Simona

Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Bardzo słaba decyzja ekipy, w koncu to naturalne następstwo tego że coraz więcej graczy wbija 100+ i ora boski z których szansa na drop jest odrobinę większa. Na ostlorze ceny ikonicznych wręcz smug zmalały jak i reszta o jakieś 15-20% i proces ten będzie postępował w miarę czasu, bo za chwile stonki stracą też monopol na dostarczanie rarów z morki,luga czy seleny. Serwer sie starzeje, gracze coraz szybciej ekspią i karanie ich zmniejszeniem szansy na dropa to ostatnia rzecz która do gry mogłaby zachęcić.

22 Sie 2017, o 17:41

Podziękowali: 2 kolega112999 (23 Sie 2017, o 14:21), MetallJames (22 Sie 2017, o 22:15)
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Heavenmaker napisał(a):

Prawda jest taka, że drop epików już dawno temu powinien był zostać ograniczony. Bo epik stracił swoją epickość. W 2D jedyne co można to delikatnie skorygować tu czy tam, ale w 3D od początku szansa powinna być znacznie mniejsza.

Epik stracił swoją epickość (hmmmmmyy zgodzę się dla osób, które tych epików zdropiło już kilka, ale czy dla osób które grają 4,5,6 lat i go na oczy nie widziały to raczej wręcz przeciwnie nabrało znaczenia hmyy proepika:)) Znam takich osób kilka co złapało 4-5 epików, a jeszcze więcej osób co grają w to x lat i na oczy nie widzialo ich. Zmiana dobra i jestem jak najbardziej za. Owa korekta powinna się chyba tyczyć tych osób co już ich połapało kilka xD -tak wiem liczy się szczęście, widać niektórzy mają go na pęczki (Wielu z was pomyśli, że pisze to z zazdrości czy coś tam, ale tu was zaskoczę brak dropu epika ba rara nawet już dawno mnie przestał dziwić:)).
Może na skale servera czy serverów nie wiem w jakim kontekście to porównywaliście stracił tą swoją epickość dla was, ale na pewno nie dla wieloletnich graczy.

Postacie s2: Darcy/EvilQueen
Postać s5: Asione

25 Sie 2017, o 08:38

Podziękowali: Budda (26 Sie 2017, o 04:53)
Uczeń Simona

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 51 razy
Odpowiedz z cytatem
Taka zmiana powinna wejść razem z wprowadzeniem epików. Droprate jest tu fatalnie "zbalansowany" (polubiłem to słowo w trakcie przygody z taern) - dziwna jest ta matematyka, która jednym nie daje nic, a innym po 7 i więcej epików. Ten mechanizm jest po prostu o kant rzyci rozbić. Najpierw zrobiono przepaść między graczami, a teraz jest ona jeszcze pogłebiana. Ja, jako druid mam gdzieś epika, bo uważam że na poziomie 115+ trójząb bije latarnię (oczywiście sytuacja ma się inaczej przy 65 lv, ale mnie to już nie dotyczy). Druidzi radzą sobie doskonale, a nawet (z obserwacji) lepiej z trójzębem/smugą+bólem niż z latarnią - kwestia przewagi statystyk i lepiej dobranych modyfikatorów (bonus do leczenia robi swoje). Ale, ALE - mamy kwestię łuczników, magów ognia, barbarzyńców - oni są z góry traktowani wręcz niepoważnie kiedy tego epika nie posiadają (z wyjątkiem w zasadzie tylko u mo, bo oni z trójzębem/bólem+smugą radzą sobie na prawdę świetnie). U tych klas, chociażby ogarnianiem nie różnili się od pantofelka, i tak większość patrzy na to czy ma ten epik. Obniżenie dropa epika w zasadzie wprowadza monopol dla postaci, które już takim czy innym sposobem go zdobyły. Obecnie chyba najciężej mają barbarzyńcy uzbrojeni w cierń - broń, która ma tak fatalnie dobrany modyfikator, że aż trudno uwierzyć co autor miał na myśli tworząc go. Buferzy dostali w swoich orężach (szpony, teahal) krytyczne i podwójne, natomiast barbarzyńca jak na złość obrażenia od energii - dla mnie oczywistym jest, że to głównie dmg powinni dostać podwójne z racji tego, czym się zajmują w drużynie. Także barbarzyńca z tak fatalnie "zbalansowanym" orężem endgameowym jest w zasadzie marginalizowany i to z założenia (zwyczajowe, ślepe preferencje reszty drużyny). Uważam, że to posuniecie jest co najmniej nie w porządku wobec graczy. Ostatnio podejmujecie dziwne decyzje, które odstraszają wręcz od tej gry - obok obniżenia dropa epika mamy legalizację zasiadania. Tak dokładnie to widzę - osoby, które dostały postacie (jak chociażby słynny multivoodu z larkas, którego co dzień można spotkać w beirn jak bije kleszcze voodu i łucznikiem) po prostu teraz przechodzą sobie na legal. Sensu i logiki (chociaż chcę) nie potrafię dostrzec w tym, co ostatnio się dzieje... Zrzucam to na przemęczenie spowodowane pracami na 3D... Ale jak powiedział klasyk "...nie idźcie tą drogą..."

3 Wrz 2017, o 11:33
Błądzący w Tunelach

Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 75 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Nick w grze: Bali
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Widocznie za dużo ich poleciało i stały się za mało epickie i spadły z ceny to nadszedł czas na zmniejszenie dropa epików :D

3 Wrz 2017, o 17:46
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 74 razy
Otrzymanych podziękowań: 103 razy
Nick w grze: Kaladin
Odpowiedz z cytatem
Balitazaar napisał(a):
Widocznie za dużo ich poleciało i stały się za mało epickie i spadły z ceny to nadszedł czas na zmniejszenie dropa epików :D

Epiki stały się zbyt powszechne, gdy ludzie zaczęli je skinować. Tyle w tym temacie.

3 Wrz 2017, o 18:27
Błądzący w Tunelach

Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 75 razy
Otrzymanych podziękowań: 34 razy
Nick w grze: Bali
Odpowiedz z cytatem
Weźmy pod uwagę , że nikt nie dropi epika po to aby go morfować na małowartościowy przedmiot zazwyczaj skiny się biorą z okradanych kont lub od osób które zakończyły grę. :P

3 Wrz 2017, o 18:40
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Szymdaro napisał(a):
Równie dobrze ekipa mogłaby nic nie pisać, nikt nie zna szansy na drop epika, nie zna zmiany, nie wie ile jest, a ile było. Pewnie nikt z graczy nawet by się nie zorientował, drop jest super losowy, a teraz mamy temat z narzekaniem ...
To tak samo jak ja, mogłam się nie wygłupiać i nic nie pisać to nie dostała bym dożywotniego bana xD. Informacja ta była zupełnie nie potrzebna.

A tak na serio
smilodon napisał(a):
Szym ty masz full eq na 8 i epika to tobie odpowiada ze bedzie mniej takich koxow ale mi niezbyt i wiekszosci graczy ktorzy nie dropneli epika mysle ze tez
Jestem tego samego zdania co smilodon. Jest to kolejna sytuacja zmieniająca zasady w trakcie gry. Gracze, którzy zaczynają dopiero grę, lub nawet Ci co grają po kilka lat i nie udało im się zdobyć takiego cuda, dostali znowu w policzek z nienacka. Bo co taka zmiana może obchodzić koksa co zdropił już kilka epików? Koksior może sobie teraz krzyknąć z piedestału: "Hej! Frajerzy! A ja już mam epika! Teraz Wy spróbujcie sobie zdropić. Ha! Ha! Ha!". Właśnie, tylko osobom co już zdropili, obniżała bym szanse na kolejnego. Wtedy epiki stały by się dopiero epickie. Przecież to chyba logiczne było że rynek się w końcu nasyci towarem. Po za tym pomyślcie nad epikami w wersji 2 o które będzie jeszcze trudniej. Zawsze szanowna ekipo, lubicie mącić wodę.

5 Wrz 2017, o 17:55
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 217 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Rughes
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem to powinno wyglądać tak: niech sobie szansa będzie obniżona-okej.
Ale dla graczy grających ponad 5 lat i nie zdropili epika powinna być zwiększona, a dla graczy którzy zdropili 1 lub więcej epików zmniejszana z kazdym dropniętym epikiem. Wtedy mozna by było mówic o jakiejś sprawiedliwości.

5 Wrz 2017, o 19:40

Podziękowali: 2 Kirrok (5 Wrz 2017, o 19:43), VitalyiI (5 Wrz 2017, o 19:52)
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Budda napisał(a):
Moim zdaniem to powinno wyglądać tak: niech sobie szansa będzie obniżona-okej.
Ale dla graczy grających ponad 5 lat i nie zdropili epika powinna być zwiększona, a dla graczy którzy zdropili 1 lub więcej epików zmniejszana z kazdym dropniętym epikiem. Wtedy mozna by było mówic o jakiejś sprawiedliwości.

A czemu chcesz uzależniać jakieś reduktory dropu w odniesieniu do stażu?
Jakby miało coś takiego wejść to tylko i wyłączenie na podstawie ilości ubitych bosów, a nie czasu w grze...

5 Wrz 2017, o 20:29
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości