Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
 Kara do dropu przy watasze 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Falus
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kara do dropu przy watasze
To przepraszam nie zauważyłem, że ktoś dodał

20 Gru 2016, o 22:24
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Podziękowano: 281 razy
Otrzymanych podziękowań: 253 razy
Odpowiedz z cytatem
Darkhen napisał(a):
Kaldar napisał(a):
Wgl czemu chociaż na wiki nic nie jest napisane na ten temat np chociażby tutaj http://wiki.taern.pl/index.php/Umiej%C4 ... aci#Wataha albo najprościej w karcie z umiejętnościami?

Ponieważ jest napisane na czerwono w zakładce z rarami, zaraz po informacji na temat zmniejszenia szansy przez lvl.

Jest napisane ale nikt nie ma obowiązku szukać w dziwnych miejscach informacji o watasze. Taki dopisek na czerwono powinien być w opisie umki w grze, chociażby coś w stylu:
"UWAGA! Używanie watahy może powodować obniżenie bazowej szansy na drop"
a na wiki powinna powstać oddzielna zakładka o obniżeniu dropa, żeby w google wyskakiwało "OBNIŻENIE DROPA" zamiast "Spis Rarów"
Image

Tak to już jest z wiki tworzoną przez twórców. Dodatkowe informacje ograniczone do minimum, chociaż zostały publicznie podane na forum przez ekipe (HM/Dev). Sekrety tylko dla ludzi co grają bardzo długo i śledzą forum na bieżąco...

Image
Moje Filmiki

20 Gru 2016, o 22:39
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Nick w grze: JeeanD
Serwer: Duneb
Odpowiedz z cytatem
Nie będzie żadnych ikonek sygnalizujących zmniejszenie szansy na dropa. Sprawa jest skomplikowana i ekipa nie chce zdradzić niektórych rzeczy związanych z watahą. HM wypowiedział się dokładnie pod koniec tego tematu i rozwiał nieco wątpliwości viewtopic.php?f=70&t=48810&start=60.

Jedyne co mnie drażni w kwestii zmniejszenia szansy na drop z użyciem watahy, to narzucanie kary już na czyszczeniu insty. Na prawdę boleje nad tym że na co drugim adku, jakiś niczego nieświadomy koksior, ora sobie dojście z 3 petami. Ja nie mogę go za to winić że zmniejsza całemu pt szanse na drop. On nie ma obowiązku czytania forum a w samej grze nie ma nawet wzmianki o zmniejszeniu szansy dropu z użyciem watahy. Takie sytuacje jedynie psują mi dobry humor i zniechęcają do tej gry. Za to macie ekipo ogromny -.

Wracając do czyszczenia insty. Rozumiem obniżenie dropu na samym bosie. Solistą było by zbyt łatwo się wzbogacić gdyby takowej nie było. Ale już kara (bo ja to wole nazwać karą w tym przypadku niż "wyrównaniem szansy") na czyszczeniu insty z mobów z użyciem watahy jest niesprawiedliwa i to ona powoduje najwięcej zamieszania. Zapewne ekipa zdaje sobie sprawę z tego ile gracze wywalają platyny i poświęcają czasu aby zrobić watahę nadającą się na wyprawy po bosa. Dlatego więc kara na czyszczeniu insty jest dla mnie niesprawiedliwa. Skoro ktoś poświęcił miesiące i kilka k platy na pety, to pozwólcie mu chociaż wyczyścić trochę szybciej tą instę bez żadnych konsekwencji.

Parodią odnośnie watahy jest dla mnie smok Waldek ;) . W zasadzie jego insta to kawałek jego placyku i on sam. Studnia i sala Alkazara to nie jest jego instancja. Może się tam spotkać cały serwer. W studni można orać śmiało z watahą, szansy na drop nie zmniejszy. Mamy kluczyk i wchodzimy na Waldzia solo z 1 petem, tłuczemy i jest wszystko cacy. Szansa na drop normalna.
Dlaczego w takim razie na innych bosach przy czyszczeniu insty jest kara na drop?! :evil:

,,Jeśli będziesz zaglądał w otchłań, ona w końcu Cię wciągnie."
Friedrich Nietzsche

25 Gru 2016, o 17:00

Podziękowali: 2 ElMorte (25 Gru 2016, o 17:44), Way (25 Gru 2016, o 17:12)
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: Dorianor
Odpowiedz z cytatem
Witam
Cytuj:
Jedyne co mnie drażni w kwestii zmniejszenia szansy na drop z użyciem watahy, to narzucanie kary już na czyszczeniu insty. Na prawdę boleje nad tym że na co drugim adku, jakiś niczego nieświadomy koksior, ora sobie dojście z 3 petami. Ja nie mogę go za to winić że zmniejsza całemu pt szanse na drop.

Gracz z 3 petami to nie jest gracz, który zaczął grę - nie trafia do mnie tłumaczenie, że nie wie on podstawowych informacji o grze.... no proszę Cię :shock:

Pozdrawiam

@Jeean

W poście powyżej napisałaś
Cytuj:
Ja nie mogę go za to winić że zmniejsza całemu pt szanse na drop.

W poście poniżej podałaś
Cytuj:
Wie czy nie wie. Mało tego, gdy jednego upomniałam to stwierdził on że ja głupoty opowiadam i jak biega z watahą to mu dropi więcej. Przeważnie jednak odpowiedź watahowców jest następująca; "Jak ma spaść to i tak spadnie."

wszystkie wymienione powody to nic innego jak ignorancja gracza, który
a) nie interesuje się podstawową wiedzą o grze
b) olewa co do niego mówisz
c) nie szanuje pt z którym idzie na wyprawę
Żadne z powyższych nie jest winą mechaniki gry, czy pomysłu na wyrównanie szans na drop.
Też mam watahę z 3 petów, jakoś zanim ją stworzyłem wiedziałem z bloga, forum, oraz informacji od graczy dosyć o tym, żeby wiedzieć jak to działa.
Więc dlaczego odnoszę wrażenie z Twoich wypowiedzi, że masz żal o pewne rozwiązania do ekipy ( taki jest pomysł na grę i albo się bawimy według zasad, albo wcale ) a
Cytuj:
nie mogę go za to winić że zmniejsza całemu pt szanse na drop.
kiedy w następnym poście dokładnie wypisujesz, że to podejście danego gracza jest problemem a nie zasady gry. :)

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Dorianor, 26 Gru 2016, o 11:24, edytowano w sumie 1 raz

26 Gru 2016, o 10:28
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Dorianor napisał(a):
Witam
Cytuj:
Jedyne co mnie drażni w kwestii zmniejszenia szansy na drop z użyciem watahy, to narzucanie kary już na czyszczeniu insty. Na prawdę boleje nad tym że na co drugim adku, jakiś niczego nieświadomy koksior, ora sobie dojście z 3 petami. Ja nie mogę go za to winić że zmniejsza całemu pt szanse na drop.

Gracz z 3 petami to nie jest gracz, który zaczął grę - nie trafia do mnie tłumaczenie, że nie wie on podstawowych informacji o grze.... no proszę Cię :shock:
Pozdrawiam

Wie czy nie wie. A nawet jak wie to najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy. Ile razy było tak że bije z kimś olbrzymy Utoru na dolnym pokładzie a on sobie włącza 3 pety do pomocy. Ja wzrok mam dobry i widzę co się dzieje na inście. Ba! Mało tego, gdy jednego upomniałam to stwierdził on że ja głupoty opowiadam i jak biega z watahą to mu dropi więcej. Przeważnie jednak odpowiedź watahowców jest następująca; "Jak ma spaść to i tak spadnie."

Wytłumaczcie mi proszę co wiedzielibyście na temat watahy nie czytając forum? W samej grze nie ma nic na ten temat. Żadnego komunikatu ostrzegającego o zmniejszeniu szansy. Można usłyszeć jedynie jakieś nic nie znaczące plotki od innych graczy w które wierzyć nie trzeba.

Dorianor napisał(a):
...kiedy w następnym poście dokładnie wypisujesz, że to podejście danego gracza jest problemem a nie zasady gry. :)

Próbujesz ubierać moje słowa w inne znaczenie. Problemem jest nie tylko w tym przypadku mechanika gry, która mogła by zostać poprawiona na lepsze. Również niewiedza i niedoinformowanie graczy w grze pozostawiają wiele do życzenia.

Dorianor napisał(a):
Też mam watahę z 3 petów, jakoś zanim ją stworzyłem wiedziałem z bloga, forum, oraz informacji od graczy dosyć o tym, żeby wiedzieć jak to działa.

To nie jest post o Tobie. Dla pocieszenia dodam że nie jesteś jedynym geniuszem który wie jak to działa. Niektórzy nie są jednak tak mądrzy, oczytani na forum i nie wiedzą. Psują przez to zabawę innym.

Pozdrawiam.

Friedrich Nietzsche

26 Gru 2016, o 10:53
Awatar użytkownika

Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Taka sytuacja.

Jest party 2 graczy i 2 aktywne pety czyszczą instę. Atakują grupkę w 2 rundzie jedna osoba ucieka. Został w walce gracz i 2 pety(jego ofc. bo nie uciekną) a ten drugi(uciekinier) czyści kolejną grupkę z jednym włączonym petem.
Takie małe oszustwo. Wszystko zatem jest ok bez wpływu na drop?

Taka sama sytuacja czyszczą dalej tylko uciekinier (ten sam gracz co poprzednio) następną grupkę zaatakował z innym petem.
Tutaj już drop spada? Zmienił tylko peta w walce przecież nadal jest 1+1.

Serio niby sporo jest wyjaśnione ale tyle niuansów, że człowiek głupieje :roll:

3 Sty 2017, o 13:52
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
I to jest właśnie to. Gdyby zmniejszenie szansy dropu dotyczyło tylko bicia samego bosa to takich niuansów by nie było. Na czyszczeniu insty, różnorakich sytuacji może być tyle że nawet wybitni uczeni tego nie ogarną. Nie rozumiem po co zmniejszać szanse przy czyszczeniu insty z watahą skoro ja niektóre czyszczę szybciej z jednym petem niż z trzema! Wiadomo, armia petów wykonuje tylko mnóstwo niepotrzebnych posunięć, bufów, debufów i innych głupot.

Friedrich Nietzsche

4 Sty 2017, o 16:20

Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
@ nocturno
w obu przypadkach masz kare
2 graczy 3 pety uzyte w walkach w inscie
edit: o tym juz bylo tak samo jak idziesz sam czyscisz z 1 petem na bosie przelaczasz na innego masz kare bo jestes 1 a petow uzyles w inscie 2

11 Sty 2017, o 16:01
Awatar użytkownika

Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Serwer: Larkas
Odpowiedz z cytatem
Oki wporządalu to już wszystko na temat watachy jest dla mnie jasne i przejrzyste. Jak niektórym tłumaczę te rzeczy to są w szoku. Jakieś 90% ludków jak nie lepiej nie ma pojęcia.

Całkiem z innej beczki, nie mogłem nigdzie znaleźć kara do dropu za próg lvl jest naliczana również do Epika i spada liniowo tak jak w przypadku rarów? ^^

12 Sty 2017, o 15:18
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 40 razy
Nick w grze: Euphoric
Odpowiedz z cytatem
Nocturno napisał(a):
wszystko na temat watachy jest dla mnie jasne i przejrzyste.

Nocturno napisał(a):
nie mogłem nigdzie znaleźć kara do dropu za próg lvl jest naliczana również do Epika i spada liniowo tak jak w przypadku rarów? ^^

Aha. To podsumowuje myślenie administracji nt. działania watahy, niby wszystko proste i przejrzyste, ale jednak nie do końca.

16 Sty 2017, o 03:41
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości