Odpowiedz  [ 330 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
 Zaproszenie do dyskusji: Update 1/2.03.2017 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zaproszenie do dyskusji: Update 1/2.03.2017
Tak z moich obserwacji.
Walki w krainie 110+ trwają bardzo krótko, ktoś zyskuje przewagę to druga strona szybko rezygnuje. Zazwyczaj przegranymi są czaszki, bo jest ich zwyczajnie mniej. I tak patrząc na chęci do tego pvp wśród moich, to są one bardzo średnie. Kiedyś to było tak, że tarcze przeszkadzały wejść na moranę, no to próbowaliśmy się dostać, nie udawało się przepędzić, no to walka stawała się celem samym w sobie. Wracało się do walk nawet jeśli przewaga przeciwnika była znaczna. Teraz szkoda na to czasu (status rośnie wolno) i esek (które drożeją i są coraz trudniej dostępne), lepiej zrezygnować i iść adma czy coś.
Nie ma walk, tylko łapanki. Taki mo z rycem (którzy obecnie tworzą zabójczy duet jeśli chodzi o łapanki) stoją sobie na stoku albo na płasko i łapią pojedynczych ludzi, którzy mają jakąś czaszkę nad głową. Tak było i kiedyś, ale obecnie walki między frakcjami w bardzo dużej mierze ograniczają się tylko do tego (i to w zasadzie jest jednostronne, bo wyłapujących kogoś czaszek praktycznie nie widuję). O ile to można nazwać walką między frakcjami, bo w sumie niczym się to nie różni od dawnego wyłapywania nubków po drodze na zieloną, by wbić czachę. Zorać w rundę, nabić status, a często przy okazji walnąć w walce jakimś chamskim lub nieprzyjemnym, ale niekaralnym tekstem. A bardziej wyrównanych walk praktycznie nie ma.
Jakiejś spójnej konkluzji brak. Na pewno nie jest to to samo co było przed zmianami, raczej jakaś marna wykrzywiona karykatura.

21 Lis 2017, o 05:42
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Obiektywnie patrząc na całe zagadnienie to zgodzę się z luky - PvP jest bardziej wyrównane, nie ma zabijania w rundę na marnych %, szczególnie w przypadku MO, trochę bardziej widać wpływ EQ, bardzo widać różnicę lvli, trochę brak widocznej różnicy w wyexpieniu psycho, na tym polu niestety mało się zmieniło.

Na pewno nie zgodzę się z Budda - PvP w żadnym wypadku nie wróciło, wszystko jest, tak jak trafnie napisał Kerklis, efektem łapanek na Stoku albo Płaskowyżu. I cała walka sprowadza się do bicia mniej licznych przez bardziej licznych.. Bo w równym PvP bez doskakiwania i w dobrze skomponowanej drużynie wszystko jest możliwe, wtedy już nie ma dominacji jednej ze stron. Bardzo dużo osób, które niegdyś aktywne w PvP i potrafiące bić się godzinami rezygnując z bosów, dało sobie spokój z tą formą gry - i od razu odbije kontrargument "bo są nieogarami i mają lipne EQ".. sory, ale wśród topowych aktywnych graczy jeśli chodzi o rankingi statusu nie ma czegoś takiego jak nieogary bądź braki w EQ zarówno po jednej jak i po drugiej stronie.

Także podsumowując sytuacje na Larkas - zdarzają się jakieś dłuższe walki na Stoku, ale nie widzę w tym żadnej frajdy tak jak było np. przed rokiem. Raczej już nie wróci sytuacja gdzie na TSach siedziało po 40 osób na jednym kanale i każdy świetnie się bawił orając przeciwników, którzy nawet będąc w mniejszości nadal składali 5tki i wychodzili do walki. Teraz osoby które organizują te walki i starają pokazać jacy to oni nie są mocni to w większości niewyżyta gimbaza (bez obrazy nikogo) utrudniająca wyjście na wyprawy drugiej ze stron i zachowująca się jak chamy w walkach. Starych wyjadaczy PvP, po za nielicznymi wyjątkami, ani widu ani słychu :)

Pozdrawiam i czekam na reformę PvP vol. v2 - może taką z profitami dla każdej ze stron, a nie tylko kolorowym znaczkiem nad głową utrudniającym poruszanie się po mapach.

21 Lis 2017, o 10:07
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 217 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Rughes
Odpowiedz z cytatem
No to faktycznie, może że ze strony tych co ciągle obrywają tak to wygląda, ale jest sporo czaszek co łapią i to też nie raz po kilku na 1, w ostatnim czasie wiele razy zaatakowało mnie 2 czy 3 i po 3-4 rundach jeszcze doskakiwali do nich następni, więc bez przesady że łapanie jest jednostronne. Też nie zgodzę się z tym, że jedna strona się szybko poddaje, ostatnio na stoku walki trwały około godziny, obie grupy zbierały się w 5 i nie poddawały. Status się zbiera wolno? Ja w 2 dni od -2k wbiłem go do -10k, zajęło to może ze 3h, a jak mówicie że tarcz jest więcej to i łatwiej powinno się go wbijać wam. Racja jest że czachy teraz odpuściły, ale to tylko i wyłącznie wasze decyzje, kiedyś byliście bardziej zgrani niż tarcze i to wam dawało sporą przewagę, to że macie fanaberie że teraz pvp to zło i że pvp umarło, to tylko przez wasze podejście i myślenie, bo serio można się dobrze pobawić w to. Łapanki były zawsze, rzadko kiedy było pvp bez doskakiwania, więc to też argumenty nie trafne. Nic się prawie nie zmieniło, to wy tworzycie te zmiany.

21 Lis 2017, o 10:55
Inżynier
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 158 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Nie obrywamy za każdym razem :D Obrywamy zazwyczaj wtedy, kiedy jest was 2-3x więcej, no czyli tak patrząc przez pryzmat gracza logującego codziennie, to każdego dnia macie przewagę w liczebności :D Mnie to tak na prawdę wcale nie rusza, bo i tak mogę grać tak jak mi się podoba, ale znalezienie na Larkas 10 osób chętnych na orkę wśród czach graniczy ostatnio z cudem. Cóż począć, takie życie. Wiele osób skończyło też grę nie z powodu PvP, ale z braku nowości, zastoju bądź z przejedzenia treścią, a były to osoby które bić się lubiły.
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, wg mnie PvP jest teraz nieatrakcyjne, ale może mam zaburzony pogląd z racji tego, że nie jest ono równe na Larkas.

21 Lis 2017, o 12:38
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 167 razy
Nick w grze: CassidyM
Odpowiedz z cytatem
Ja piszę z własnej perspektywy, o tym co ja widzę, może się to różnić z tym, co widzisz Ty. Być może dlatego, że ja prawie nie gram w weekendy, kiedy ludzi na serwerze jest najwięcej, może wtedy coś się dzieje więcej w pvp. Nie opiszę czegoś, czego nie widzę.
Moje doświadczenia z pvp w ciągu ostatnich miesięcy sprowadzają się do tego, że jakaś dwójka łapie mnie na płasko/stoku, ubija mi peta, po czym jest coś w stylu "hehehe, ubiłem ci peta", a następnego dnia replay i tak w kółko. Drugą sprawą jest przeszkadzanie w dojściu na moranę, co zazwyczaj kończy się niepójściem na nią, ale też nie kończy się jakąś zażartą walką. 15 minut i po sprawie - odpuszczanie i zmiana planów wyprawowych.
Zarzucanie fanaberii i złego myślenia... Cóż, żyjemy w Polsce, a nie Korei Północnej, więc każdy może lubić i nie lubić tego, co mu się żywnie podoba. ;) Ja się jakoś nie zamierzam zmuszać do polubienia czegoś, co na obecnym etapie do mnie nie przemawia. Może się to kiedyś zmieni, jak wejdą jakieś profity z pvp, bo na razie to jest, jak napisał Kerklis, tylko chamówa i utrudnianie gry.

22 Lis 2017, o 02:52
Uczeń Simona

Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: Quis
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Na dunebie pvp również nie wróciło, ale dużo łatwiej jest rozróżnić tych którzy chcą się orać od pozostałych. Ci którzy orają się bo lubią nie zbijają już sobie reda/blue/tasaka. W sumie widać ich jak starają się często coś upolować na płasko/kleszczach. Jakieś większe oro jedynie występuje w przypadku kanara/lochy w godz. 16-22 jak jest więcej ludzi.

Jeśli chodzi o moreny to zarówno przed instą jak i na inscie nie zaobserwowałem już dawno oro. Akt "nienawiści" ogranicza się raczej do braku przekazania odłamków jakiemuś pt. Mało ludzi- mało dewiacji. Zresztą stanowisko supportu na naszym serwerze jest jasne: jeśli weszli wam na instę i zepsuli wyprawę to zepsujcie im też! Oko za oko, ząb za ząb. W regulaminie nie ma nigdzie napisane, że nie można orać kogoś przed instą/ na inscie/ po tym jak brama padnie. Takie zachowania nie są karane. Wejście na inste postacią na której zalegają raki w celu choćby kradzieży kulek przeszkadzaniu drugiemu pt wejścia na morene jest jak najbardziej możliwe i niekaralne - no w końcu ich bardziej zaboli bo zapłacili za raki.

22 Lis 2017, o 09:38
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
O ile MSL w pvp jest do siebie zbliżony , walki trwają dłużej i są ciekawsze, ale takich walk jest mało. Patologia szerzy się pod karczmą , tam gdzie w pvp bawi się low i mid lvl, trafić na wyrównane pvp grupowe jest tam bardzo ciężko, prawie zawsze znajdzie się jakiś znudzony 140 lvl co wpadnie i bez żadnych konsekwencji przeszkadza innym. Za to walk pvp przed Kemelak zdecydowanie mniej jak przed zmianami.

29 Lis 2017, o 02:04
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 343 razy
Otrzymanych podziękowań: 403 razy
Odpowiedz z cytatem
@up ale ekipa ma gdzies mniejsze lvle, bo trzeba czyms zajac nudzacych sie h lvlow zeby nie plakali o trzy de

Jeśli biorę udział w jakiejś dyskusji i mam rację to mi to wystarcza. Nawet jakby po drugiej stronie był cały tłum. Bo wiadomo, że liczy się jakość, a nie ilość. A lvl i godziny spędzone w grze nie robią na mnie wrażenia.

29 Lis 2017, o 03:45
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Alban
Odpowiedz z cytatem
Z tego co zauwazylem i rozmawialem ze znajomymi to pvp nie ma sensu rozumiem oslabic pvp ale jak mozna to tak spierniczyc? Czemu do testowania tego nie wzieliscie osob co spedzaly po pare godzin na stoku lub mrocznym zakatku ? Na Mrocznym zakatku mozna spotac tylko nobki nabijajce na sobie status planujecie cos zrobic zeby to miejsce wrocilo do łask ?

29 Lis 2017, o 12:07
Uciekinier Taernijczyk

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: crix
Odpowiedz z cytatem
dawno nikt nic nie napisal w temacie :) ale skusze sie na pewna sugestie albanek pod kem juz nigdy nie wroca wali pvp a to z prostej przyczyny jak 110lv bije teraz 130lv+ po 200 max to jaki jest sens walki tylko daje ci to irytacje a nie satysfakcje .ja osobiscie dalej szukam okazji do walk pvp mimo ze grajac sheedem bez epika bije po 200 z poczatku mnie to irytowalo co spowodowalo wylogowaniem z gry na 7 miesiecy dzis juz w sasadzie sie tym nie przejmuje zaluje tylko ze mam sheeda ktory jako jedyna profesja potrzebuje 900kk by cos w pvp znaczyc

17 Maj 2018, o 13:47
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 330 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości