Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Przełom czatu oraz mechaniki skarg. 

Czy spodobał Ci się pomysł? Jak tak to który?
Opcja CZAT. 0%  0%  [ 0 ]
Opcja CZAT - ZŁÓŻ SKARGĘ. 4%  4%  [ 1 ]
Opcja POMOCNICY / MENTORZY. 0%  0%  [ 0 ]
Opcja CZAT oraz CZAT - ZŁÓŻ SKARGĘ. 8%  8%  [ 2 ]
Opcja CZAT oraz POMOCNICY / MENTORZY. 0%  0%  [ 0 ]
Opcja CZAT - ZŁÓŻ SKARGĘ oraz POMOCNICY / MENTORZY. 0%  0%  [ 0 ]
Opcja KAŻDY POMYSŁ. 0%  0%  [ 0 ]
Opcja ŻADEN Z WYMIENIONYCH. 88%  88%  [ 21 ]
Razem głosów : 24

Przełom czatu oraz mechaniki skarg. 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: MrVendetta
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Przełom czatu oraz mechaniki skarg.
Witajcie drodzy czytelnicy i czytelniczki, w poście tym chciałbym przedstawić wam swój pomysł, który moim zdaniem rozwiązał by odwieczny problem jednego z programów, którego używa licznie zrzeszona grupa graczy, program ten nosi nazwę "ScrSHU", kilka miesięcy temu dało radę go używać chodzi mi o wersję z (lemurem ninja), teraz ten program to totalna porażka, żeby zrobić SSa człowiek prędzej zje beczkę soli chodzi mi teraz o wersję z "czarnym ryjem lemura", mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Niestety w większości przypadków w owym programie irytujący jest błąd "404" sami powiedzcie czy tak nie jest. Przejdę do opisu mojego pomysłu:
[PS: nie jestem informatykiem, będę pisał w swoim języku, twórcy zajmujący się programowaniem gry zdołają wywnioskować moje "myśli" mam taką nadzieję.]

I
1.CZAT - po wprowadzeniu efektu 3D, wcześniej nie ma sensu wprowadzać tego do życia gry, bynajmniej moim zdaniem.
*przedstawienie pomysłu*: po załadowaniu się klienta gry czat znajdował by się na dole z możliwościu ustawienia wysokości czatu, np. (1/3 - 1/2 - 3/4 - 0/0 "wył") wysokości ekranu

Załącznik:
Opcje czatu 1..jpg

pisząc LOGI mam na myśli zapisywanie danych w grze dzięki której nie trzeba używać żadnych SSów oraz linkowania dzięki stronie (zapodaj.net), wielkie udogodnienie dla graczy, żadnych błędów 404 czy czekania, klikasz w ikonkę "wyślij do supportu" a ekipa gry już otrzymuje informację o petencie. Dla mnie olbrzymie udogodnienie :).

2.ad1 CZAT "złóż skargę", dzięki owym zapisanym na serwerze logom czatu, można by było w szybki, łatwy sposób wysłać skargę na gracza, klikając prawym przyciskiem myszy wyświetlała by się mała ramka, która by wysłała automatycznie log z tekstem toksycznego gracza
Załącznik:
Skarga na gracza 1..jpg

szybka reakcja, mniejsza prowokacja, ułatwienie dla gracza.

II
Teraz coś z innej półki, dyżur pomocników/mentorów/"ojców gry" czy jak by tą rolę nazwać. Administracja mogła by powołać do rekrutacji osoby chętne do pełnienia służby pomocnika (konto to polegało by na stworzeniu kont przez administratora, konto na 150lvl (BEZ MOŻLIWOŚCI EXPIENIA, DOŁĄCZANIA DO GRUPY I ŻADNEJ INTERAKCJI Z OTOCZENIEM OPRÓCZ WSZYSTKIEGO CO ZWIĄZANE Z CZATEM) dla każdego z chętnych zostania ów pomocnikiem. Polegało by to na tym:

1.jedna osoba siedzi na tym koncie (150) i patrzy co się dzieje na czacie, załóżmy złożyłem skargę i osoba ta otrzymuje mój LOG czatu z widokiem co się działo.
Dlaczego kilka osób? Dyżur ten najlepiej byłby prowadzony przez kilka godzin, każda osoba by musiała się podzielić godzinami od której do której, kilka kont podzielonych na strefy (dla nowicjuszy TRENTIS i okolice) (dla średnio zaawansowanych ALARIL i okolice) (dla doświadczonych GÓRY KOLDÓW i okolice) etc.
.

POZIOM 150 PODAŁEM NA PRZYKŁADZIE, MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ 0LVL CZY JAK KTO WOLI DLA LUDZI Z CHORYM UMYSŁEM TO TYLKO PRZYKŁAD!

Mam nadzieję że w pewnym stopniu zrozumieliście mój post, dziękuję za poświęcony czas. Załączam ankietę!.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

1 Maj 2016, o 16:56
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przełom czatu oraz mechaniki skarg.
Z rozmow priv/gildia nie bedzie zadnych logow bo te dane nie sa nigdzie zbierane. Za duzo zachodu dla tak malych korzysci przy tak duzym dodatkowym oblozeniu danymi.

Co do pomyslu drugiego....
Srednia krajowa netto i mogę siedziec, nie łudź się że ktoś za garść platy będzie robił za przysłowiowego murzyna.

1 Maj 2016, o 20:12

Odpowiedz z cytatem
Torkil napisał(a):
Z rozmow priv/gildia nie bedzie zadnych logow bo te dane nie sa nigdzie zbierane. Za duzo zachodu dla tak malych korzysci przy tak duzym dodatkowym oblozeniu danymi.

Co do pomyslu drugiego....
Srednia krajowa netto i mogę siedziec, nie łudź się że ktoś za garść platy będzie robił za przysłowiowego murzyna.

Myślałem nad tym co napisałeś w:
pkt.1 owszem, aczkolwiek chodzi mi o coś na zasadzie "zgłoś gracza" = wysłanie tekstu z prv czy coś na tej zasadzie :P
pkt.2 - nie chodzi mi o realne pieniądze tylko o platynę właśnie, aczkolwiek może i admini by poszli na płatności w PLN :)

1 Maj 2016, o 21:21
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Odpowiedz z cytatem
Dyżury za platynę? Nakarmię za tą platynę rodzinę? Ktoś inny zrezygnuje ze szkoły czy zajęć za platynę?
Sorry ale czy Ty myślisz co piszesz?
Co do pomysłu "zgłoś gracza", z jednego wersu wypowiedzi często nie jesteśmy w stanie wywnioskować o co komu chodziło więc jak narazie ss jest najlepszym sposobem.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.

1 Maj 2016, o 23:09
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 74 razy
Otrzymanych podziękowań: 103 razy
Nick w grze: Kaladin
Odpowiedz z cytatem
Pomysł słaby, chociażby dlatego że zasłaniałby 1/3 mapy,a obserwowanie mapy w łowieniu czempów jest kluczowe.
Co z tego że można wyłączyć?Ja wole mieć czat z boku,widzieć sobie wszystko elegancko i obserwować mapę dziarsko wypatrując czempów 8-) .
Lepszy byłby pomysł podzielenia czatu na handlowy i reszte, jak to w którymś temacie padło, i to by rzeczywiście było użyteczne.
Aha, i nie używaj "bynajmniej" jako "przynajmniej", bo to 2 różne słowa.
A nie używa się słów których się nie zna.

1 Maj 2016, o 23:40

Odpowiedz z cytatem
Black napisał(a):
Pomysł słaby, chociażby dlatego że zasłaniałby 1/3 mapy,a obserwowanie mapy w łowieniu czempów jest kluczowe.
Co z tego że można wyłączyć?Ja wole mieć czat z boku,widzieć sobie wszystko elegancko i obserwować mapę dziarsko wypatrując czempów 8-) .
Lepszy byłby pomysł podzielenia czatu na handlowy i reszte, jak to w którymś temacie padło, i to by rzeczywiście było użyteczne.
Aha, i nie używaj "bynajmniej" jako "przynajmniej", bo to 2 różne słowa.
A nie używa się słów których się nie zna.

Ostre słowa ^^ ale jak powszechnie wiadomo... sam sobie dokończ :)

2 Maj 2016, o 14:42
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piekło
Podziękowano: 79 razy
Otrzymanych podziękowań: 75 razy
Nick w grze: Achaja
Odpowiedz z cytatem
W ankiecie zaznaczyłam opcję "żaden z wymienionych" - coś w tym musi być skoro aż 86% jest tego zdania. Intencje masz z pewnością dobre, ale sam pomysł jest dość kiepski i mało praktyczny. Prawdopodobnie po takich "zmianach" zrezygnowałabym z moderatorki. Nie będę brutalna ale będę szczera - uważam to za kompletny chaos, który został napisany "na kolanie" 5 minut temu.

Nezorf napisał(a):
"ScrSHU", kilka miesięcy temu dało radę go używać [...] Niestety w większości przypadków w owym programie irytujący jest błąd "404" sami powiedzcie czy tak nie jest.

Tutaj się zgodzę. Choć nowa wersja SHU często wywala irytujący error 404 to nie jest to zły program. Polecam pobranie starszej wersji lemura lub wybranie innego programu. Dzisiaj mamy do wyboru szeroką paletę darmówek, wystarczy poświęcić 5 minut i poszperać w przeglądarce.

Nezorf napisał(a):
[...] zapisywanie danych w grze dzięki której nie trzeba używać żadnych SSów oraz linkowania dzięki stronie (zapodaj.net), wielkie udogodnienie dla graczy, żadnych błędów 404 czy czekania[...]

Zapominasz kolego, że w niektórych przypadkach użycie screena jest wręcz obowiązkowe. Nie wszystko dzieje się na chacie - czasami zauważysz podkładanie się na czarnym, możesz mieć zawieszonego peta/brak skrzynki ze zlecka/utkniesz w inście lub nie będziesz jej miał/cokolwiek innego. Jak potem będziesz dochodził swoich racji na supporcie jeśli usiłujesz wyeliminować funkcjonowanie w grze screenów? Korzystanie z tych programów już tak się upowszechniło, że zmiana tego modelu zakrawa na samobójstwo.

Zapewne wymagałoby to również zmian w uprawnieniach Ekipy. Nie sądzę, że zwykły moderator otwierałby sobie jakiś panel "skargi z chatu" i cisnął po zgłoszeniach. Takiego panelu nawet nie ma. Co z graczami zaprzyjaźnionymi ze starym systemem zgłaszania skarg? Moderator ma kogoś olać "bo jest przycisk"?

Nezorf napisał(a):
"złóż skargę", dzięki owym zapisanym na serwerze logom czatu, można by było w szybki, łatwy sposób wysłać skargę na gracza, klikając prawym przyciskiem myszy wyświetlała by się mała ramka, która by wysłała automatycznie log z tekstem toksycznego gracza

Jedno słowo: chaos. Czy po jednej linijce tekstu jesteś w stanie określić co miało miejsce 60 sekund temu? O ile dzisiaj jestem w stanie poprosić o screeny z całej rozmowy lub będąc online przypatruję się sytuacji na chacie - o tyle patrząc na takie zgłoszenie nie mam możliwości sprawdzenia kto zaczął i dlaczego. Owszem, jest możliwość wyciągnięcia czegoś takiego jak logi z chatu ruchomego - trzeba do tego jednak osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Twój pomysł dołożyłby nam obowiązków. Nie ukaram czegoś sprawnie w 5 sekund tylko będę czekać 24h na logi z kilku sytuacji.. A co z samą skargą? Janek i Zenek rzucają w siebie błotem ale skarga jest tylko na Janka. Rozumiem, że Zenka mam olać nawet jeśli rzuca mięsem bo nikt nie pokusił się żeby kliknąć "zgłoś"?

Nezorf napisał(a):
Administracja mogła by powołać do rekrutacji osoby chętne do pełnienia służby pomocnika (konto to polegało by na stworzeniu kont przez administratora, konto na 150lvl (BEZ MOŻLIWOŚCI EXPIENIA, DOŁĄCZANIA DO GRUPY I ŻADNEJ INTERAKCJI Z OTOCZENIEM OPRÓCZ WSZYSTKIEGO CO ZWIĄZANE Z CZATEM) dla każdego z chętnych zostania ów pomocnikiem.

Znajdź mi proszę chociażby 5 osób, które będą chętne siedzieć przez kilka godzin i obserwować chaty bez możliwości pójścia na wyprawę lub zrobienia zwykłego zlecenia. Powiedz mi proszę, gra ma sprawiać przyjemność czy być obozem pracy? Sprawa dyżurów. Spoko - rozumiem, że zwolnisz się z pracy o danej godzinie lub napiszesz swojemu dziecku usprawiedliwienie z powodem "Ola miała dyżur na serwerze Larkas"? Co z pieniędzmi? Narzucasz tutaj kilkugodzinny dyżur: Czy platyna wyczaruje Ci chleb i masło w kuchni? Opłacisz tym rachunki?

Ekipa funkcjonuje obecnie na zasadzie wolontariatu - ale ten wolontariat ma pewien poziom. Logujesz bo masz potrzebę nie tylko wbić lvl, ale też porozmawiać z graczem i udzielić mu pomocy lub wiedzy na dany temat. Ci "pomocnicy" jak ich nazywasz to w moim rozumieniu banda osób, które odbębnią miesięczny dyżur za tysiąc platyny i przyjdą dopiero jak im się ta waluta skończy. Ci "pomocnicy" będą przy tym mieć gracza w poważaniu bo nie są w Ekipie i mają do tego prawo, prawda? Przecież oni tylko mają tylko sprawdzać zgłoszenia.. Bardzo dziękuję za takie osoby, 3x nie.

I na koniec: Chat ma być praktyczny. Nie chcę nieruchomego "kloca" na dole ekranu - wolę pole, które mogę sobie wyregulować i upuścić na ten fragment monitora, który mi najbardziej odpowiada.

VD 126

3 Maj 2016, o 11:41
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości