Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Nowa opcja handlu z graczami - Domy Aukcji 

Chcielibyście coś takiego? :)
TAK 50%  50%  [ 17 ]
NIE 44%  44%  [ 15 ]
NIE WIEM 6%  6%  [ 2 ]
Razem głosów : 34

Nowa opcja handlu z graczami - Domy Aukcji 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 217 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Rughes
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa opcja handlu z graczami - Domy Aukcji
To równie dobrze możesz wyłapywać ludzi z kurczaka czy globala i zawierać też znajomości :p

24 Maj 2016, o 00:08
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 231 razy
Otrzymanych podziękowań: 63 razy
Nick w grze: Voliene
Odpowiedz z cytatem
Jeean napisał(a):
Nerthar napisał(a):
Może niech Taern pozostanie oryginalny w temacie handlu...

Zgadzam się całkowicie. Obecnie mamy do czynienia z wolną wymianą handlową. Wystarczy tylko okno czatu. To przybliża graczy. Nie potrzebna tutaj żadna sterylna forma sprzedaży. Jest to wielki przywilej tej gry w odróżnieniu od innych. Tak bym to zostawiła.

Zgadzam się z Jeean. Tak, to przybliża graczy, prawie zawsze rozmowę handlową poprzedza "hej", "Cześć" itp. Nie bądźmy już tak zmechanizowani, bo zacznie się jak w większości gier, po prostu zmechanizowane zarabianie i tylko ładowanie w postać i nic więcej... Na dodatek wtedy jeszcze bardziej wybiłby się resell.

Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem

W Taern gram od: 2012-05-05

24 Maj 2016, o 07:17
Walczący z drzewcami

Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Odpowiedz z cytatem
Macie absolutną rację! Te wszystkie pliss selnij za dfa ka, mam tylko tysionc golda, no plis nie mam wiencej, ... ubogacają relacje między graczami. Co z tego, iż platforma aukcyjna skróciła by proces handlowy, ujednoliciła ceny, zapewniła odpływ złota z gry, zapobiegła podbijaniom cen przez wymyślonych chętnych, a przede wszystkim zlikwidowała roszczeniowych żebraków. Męczmy się dalej, wszak pliskacze tworzą klimat :lol: .

24 Maj 2016, o 07:30

Podziękowali: Torkil (24 Maj 2016, o 11:27)
Inżynier
Awatar użytkownika

Podziękowano: 217 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Rughes
Odpowiedz z cytatem
Ja zdecydowanie wolę wejść do budynku otworzyć listę wystawionych na aukcje przedmiotów, znaleźć to co mnie interesuje, dać tyle ile mogę i wyjść grać dalej czekając na koniec aukcji, lub wstawić przedmiot i normalnie latać bossy czekając aż go zlicytują :P zamiast ciągle spamować handlowy co kupie, co sprzedam, a potem siedząc na inscie użerać się z ludźmi co poganiają zebym ją skończył szybciej bo oni chcą kupić... albo lecieć szybko do konwo gdzie nagle koleś mi wyloguje i do handlu nie dojdzie. Ja w domu aukcyjnym widze same plusy, bo nawet jak ktoś chce sobie pogadac ze sprzedającym i sie dogadać co do ceny to na takim targowisku mógłby znaleźć jego nick i do niego napisać.

24 Maj 2016, o 07:38
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Obecny system handlowania ma sporo wad, istny raj dla spekulantów i kombinatorów, którzy manipulują cenami. Brałem kiedyś udział w aukcji, sprzedający po otrzymaniu oferty na rarka odpisywał do kupującego, że koleś "X" daje 500K więcej i czy ten przebija ofertę konkurenta. Oczywiście koleś "X" był podstawiony przez sprzedającego i jego celem nie było kupno towaru tylko podbijanie ceny.

Moim zdaniem taki dom aukcyjny, który za wystawienie towaru na aukcję pobierał by prowizję np. 10% od sprzedaży oraz wymagał od uczestników wpłacenia wadium ukrócił by nieetyczne praktyki naciągaczy. ;)

24 Maj 2016, o 17:11

Podziękowali: Exalibur (24 Maj 2016, o 20:51)
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Ghaar
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
dokladnie , powinien byc dom aukcyjny jak w wielu grach.Sprzedawanie na czacie to zenada.
Raj dla naciagaczy i tyle w tym temacie.

24 Maj 2016, o 20:50
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Hard napisał(a):
Obecny system handlowania ma sporo wad, istny raj dla spekulantów i kombinatorów, którzy manipulują cenami. Brałem kiedyś udział w aukcji, sprzedający po otrzymaniu oferty na rarka odpisywał do kupującego, że koleś "X" daje 500K więcej i czy ten przebija ofertę konkurenta. Oczywiście koleś "X" był podstawiony przez sprzedającego i jego celem nie było kupno towaru tylko podbijanie ceny.

Moim zdaniem taki dom aukcyjny, który za wystawienie towaru na aukcję pobierał by prowizję np. 10% od sprzedaży oraz wymagał od uczestników wpłacenia wadium ukrócił by nieetyczne praktyki naciągaczy. ;)
Exalibur napisał(a):
dokladnie , powinien byc dom aukcyjny jak w wielu grach.Sprzedawanie na czacie to zenada.
Raj dla naciagaczy i tyle w tym temacie.

Nie wiem o jakich "nieetycznych praktykach" i "naciągaczach" macie na myśli, przecież każdy gracz z góry wie już przed kupnem ile maks. może dać za dany przedmiot, a czy ktoś na cenę wystawioną przez sprzedającego się zgodzi to inna bajka, i to że gracze jawnie oszukują iż mają ofertę której nie mają, nie obliguje do jej ewentualnego przebijania. Za jakiś czas i tak wystawi ponownie swój przedmiot i niekoniecznie z "ceną do przebicia" :) Co do samego "domu aukcyjnego".. było to już wałkowane tyle razy że szkoda się rozpisywać, właściciel gry stwierdził że "nie", i właściwie nie rozumiem czemu, bo przy drobnych zmianach w porównaniu z innymi produkcjami, komunikacja między graczami nie ucierpiałaby w najmniejszym stopniu, a możliwość sprzedaży byłaby kilkukrotnie łatwiejsza i szybsza niż teraz. A przecież o to chodzi żeby kasa "wypływała" i "znikała" z serwerów, szczególnie będzie sprzyjać temu pewien system opłat który opisał Hard.
Twórcy gry boją się że gracze szybciej się ubiorą i nie będą kupować platyny by zdobyć dany przedmiot? Przecież to bez sensu co napisałem :) Wiadomo że jak coś trudniej kupić to analogicznie tej platyny się nie wyda tak szybko/lub wcale. Istnieje też pewna hipoteza że chodzi o to by znaczna część graczy nie zdobyła najnowszego ekwipunku z najnowszych bossów w miarę szybko, by mieli dalszą "radochę" z bicia po xxx raz tych samych pikselowych istot, właśnie po to by dalej je bić i nie marudzić że nie ma co zdobywać, nie ma nowych potworków, wszystko odkryte itp. Problem w tym że to już jest, już gracze odpływają bo na 90lvlu zdybyli swój możliwy maks, a dalej nie mają chęci oglądać tych samych obrazków by pójść na Htagę czy dojść wreszcie do Beirn, end-game'owej w tej chwili krainy.. A jeśli chodzi o co innego to szczerze nie mam pojęcia co to mogłoby być, chyba że "nie bo nie" ale wtedy to jest tym bardziej niezrozumiałe bo tracą WSZYSCY, od graczy po twórców.

Sam osobiście w pewnej grze widziałem przedmiot w owym "domu aukcyjnym", z ceną "kup teraz". Impulsywnie wręcz wysłałem sms by zdobyć odpowiednią sumę. Niech będzie możliwość dodania zmiany ceny minimalnej przez sprzedającego, co zachęca do komunikacji z danym graczem: "Cześć, chciałbym kupić ten Arcan, tyle że za 550k nie 1kk, dałoby radę coś zmienić? - "Hi, nie, jak wygrasz licytację to kupisz, jak nie to kupuj teraz lub wcale.." - "Pójdźmy na kompromis, 700k i masz z głowy ten Arcan w tej sekundzie :)" -"wybacz, jak wygracz licytację za 700k to bierz :)" {BONUS - skrócona wersja rozmowy}: "yo wystawirz za 550k? - "nie" - "nq" {Dziś wygląda to bardzo podobnie- "sell 60 mięsa 1:100k" - "1:50?" - "nq" - mniej więcej tak wygląda statystyczny dialog podczas sprzedaży na Ostlor, normalnie chce się handlować :) Na palcach jednej ręki można wyliczyć rozmowy w których ktoś użył więcej niż 1 słowo/2 cyferki w odpowiedzi, i niech mi nikt nie mówi że to wystarczy, wszak nawet jak czasem wchodzi się do obory mówi się krówkom "cześć moje maleńkie, jak się macie?" to już jest 6x lub 3x więcej wyrazów niż statystyczny gracz pisze do gracza (żywego człowieka z problemami większymi niż cena sprzedaży mięsa z Alphy w Taernie)

Naprawdę wszystkie argumenty "przeciw" zostały już dawno obalone, i jeśli nawet owe mityczne "targowisko", vel "dom aukcyjny", miałoby być po owym 3d lub legendarnych podklasach - potwierdzone oficjalnie, to już by był pewien optymistyczny akcent i nadzieja, która umiera ostatnia ;)

26 Maj 2016, o 23:01
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
A co z nowymi graczami?

Ten system owszem usprawni itp. itd. nie muszę pisać, ale na tym wszyscy będą bardzo dużo zarabiać, i jak pisałem, prawie jedyną metodą zarabiania będzie resell. Jeśli moja teoria się sprawdzi, że wszyscy na tym zarobią, to co z nowym graczem???

wiecie jaka będzie różnica, między nowym, a starym graczem? Ten nowy będzie tylko "mięsem armatnim" . Bity w PvP, nie brany na bossy.

Może moja teoria się nie sprawdzi, ale istnieje inna, podobna gra do Taern, i widziałem, jak tam funkcjonuje to wszystko. Jak wcześniej pisałem: mechaniczne zarabianie, i tylko wbijanie w eq, byle tylko się wybić.

Ale zresztą, każdy ma swoje zdanie. Czy wy macie racje, czy ja, czy inni, i tak jak pisano już, właściciel nie chce targowiska/domu aukcji itp. Więc możemy tu bić się na argumenty, ale to nic nie da.

Czy więcej człowiekiem

28 Maj 2016, o 09:07
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Ghaar
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
wiecie jaka będzie różnica, między nowym, a starym graczem? Ten nowy będzie tylko "mięsem armatnim" . Bity w PvP, nie brany na bossy.

a co ma piernik do wiatraka ?
Bedzie po prostu przejrzysciej , i latwiej dla nowych graczy./Co spowoduje ze wiecej nowych graczy dojdzie do gry.

4 Cze 2016, o 06:46
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Exalibur napisał(a):

a co ma piernik do wiatraka ?
Bedzie po prostu przejrzysciej , i latwiej dla nowych graczy./Co spowoduje ze wiecej nowych graczy dojdzie do gry.

Musiałbyś/musiałabyś na to w praktyce popatrzeć. Na tym domu aukcyjnym nie tylko będzie "przejrzyściej", ale wszyscy gracze na tym zarobią. A nowy, biedny gracz, będzie jedyny biedny...

Czy więcej człowiekiem

4 Cze 2016, o 07:23
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości