Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Pytanie dotyczące zakazu zasiadania oraz słynne 20% czasu. 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie dotyczące zakazu zasiadania oraz słynne 20% czasu.
Witajcie,
Mam takie nurtujące mnie pytanie dotyczące owego zakazu zasiadania oraz liczenia owych 20% czasu wymaganego do połączenia:
Pyt.1.
-Głównym zapisem regulaminu jest, że każde konto należy do firmy Whitemoon Pana Krzysztofa aka Drygu. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego wynika, że każdy gracz włącznie z ekipą zasiada te konta co w związku z zakazem zasiadania podlega karze zbanowania(tak wszystkich xD włącznie z całą ekipą dumy Taernu xd).

Paragraf 9 pkt 2 w skrócie mówi " W przypadku kont, do których gracze uzyskali dostęp przed dniem wejścia w życie niniejszego Regulaminu, zasiadanie będzie tolerowane"
W skrócie: można,można bo było dozwolone,nie można!(niestety zmiany w regulaminie na ten temat jeszcze nie ma- jak to się ma teraz prawnie? Widzimy tylko wzmiankę przy logowaniu i na forum tylko z tematów. Mogę potraktować to jako wybryk hakerski np lub cokolwiek innego i nie brać tych wpisów pod uwagę, gdy nie są zapisane w regulaminie gry? ).

Kolejne moje pytanie:
Pyt.2.
-Do pana HM'a "Regularnie to znaczy grać co najmniej 20% czasu jakąś postacią z każdego z 3-ch kont, które chcesz połączyć."
Czyli żeby mieć pewność oraz zaliczyć owe 20% każdy gracz musi liczyć oraz zapisywać ilość godzin jakie przesiadywał, inaczej tak po prostu usuniecie któreś z kont, gdy nie dopilnuje tych wyliczeń?(ps można od kogoś uzyskać owe informacje ile dane postacie były zalogowane? Czy jeśli komuś zabraknie owego 0.5-1% nie zostanie też to zaliczone i usuniecie którąś z postaci?)
-"Zasada ta nie dotyczy tzw. turniejówek - jeśli postaci te brały udział w turniejach na swój lvl w okresie próby, to warunek będzie uznany za spełniony."
Na jakiej zasadzie określacie czy postać jest turniejówką? Czy jeśli postacią, która czasem na owych turniejach się pojawia(tak nie jest typową tzw "turniejówka") zaliczę turnieje na mój przedział lvl to zostanie ona potraktowana jako owa turniejówka i zostanie zaliczone mi to do łączenia kont?
- Oraz pytanie co ma na celu publikacja nicków wraz z rename na forum osób które zgłosiły się do łączenia kont? Co gdy nie chce by inni gracze znali nicki moich postaci i nie zgadzam się na ich publikacje?
Na chwilę obecną to chyba wszystkie pytania jakie mam, jeśli się gdzieś mylę proszę naprostujcie mnie.
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź:)

Postacie s2: Darcy/EvilQueen
Postać s5: Asione

6 Lip 2017, o 12:01
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie dotyczące zakazu zasiadania oraz słynne 20% czas
1. "Konto oraz wszelkie jego elementy (np. postacie w grze) pozostają własnością usługodawcy, oddaną w użytkowanie graczowi (usługobiorcy) na określonych w regulaminie warunkach."

Czyli jeśli regulamin uwzględnia, że możesz grać w taki czy inny sposób to jest OK. Ostatnie zmiany zabraniają zasiadania, przez co ten zapis moim zdaniem wystarcza, żeby sankcjonować jakiekolwiek zasiadanie po 1.07.2017. Fakt, musi to zostać wpisane w regulamin, tu się zgodzę.

Paragraf 9 oczywiście w konsekwencji do zmiany, żadne zasiadanie nie będzie tolerowane (już nie jest). Generalnie się zgodzę, że regulamin jest nieaktualny i wymaga korekty. Prawnie to ja bym nie roztrząsał tematu, zawsze i tak bez powodu czy uzasadnienia ekipa może Ci zablokować lub skasować konto, oczywiście zgodnie z regulaminem. Poczekałbym spokojnie na aktualizację, myślę, że niedługo to ogarną. W końcu wypadło teraz sporo pracy, TaernCon, prezentacja dema 3D.

2. Wydaje mi się, że tak. HM pisał w temacie o łączeniu kont, w FAQ.

"Pytanie:
Co jeżeli mam 2 konta, ale na drugim nie wyrobię normy (20%)? Nie ma innej możliwości potwierdzenia poza turniejówkami?

Spoiler:
Nie ma innej możliwości. Jeśli gracz nie osiągnie limitu, to konta nie zostaną połączone i jedno z nich będzie trzeba 'uśmiercić'."

"Pytanie:
Gdy ktoś zgłosi chęć połączenia kont, a nie wyrobi normy 20% bo np. wyląduje w szpitalu. Jak Ekipa będzie podchodzić do takich sytuacji?

Spoiler:
Jak nie wyrobi normy to konta nie zostaną połączone, tak stanowią przyjęte przez nas zasady."

"a mam jeszcze takie pytanko : licznik czasu na kontach do połączenia dorzucicie czy gdzieś info się bedzie dało dostać , narazie się to nie przyda ale tak gdzieś pod koniec maja z pewnością paru osobom było by potrzebne

HM:
Nie, nie planujemy dawać, żadnego licznika. Rozumiem, że niektórym by się to przydało, ale i tak robimy głęboki ukłon w kierunku całej tej sytuacji. Bardziej jej wspierać nie zamierzamy."

Info o turniejówkach - nie tylko udział w turniejach jest brany pod uwagę, ale także zbudowanie postaci, ulepszenia, poziom, wyniki. Poniżej cytat HM.

"ElMisiek napisał(a):
Chce złączyć 3 konta ale wszystkie postacie są pod turki.
1. Jeśli wezmę udział każdym z nich w jakimś turnieju to już warunek czasu będzie zaliczony?

HM:
Zasady dosyć precyzyjnie o tym mówią. Jedna rzecz, której nie precyzują to zasady oceny czy konto/postać jest pod turki czy nie. Jeśli ktoś zakłada, że jakąś postacią pójdzie raz czy dwa na turki i to będzie miało być przez nas zakwalifikowane jako postać turkowa to jest w błędzie.
Postacie turkowe można rozpoznać po tym jak są ubrane, jak ulepszone, jak wygląda historia resetów na postaci.
Dlatego jeśli ktoś liczy na to, że zapis o postaciach turkowych to swoista furteczka, to jest w błędzie."

Odnośnie listy - ma na celu weryfikację przez innych graczy, być może ktoś chce przywłaszczyć konta, o czym inni gracze będą wiedzieć. Druga sprawa, że można zweryfikować swoje zgłoszenie, moje na przykład zawierało błąd.

A wystarczy tylko przeczytać FAQ oraz temat o łączeniu ale po co, lepiej założyć nowy ...

Pozdro

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

6 Lip 2017, o 12:43

Podziękowali: DavidEnure (6 Lip 2017, o 13:56)
Profil WWW
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
evilquenn napisał(a):
Pyt.1.
-Głównym zapisem regulaminu jest, że każde konto należy do firmy Whitemoon Pana Krzysztofa aka Drygu. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego wynika, że każdy gracz włącznie z ekipą zasiada te konta co w związku z zakazem zasiadania podlega karze zbanowania(tak wszystkich xD włącznie z całą ekipą dumy Taernu xd).

Paragraf 9 pkt 2 w skrócie mówi " W przypadku kont, do których gracze uzyskali dostęp przed dniem wejścia w życie niniejszego Regulaminu, zasiadanie będzie tolerowane"
W skrócie: można,można bo było dozwolone,nie można!(niestety zmiany w regulaminie na ten temat jeszcze nie ma- jak to się ma teraz prawnie? Widzimy tylko wzmiankę przy logowaniu i na forum tylko z tematów. Mogę potraktować to jako wybryk hakerski np lub cokolwiek innego i nie brać tych wpisów pod uwagę, gdy nie są zapisane w regulaminie gry? ).

Teza o tym, iż każdy gracz zasiada konta Dryga jest ciekawa i przewrotna, ale nieuprawniona. Z jednej prostej przyczyny - Drygu nie zna haseł do kont graczy. Hasła te są zaszyfrowane w bazie danych i nie da się ich podejrzeć - trzeba by łamać szyfrowanie.
Regulamin stanowi, iż zasiadanie 'nabyte' było tolerowane - już nie jest. W tym zakresie na pewno regulamin zaktualizujemy jednak komunikat przy logowaniu do gry nie pozostawia żadnych wątpliwości, zwłaszcza, że był zapowiadany od dawna - jeśli ktoś się będzie tłumaczył wątpliwościami natury hakerskiej to mam prostą radę: niech napisze na support i się upewni czy to atak, czy zmiana polityki w zakresie zasiadania. Zmiana, która zapowiedziana była w maju i wielokrotnie anonsowana PRZED jej wejściem w życie.
A dla wątpiących - nie potrzebuję zapisów o zasiadaniu dla zablokowania konta na które loguje kilka różnych osób - wystarczą mi zapisy o obowiązku trzymania hasła i loginu dla siebie - konta będę blokował z czystej troski o interes użytkownika.

evilquenn napisał(a):
-Do pana HM'a "Regularnie to znaczy grać co najmniej 20% czasu jakąś postacią z każdego z 3-ch kont, które chcesz połączyć."
Czyli żeby mieć pewność oraz zaliczyć owe 20% każdy gracz musi liczyć oraz zapisywać ilość godzin jakie przesiadywał, inaczej tak po prostu usuniecie któreś z kont, gdy nie dopilnuje tych wyliczeń?(ps można od kogoś uzyskać owe informacje ile dane postacie były zalogowane? Czy jeśli komuś zabraknie owego 0.5-1% nie zostanie też to zaliczone i usuniecie którąś z postaci?)
-"Zasada ta nie dotyczy tzw. turniejówek - jeśli postaci te brały udział w turniejach na swój lvl w okresie próby, to warunek będzie uznany za spełniony."
Na jakiej zasadzie określacie czy postać jest turniejówką? Czy jeśli postacią, która czasem na owych turniejach się pojawia(tak nie jest typową tzw "turniejówka") zaliczę turnieje na mój przedział lvl to zostanie ona potraktowana jako owa turniejówka i zostanie zaliczone mi to do łączenia kont?
- Oraz pytanie co ma na celu publikacja nicków wraz z rename na forum osób które zgłosiły się do łączenia kont? Co gdy nie chce by inni gracze znali nicki moich postaci i nie zgadzam się na ich publikacje?
Na chwilę obecną to chyba wszystkie pytania jakie mam, jeśli się gdzieś mylę proszę naprostujcie mnie.

Gracz nic nie musi liczyć/sumować/kombinować - gracz niech sobie gra. Jeśli na jakimś koncie nie gra, znaczy go nie używa/nie potrzebuje i nie musi go łączyć.
Co do uzyskania informacji to nie przewiduję takiej powszechnej procedury - obecnie zgłoszonych do połączenia jest kilkaset kont - my je będziemy sprawdzać po zakończeniu biegu 6 miesięcy kwarantanny od zgłoszenia na support.
Jeśli komuś zabraknie 0,5% to tak, warunek nie zostanie spełniony i konta nie będą mogły być połączone - to jest moje oficjalne stanowisko na dzień dzisiejszy. A realia łączenia kont to zweryfikują i nie wykluczam, że będzie tu jakaś elastyczność.
Turniejówka to nie postać, którą gracz poszedł raz czy dwa na turniej (bez znaczenia czy coś wygrał czy nie). Turniejówka to postać wielokrotnie resetowana, posiadająca szereg ulepszonych/wyexpionych przedmiotów głównie na potrzeby turniejów. Celem tego wyjątku jest umożliwienie osobom, które zainwestowały bardzo dużo środków w stworzenie takiej postaci, na dołączenie jej do swojego konta.
Publikacja jest z jednej strony dopełnieniem transparentności całego procesu, a z drugiej bezpiecznikiem - gracze siłą rzeczy wiedzą dużo więcej o prawdziwej historii danego konta - dlatego mają możliwość przeglądać rejestr pod kątem ewentualnych nadużyć i je nam zgłaszać na support. A to czy to Ci się podoba czy nie, że rename i obecny nick jest na forum to niestety kwestia gustu - ani to dane osobowe, ani prawa autorskie. Przykro mi, że być może jest to dla Ciebie jakiś dyskomfort, ale jest on niestety konieczny dla zapewnienia pełnej transparentności procesu łączenia.

I na koniec - zasadniczo wszystko jest w FAQ na forum, ale skoro mnie wywołałaś a pewne niuanse mogą być niezrozumiałe to wyjaśniam jak wyżej.

6 Lip 2017, o 12:59
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za odpowiedź, wywołałam Ciebie ponieważ głównie widzę ty się tym zajmujesz i odpowiadasz na pytania więc chyba najlepiej pytać osoby, która ową rzeczą się zajmuje:)
Może i jest to teza ciekawa i wywrotna, ale lekko trafiona. Drygu jest właścicielem tych wszystkich kont my je poniekąd wszyscy zasiadamy tak :). Co do zakazu zasiadania to taka zmiana regulaminu już powinna być jeśli dana "ustawa" weszła już w życie zgadza się?.
Co do owego liczenia to nie zgadzam się z Tobą(tak wiem popisać sobie mogę xD), mam postacie którymi gram bardzo mało ale gram i w które wpakowałam masę czasu(lekko odstawione bo chce przyexpić inną postać, bądź coś, bądź coś- jak bym stwierdziła, że nie chce nią grać i nie będę to sama mam od tego przycisk usuń), nie powinno być coś takiego wyznacznikiem(ps jeśli ktoś chce konto połączyć to chyba jasne jest, że będzie lub ma na celu gre danymi postaciami). No ale niestety nie mi decydować o tym :) Szczerze to przy założeniu jeśli braknie mi tego minimalnego % i przez to mam stracić któreś z kont(uśmiercicie je) nad którymi długo pracowałam chciała bym mieć jakiś dostęp do informacji i możliwość podliczenia jaki % czasu na danym koncie byłam, by przez to nie stracić go (to że na którymś koncie gram mniej lub odstawiłam je na jakiś czas nie znaczy, że na nim nie gram w ogóle bądź nie będę).
To chyba tyle, a co do reszty dzięki za wyjaśnienia.

Postacie s2: Darcy/EvilQueen
Postać s5: Asione

6 Lip 2017, o 13:51
Uczeń Simona

Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Odpowiedz z cytatem
Ja mam co do tych 20% pewne wątpliwości. Podam przykład teoretyczny
Gracz A gra kontem 1 20min dziennie, kontem 2 10min dziennie - warunek 20% jest spełniony-konta połączone
Gracz B 1 kontem gra 5h dziennie, kontem 2 1h dziennie - warunek 20% nie jest spełniony - konto 2 gracza B jest "uśmiercone"
Nie uważacie że to dosyć niesprawiedliwe ? Nie można by dla zabezpieczenia takich kont wprowadzić dodatkowy warunek np. jeśli konto nie uzyskało tych 20% ale było aktywne powyżej określonych X godzin w okresie próbnym to również zostaje połączone ?

6 Lip 2017, o 18:03
Moderator Forum
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 213 razy
Otrzymanych podziękowań: 841 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Ale jakie wątpliwości? Nie ma żadnych, jest warunek 20% czasu, niezależnie od wymiaru godzin. To jest po prostu twoje życzenie na zmianę warunku. Wszyscy dobrze wiedzieli od kilku miesięcy jakie są zasady, jaki jest warunek, a teraz drążenie tematu.

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.

6 Lip 2017, o 18:09
Profil WWW
Uczeń Simona

Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Odpowiedz z cytatem
Ale nie wszyscy są wstanie stwierdzić czy spełniają ten warunek, przez co może dojść do uśmiercania kont, które wbrew pozorom były dużo bardziej aktywne niż konta innych graczy. Nie jest to moje życzenie na zmianę warunku, a dodanie alternatywnego warunku dla takich osób jak gracz B z mojego przykładu.

6 Lip 2017, o 18:19
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 403 razy
Odpowiedz z cytatem
po co Łączyć Konta na Których nie gracie? 8-)

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

6 Lip 2017, o 19:18
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Neonufka napisał(a):
[...]Nie można by dla zabezpieczenia takich kont wprowadzić dodatkowy warunek np. jeśli konto nie uzyskało tych 20% ale było aktywne powyżej określonych X godzin w okresie próbnym to również zostaje połączone ?

A te X godzin to konkretnie ile? I rozumiem, że chcesz ustawić sztywną wartość, np. 10 godzin - i jeśli ktoś logował minimum te 10, to konta łączymy, nawet jeśli te 10 nie stanowi 20% całej aktywności w grze i stanowi np. 1% tej aktywności?
Bo jeśli tak, to gwarantuje Ci, że natychmiast znaleźliby się tacy, co by takie postaci zostawiali na noc w gildiach, tylko dla nabicia limitu godzin - a potem hulaj dusza piekła nie ma...

I tak, to jest zmiana warunków łączenia kont. I nie, nie wprowadzimy takiej modyfikacji bo byłoby to jawne zaproszenie do kombinatorstwa.

6 Lip 2017, o 19:31
Uczeń Simona

Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Nick w grze: Dervis
Odpowiedz z cytatem
Od kwartału temat łączenia kont jest i zaczyna się jęczenie- a czemu 20% a nie 19, jak napisze 19 to czemu nie 18 i tak w koło macieju. Niech admini już to posprawdzają pobanują martwe konta i wreszcie wróci normalność.

6 Lip 2017, o 19:32
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości