Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
 Pet Aquaton i inne pewnie też 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych
Podziękowano: 43 razy
Otrzymanych podziękowań: 127 razy
Nick w grze: Jachu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Pet Aquaton i inne pewnie też
Witam.
Poruszmy temat nowych petów recepturowych. Na wstępie zapytam jakim cudem zostały te pety wypuszczone na serwery i od razu kolejne: kiedy będą te pety poprawiane.

Wykonałem peta aquaton, co nie było łatwym zadaniem nawet dla 120+ :)
Jednak trud włożony w wykonanie tego peta nie przekłada się na jego jakość.

Wspominałem już w temacie o zleceniach, że to pety dla rycków, bo tylko oni mogą chronić, dla druidów także, ponieważ będą w stanie go wyleczyć. jednak każde zetknięcie się z jakimkolwiek mobem na 65+ i serią od niego kończy się praktycznie natychmiastowym zgonem, bo resy mają na poziomie psa/petów z I klatki.

Na te pety czekali również gracze, którzy grają bez gildii, oni myślę bardziej to odczują (szczególnie jeśli nie są to profesje rycerz lub druid) - nie na takie pety recepturowe czekaliśmy. Natrudzić i nachodzić trzeba się sporo za nim, dodatkowo po jego wykonaniu, trzeba będzie ciągle odwiedzać wioskę druidów w celu wskrzeszenia go, chyba że ktoś tego peta robi dla ozdoby.

Pet Aquaton:
1. Daje grupową kontrolę oddechu na 1 rundę dodaje nam 1PA, praktycznie niezauważalne korzyści z tego, tym bardziej, że daje ją często na koniec walki. Ustawimy 1 PA i za chwilę go nie widać.
2. Jeśli walka długo trwa, a jakimś cudem potwory na niego nie idą (na szczęście), to pet stoi i nic nie robi zupełnie, dodatkowo całkowicie odsłania defa na uroki.
3. Non stop poprawia debuffy które już wrzucił (głównie dotkliwe co rundę powtarza, a przecież trwa ono 5 rund)
4. Uderzenia niedebuffujące (czyli zwykły atak, wyssanie kondy i rzut głazem) ... mogłoby ich w ogóle nie być, jeśli mają zostać na takim poziomie jakim są.. bez przesady, żeby ten głaz zabierał max 80 hp na marionetce, a ma 65 lvl, dla porównania papug z II klatki, też 65 lvl - bije 4x tyle ze swojego kamyczka, niż aquaton z 'głazu'.
5. Pet z samym rozkazem ma problem z trafieniem w cokolwiek, sądząc po % ma co najwyżej 100 zręki i 50 siły, co przekłada się również na śmieszną obronę, dmg jest absurdalnie niskie.
Pet daje max po 3 kamienie lub 3 ataki z bliska, którymi łącznie zada max 250 HP - bardzo rzadko jednak te ataki występują, jak już wspomniałem pet woli poprawiać debuffy które już wrzucił po kilka razy lub 3 rundy stać i nic nie robić bez obrony na uroki.

Na pewno jeśli chodzi o cenę przepisu i wysiłek który trzeba włożyć w wykonanie tego peta jest nieopłacalny, stąd ludzie zamiast wykonywać te pety, sprzedają je, dochodzi jeszcze różnica poziomowa, gracze 100+ na pewno będą mieli problem z wyexpieniem takiego peta. Zlecenia niby mają być poprawione dla 110+, jednak na pewno z tymi petami recepturowymi nikt w beirn nie bedzie expił, za jastrząbka pet dostaje 3k expa, o ile jastrząbek nie będzie gryzł peta, 2x gryzienie i pet pada, na jeti nawet nie ide, bo sam tam często wywinę orła, a co dopiero pet bez resów.

Co myślicie? zmieniamy czy odstawiamy te pety? piszcie

19 Sty 2014, o 10:25
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Jachu, a ja zapytam inaczej: jakim cudem piszesz o petach kiedy najwyraźniej widziałeś tylko jednego? Jakim cudem oczekujesz innego zachowania, resow czy expienia niż np. u ogara? Gracz który kupi ogara 45 lvl później też będzie miał ten sam problem. Wycieczka z potem na 65 lvl do krwinki 110+ to chyba tylko po to żeby go stracić. Podaj proszę jakieś jego faktyczne wady a nie to co jest elementem całego systemu.
ps.
Może to będzie odkrywcze, ale pety recepturowe się specjalizują i aquaton nie ma zadań związanych z dmg.

19 Sty 2014, o 10:52

Podziękowali: VitekSheed (26 Maj 2015, o 17:08)
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet Aquaton i inne pewnie też
wiem, że nie ma zadań pod damage, to po co je w ogóle ma? czasem 3 rundy stoi bez ruchu i bez defa na uroki - powiedz, jak zachęcić 65-80lvl do robienia tych petów? a oni przecież mają znacznie trudniej niż ja..

ogar jest od 30stego lvla, jest petem, którego można wziąć od razu i nigdzie nie biegając za składnikami, tylko platka potrzebna z recepturą masz inaczej, jest trudniej - niech to się choć trochę przełoży na ten wytwór.

nie da rady poprawić im inteligencji jakoś? są to pety trudniejsze do zdobycia.. nie idziemy do gildii i nie kupujemy ich od razu, nie odbieramy też od razu od NPC, tu trzeba się nachodzić.

Plusem dla mojego wysokiego lvla jest, że mniej ciosów muszę trafić i zadać, żeby mob po przeciwnej stronie padł przed tym jak zabije mojego peta, 65ty lvl na pewno nie będzie miał tyle szczęścia, bo czym dłuższa walka, tym pet się bardziej odsłania a co za tym idzie bardziej obrywa i pada.

19 Sty 2014, o 11:05
Współpracownik Gnarla

Podziękowano: 465 razy
Otrzymanych podziękowań: 171 razy
Odpowiedz z cytatem
Ja jestem w posiadaniu Aquasola,gram łucznikiem aktualny poziom mój to 112 i sytuacja wygląda tak:

1. We 2 czyli ja i pet nigdzie się więcej nie rusze poza Płaskowyżem gdyż pet daje za mały def,co lepsze nie wytrzymuje 2 harpii naraz gdyż jego def wygląda dosyć okropnie (około ciągle 60-65% obrywa lub farci tym unikiem z dystansu,raz mi się zdarzyło że ustawił bez defa).
2. Hity na początku są bardzo małe (póki co ma 67lvl) ,w zależności czym walnie to wychodzi 100-200 i jak walnie piorunem to wyjdzie tak 400-500 no ale to tylko raz użyje i rzadko (tutaj dla przykładu harpie ale na mario to wyglądają hity średnio 200 i piorun 500). Do tego jest obszarówką to sądzę, że powinien mocniej nawalać, ale to może mnie zadowoli na bardzo wysokim lvl.
Po tych 2-ch lvl-ach nie widzę jeszcze różnicy w dmg ale mam nadzięję, że będzie wszystko wporządku i mnei zadowoli
3. Ogółem porównując go do innych petów to przynajmniej przy tym nigdy nie widziałem, żeby stał (ciągle 2 ataki + wyssanie lub 2 buffy i 2x aura cienia), więc tutaj już jest +, ale jak na przykład na 80lvl będzie dalej dawał tylko tyle ataków to raczej będę zawiedziony.

Podsumowanie: Aquasol ma mały def i małe hity póki co,mam nadzięję, że jak podrośnie to będzie lepszy i gdyby nie daily questy to praktycznie nie miałbym jak go expić oprócz mario.

19 Sty 2014, o 11:43
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Inteligencja petów w zakresie PA w def polega na tym, że mają określoną pulę PA ogółem (PAO), potem wydziela się pewien % PAO na PA atak (PAA) i PA def (PAD). PAA są rozdzielane na określone skille i taktyki ataków, PAD są losowo rozdzielane na obronę. Akurat u petów recepturowych standardowo powinny dawać sobie minimum 5-6 PA w obronę, ale nie jest powiedziane że dadzą sobie max w uroki czy w zwarcie - to jest losowo robione... działa to dokładnie na tej samej zasadzie co u mobków i bossów. Dlatego może się zdarzyć że czasami stoi bez defa w urok za to ma maxa w zwarcie i odwrotnie.

Co do zachęcania, znów piszesz w liczbie mnogiej, a najwyraźniej nie masz wiedzy nt. aquasola i aquaery -> o ile wiem, tam nikt nie ma problemu, spodziewam się wręcz, że te dwa pety wkrótce będą masowo zastępować ogary i część petów gildiowych. Pomijam aspekt związany z tym, że wkrótce będzie się opłacało mieć wyexpione kilka petów i korzystać z nich wymiennie, lub... równolegle :P

co do sola:
on nie będzie walił Bóg wie ile - porównajcie go z MO czy łukiem na lvl 65-67 i odpowiednio deszczem i gradem. Czy oni biją dużo mocniej? Do tego przypominam, to jest pet, on ma pomagać a nie wyręczać...

19 Sty 2014, o 11:51
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 47 razy
Nick w grze: Deckard
Odpowiedz z cytatem
Heavenmaker napisał(a):
Do tego przypominam, to jest pet, on ma pomagać a nie wyręczać...

Problem zaczyna się wtedy gdy pet zamiast pomagać wymaga ciągłej pomocy aby mógł przetrwać w walce.

Sam nie posiadam żadnego peta recepturowego (choć składniki i receptura leży w depo). Nie posiadam i chyba posiadał nie będę bo czytając wiele wpisów na forum czy widząc te pety w walce (dzięki filmikom na Youtube) stwierdzam że ich przydatność dla mnie jest żadna. Nic nie przebija kraba i jego umiejętności przeżycia i zbufowania mnie :D.

Popieram również Jacha, tworzycie pety które wciąż najbardziej przydają się rycerzom i druidom ale dla pozostałych profesji są beznadziejne. Liczyłem iż któryś z nowych petów będzie miał jako takie resy i przeżywalność niestety jak widzę nic takiego się nie stało. Krab wciąż koksi.

19 Sty 2014, o 12:06
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
jak wspomniałem, jeden pochroni, drugi podleczy i da wtopę, a reszta?
...
co do tego, nie jest przypadkiem ze najbardziej wyexpione pety (W WIĘKSZOŚCI) mają ryckowie i dr, choć są wyjątki wiem.
Decku wspomniał że ta pomoc zalezy od tego czy pet wytrwa, niekiedy 2 rundy ciężko.

Ostatnio edytowany przez Jachu, 19 Sty 2014, o 12:17, edytowano w sumie 1 raz

19 Sty 2014, o 12:14
Współpracownik Gnarla

Podziękowano: 465 razy
Otrzymanych podziękowań: 171 razy
Odpowiedz z cytatem
Czy MO bije dużo z deszczu na 65lvl? No jak potrafią osiagnąć hity 500-700 z inką no to jednak dużo więcej biją :D Może pet i nie ma wyręczać no ale sądzę, że jako pet recepturowy to jest jakimś wielkim zdarzeniem,mało spotykanym gdyż tylko praca i praca nad nim, więc bardziej bym się spodziewał hitów minimalnych 300-400 na początku, rozumiałbym jeszcze jakby miał podwójne czy bardzo dużo ataków,to wtedy mógłby mieć małe hity ale to tak to póki co jest lipa.
Co do porównywania peta-boss to i również chciałbym zauważyć, że boss zdejmuje tylko dlatego defa,że jest zdebuffowany,pet nie...

Może pet ma być pomocnikiem i nie ma wyręczać ale bez przesady, niech chociaż przeżyje tam gdzie powinien być i w porównaniu do gracza niech przeżyje to co sam gracz bije czyli jak to napisałeś na "65lvl" to wg mnie powinien bić spokojnie 2-jke harpii. Pozatym jak ma pomagać to niech pokaże to, a nie w tym przypadku czuję się jakbym zabierał jakiegoś darmozjada, który mało co robi.

Ostatnio edytowany przez Way, 19 Sty 2014, o 12:26, edytowano w sumie 1 raz

19 Sty 2014, o 12:15
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Way napisał(a):
Może pet ma być pomocnikiem i nie ma wyręczać ale bez przesady, niech chociaż przeżyje tam gdzie powinien być i w porównaniu do gracza niech przeżyje to co sam gracz bije czyli jak to napisałeś na 65lvl powinien bić spokojnie 2-jke harpii. Pozatym jak ma pomagać to niech pokaże to, a nie w tym przypadku czuję się jakbym zabierał jakiegoś darmozjada, który mało co robi.

Dokładnie, a co do tego, że jedne sprawdzają się 'tam', a drugie 'gdzie indziej' - zadaniem debuffera jest ustanie i zbuffowanie, więc musi mieć tę zrękę lub wiedzę, żeby to co ma wrzucić weszło i żeby przeżył, jak wspomniałem wcześniej ja, Way też o tym mówi, tu trzeba się nachodzić i włożyć pracę, a nie tylko iść do NPCa lub gildii i wziąć od razu...

#Edit
@Heaven wspomniałeś o ogarze, jemu przynajmniej HP o 60 rośnie i przy petach recepturowych też to powinno być wprowadzone, że dostaje więcej niż te 60, np. 80 bo wedy przy tych resach by przeżywał, a możnaby te 80HP zatrzymać na 80tym lvlu, potem np. 70 do 100, od 100 40 - coś można pokombinować

Ostatnio edytowany przez Jachu, 19 Sty 2014, o 12:32, edytowano w sumie 1 raz

19 Sty 2014, o 12:20
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 609 razy
Otrzymanych podziękowań: 442 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Rea ma z 10% szans na krytyka - jeśli się zbuffuje i da potężne uderzenie, przypuszczam, że niewyexpiona Grubasowi zadałaby z krytyka do 5k dmg (tym samym dodałaby sobie 750hp). Sytuacja skrajna, jasne, ale pokazuje to potencjał tego peta - patrząc na filmy wydaje mi się, że Rea jest bardziej atrakcyjna od swoich 2 rówieśników. Co nie zmienia faktu, że losowość defa, o której wspomniał HM, do szewskiej pasji doprowadza - jedna, jedyna prośba dotycząca obrony petów (WSZYSTKICH petów) - niech nie mają możliwości do zdjęcia pa z jakiejkolwiek strefy. Nawet większość mobów zawsze coś trzyma na dystans i zwarcie, czemu więc pety mają ściągać sobie def, gdy nawet 1 pa by wystarczył, aby bronić się ze skutecznością rywala rzędu 10-15% - tak bije zdebuffowana ghadira, ale co z tego, jak i tak ubije mi peta na rundę 6 atakami na 100%? Jaki mam wbić jej lvl, aby zapewnić względną przeżywalność np. na wspomnianej wieży? 100+?

Edit: up - coś pomyliłeś. To ogarowi rośnie hp o 40, a recepturkom o 60

19 Sty 2014, o 12:30
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości