Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
 Platyna na złoto 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Platyna na złoto
Czołem

Nie namierzyłem nigdzie możliwości wymienienia platyny na złoto.
Dla leniwców by się mocno przydała taka możliwość ;)
Zwłaszcza, że będzie to dodatkowy powód do zwiększenia Waszych zarobków

dopnę się tez do wcześniejszej prośby o stworzenie jakichś banków (na nadmiar złota). Można je w przyszłości rozwinąć o jakieś elementy ekonomiczne (jakaś uproszczona giełda surowców, czy po po prostu papierów wartościowych). Nie samym expem człowiek żyje.

18 Maj 2010, o 12:00
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Podziękowano: 86 razy
Otrzymanych podziękowań: 1481 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna na złoto
To jest dość trunda kwestia.
Założyliśmy, że nie damy takiej możliwości ponieważ byłoby to niesprawiedliwe dla graczy, którzy mają mniej kasy.
Spędzają nad grą więcej czasu a mają zdecydowanie gorszy sprzęt, bo ktoś kupił sobie 1mln złota.
Do tego jeżeli złoto będzie można kupić gra może się szybciej znudzić. Wiemy, że zarobek by był większy jeżeli byśmy udostępnili taką opcję ale myślę, że mogłoby to trochę zabić gameplay.

No ale może jestem staroświecki :D Zobaczymy jak to będzie jak wystartujemy. Poza tym, że chcielibyśmy żeby gra zarabiała naszym priorytetem jest to aby byłą grą "kultową", ze świetnym klimatem :) Naszą ambicją jest zrobienie po prostu bardzo dobrej gry. Nawet jeżeli odbędzie się to kosztem zysku (zarabiać oczywiście musi :D Ale możemy poświęcić część potencjalnych zarobków aby podnieść jakość samej gry).

18 Maj 2010, o 12:06
Jedną nogą w Haligardzie

Odpowiedz z cytatem
Wszystko kwestia odpowiedniego balansu.
Jeżeli dacie przelicznik 1pt=100 złota, to żeby mieć 1mln trzeba by przy obecnych stawkach zapłacić 73980zł
Nawet zakładając przelicznik 1pt=1000zł to kwota jest na tyle duża, że nikt o zdrowych zmysłach nie da Wam aż tyle zarobić ;)

A co do grywalności, to już popełniliście standardowy błąd, dodając do wszystkich lepszych sprzętów konieczność dopłacania platyn. Ciekawe jak to ma wytłumaczyć Waszą chęć do poświęcenia kasy, na rzecz graczy, którzy będą tworzyli klimat tej gry...

Nie powielajcie schematów z bitefight'a czy innego badziewia, skoro chcecie stać się kultowi i jeszcze do tego zarabiać :P

18 Maj 2010, o 12:30
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
W sklepie za wszystko powyżej 20lvl trzeba płacić platyną. Ale na planszy wypadają te same sprzęty, które możesz znaleźć w sklepie za free. Tylko jest ciężej je znaleźć. Tak jak mówiłem musimy znaleźć złoty środek pomiędzy zarabianiem a przyjaznym klimatem dla graczy. Jeżeli wszystko będzie za free to za miesiąc się zawiniemy :)

[EDIT]W bitefight'a i inne "badziewia" nie grałem :) Z gier przeglądarkowych byłem fanem reddragona.
Jeżeli możesz to rozwiń temat. Chętnie posłuchamy czego unikać :)

18 Maj 2010, o 12:35
Jedną nogą w Haligardzie

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli chodzi o same itemy to jest klika 'typów zachowań' w grach.

1. taki jak u Was, czyli w pewnym momencie jak chcesz grać to musisz płacić (chociaż oczywiście tłumaczenie jest zawsze, że się da i bez tego, bo coś wypadnie... jak masz szczęście, dużo kolegów i jesteś spasiony jak smok x4 ;) ).
2. Opcja z itemami bonusowymi, za platynę, a reszta itemów niezależnie od levelu (o nieco gorszych statach) za złoto.
3. Wszystko za złoto (zazwyczaj baaardzo dużo złoto, za wyróżniające się itemy na danym poziomie) + złoto kupowane za platynę

Osobiście opcji pierwszej nie trawię, bo skreśla niemal całkowicie osoby bez kasy i nie mające czasu na wielogodzinne granie. Stawia się w ten sposób barierę nie do przeskoczenia.

Opcja druga jest moim zdaniem idealna, jeżeli chce się wkurzyć graczy poświęcających dużo czasu na grę. Ja wiem, że dajecie teoretyczną możliwość zdobycia takim graczom platyny, ale nie oszukujmy się. W pewnym momencie zaczną się komplety za powiedzmy 1000 pt i co? No i taki ziutek tej ilości nie przeskoczy. Będzie trzeba płacić, a on nie będzie miał, chociaż będzie srał złotem, bo gra dużo... Co go zniechęci.

No i tu doszliśmy do opcji 3, czyli każdy może mieć wszystko. To powoduje, że ludzie mają osiągalne cele. Ci co mają kasę, chętnie się nią z Wami podzielą, dla lepszej zabawy. Natomiast Ci co mają czas, będą orać tak długo, aż wyorają (tym samym będą zaludniać świat, a bez tego nikt z kasą nie przyjdzie).

-----
Jeszcze sam do tego momentu nie dotarłem, ale o ile dobrze doczytałem na stronie głównej, to potiony zrobiliście za platynę. Do tego są miejsca gdzie bez potów nie podchodź. Jak się jeszcze doda do tego notoryczne hasła z serii 'Kupię miksturki' na głównym chacie, to już widać, że są ludzie mający złoto, a nie mający platyny. Gwarantuję Wam, że bez możliwości rozwoju dla tych osób (i nie mówię tu o grze w stylu 6 dni oramy poty, żeby w niedzielę iść na expa), to właśnie te osoby odejdą. Bo i po co mają grać, skoro są graczami _o_wiele_gorzej_ traktowanymi niż ci z kasą?

18 Maj 2010, o 13:03
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Odpowiedz z cytatem
Jak uporamy się ze wszystkim co mamy do naprawienia to przemyślimy jeszcze raz sposób wydawania platyny. Póki co jednak wciąż upieram się przy tym, że z planszy można zdobyć bardzo dobry sprzęt :) Z bossów wypada dokładnie taki jak w sklepie. Co prawda jest szansa, że będzie uszkodzony (do naprawienia za platynę) ale jest też szansa, że będzie sprawny.

Co do potionów to można je sobie zrobić. Albo zdobyć. Póki co nikt nie narzekał na brak potionów ale możliwe, że jesteśmy niedoinformowani :)

[EDIT]Tak powędrowałem sobie do sklepach i rzeczywiście pierwsze wrażenie dla gracza, który nie zaszedł wystarczająco daleko (tzn. do jakiegoś bossa) to takie, że bez platyny daleko nie zajedzie.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie coś pośredniego między tym co już jest a tym co proponujesz.
-platyny nie będzie dało się wymienić na złoto
-w sklepie będą też sprzęty na wysoki level za samo złoto jednak zdecydowanie drożej niż za złoto + platynę. Zachowamy jednak też zasadę, że za samą platynę nie da się kupić nic bez złota

18 Maj 2010, o 13:34
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość